Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Ryzen GTX 1080Ti Testleri. Ryzen döktürüyor.

47
Cevap
0
Favori
2.578
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> Ryzen GTX 1080Ti Testleri. Ryzen döktürüyor.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1745 Mesaj

Eteknix ten alıntıdır. Tam inceleme linki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi majesthion -- 9 Mart 2017; 20:50:57 >

|
    |

Malfurion...
    The teachings of Cenarius were always your path.
    I felt... another calling. It was power I sought... but not the conquer or rule.
    It was a means to an end... to save Azeroth from an unstoppable foe.

• Yarbay
    21879 Mesaj
    Guru3d testi:http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_1080_ti_review,31.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arranger. -- 9 Mart 2017; 19:20:43 >
    |
    |
    |
    |
    2831 Mesaj
    gene atayım

Ya kardeşim anlamıyormusun işlemciler -100 fps fark yiyor Ryzen çöp almayın aldırtmayın 7770k adamdır İNTEL süperdir AMD kötü ıy pis mok forumun yüzde 99 u render almıyor kardeşim işlemci oc olmuyor 2. FX vakası bu çöp çöp

Eski fx 8320 ,8gb,gtx 970,m5a99fx,zalmanz11,corsair vs650
    yeni ryzen1700,16gb,gigabyte x370,haf stacker,corsair rmx750
  • Yarbay
    4002 Mesaj
    Bu konuya gelecek yorumla merakla bekliyorum Takipdeyim
    |
    |
    %90 1800x almaz
    ayrıca 1080ti de alamaz
    ulkdekı durumu bılıyorsunuz
    dolar ucusta

bence asıl onemlı olan f/p kartlarında durum ne olacak

ps:umarım ıyı olur kı ıntelde fıyatları asagıya ceker
    ısteyen ıntel alır ısteyen amd
  • Yarbay
    7119 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ryzen

gene atayım

Ya kardeşim anlamıyormusun işlemciler -100 fps fark yiyor Ryzen çöp almayın aldırtmayın 7770k adamdır İNTEL süperdir AMD kötü ıy pis mok forumun yüzde 99 u render almıyor kardeşim işlemci oc olmuyor 2. FX vakası bu çöp çöp

O kadar çöp çöp dedim inanmadınız, noldu şimdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    5241 Mesaj
    Oyunların çoğunda çok iyi performans elde etmesine rağmen Far Cry Primal'de geriye düşmüş? Bu oyun ne ayak?
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jam&jam -- 9 Mart 2017; 20:14:29 >
    |
    |
    şu anki durumda 1800x bağlı bulunduğu kategoride f/p ye oynayan bi işlemci. ancak 1080 tinin öyle bi sorunu yok. yukarıdaki örnek en iyisi ne ise diyebilen kişiler için uçuk bi sistem önerisine benziyor.

1080 ti gibi bir gücü fx 8... serisi ile test edip muadil i5 i7 durumu netleşirse çok çekirdeğin anlamı ve meali daha net anlaşılır. fx mimarisinde tekil çekirdek başarımının düşük olmasında ekran kartının etken olup olmadığı ve geleceğin çok çekirdekte olup olmadığının bu günün çok öncesinden bilinip bilinmediği bu şekilde anlaşılabilir. intel ve amd yi doğru okumak adına bu gerekli gibi.

benim gördüğüm(forumda okuduğum) bi testte fx 8... serisi 2012 de %10 fark yediği i5 2500k ya yetişmiş ve 2017 yılında % 10 öne geçmiş denmişti.

çok çekirdek muhabbetindeki cpu ya gpu tesiri adına da nostaljik bi test lazım. ben de fx yerine i5 e yönelenlerdendim. belki de fx 8... serisi görünenden daha fazla özrü hak ediyor olabilir.

saygılarımla...

edit:
    fx 8... 1080 ti testini istemem şundan. min max fps nin anlamı da ortaya çıksın istiyorum. firmalar min de oynanabilirliği kabul etmek durumunda ancak max fps göz boyamaca gibi mi aksettirilmekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HADO77 -- 9 Mart 2017; 20:24:32 >
    |
    |

• Binbaşı
    1745 Mesaj

1800x alınmaz. Ama 1700 zaten 4ghz e oc olduğunda aynı performansı veriyor. 1080ti da alınmaz ama bundan 1-2 sene sonraki orta üst sınıf kart 1080ti ı sollayacak seviyede olacak. Hani geleceğe yatırım gibi düşün. Bence Ryzen ın önü açık o konuda. x370 te ölüsü 2020 ye kadar desteklencek MİS.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi majesthion -- 9 Mart 2017; 20:52:38 >
    |
    |
    InsideR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Malfurion...
    The teachings of Cenarius were always your path.
    I felt... another calling. It was power I sought... but not the conquer or rule.
    It was a means to an end... to save Azeroth from an unstoppable foe.
  • Yarbay
    2445 Mesaj
    7700K lütfen.
    Intel i7 9700K * MSI Gaming X Gtx 1080 * Gigabyte Z390 Aorus Pro * Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz C15 * Samsung 850 Evo 250gb * WD 1TB * Seagate 1TB * Corsair H100i v2 * EVGA 750W P2 * Logitech G810 Orion Spectrum RGB * Zowie EC1-A * Corsair Void RGB * Corsair MM300 * Steam Controller * NZXT S340 Razer Edition * Benq Zowie XL2540
  • Binbaşı
    1358 Mesaj
    Yine mi jedi gelmis. Intel G3258 i 1000 liraya satsa tekil cekirdek performansi yuksek diye savunur bu cocuk o yuzden dediklerini dikkate almayın.

Orijinalden alıntı: jedi39

7700K lütfen.

ALLAH SENİ MİLLETİ FANBOYLUKTAN SOĞUTMAK İÇİN YOLLAMIŞ GÜZEL KARDEŞİM SEN NE BÜYÜK BİR ZATSIN

Amd fanboyluğundan kurtulmanızı sağladıysam ne mutlu bana.
    |
    |
    kangalsucuk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Intel i7 9700K * MSI Gaming X Gtx 1080 * Gigabyte Z390 Aorus Pro * Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz C15 * Samsung 850 Evo 250gb * WD 1TB * Seagate 1TB * Corsair H100i v2 * EVGA 750W P2 * Logitech G810 Orion Spectrum RGB * Zowie EC1-A * Corsair Void RGB * Corsair MM300 * Steam Controller * NZXT S340 Razer Edition * Benq Zowie XL2540
  • Yarbay
    2831 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: jedi39

Amd fanboyluğundan kurtulmanızı sağladıysam ne mutlu bana.

fanboy olmasak bile kanser oldum krdşm tşkrler

Eski fx 8320 ,8gb,gtx 970,m5a99fx,zalmanz11,corsair vs650
    yeni ryzen1700,16gb,gigabyte x370,haf stacker,corsair rmx750
  • Yarbay
    3742 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: majesthion

1800x alınmaz. Ama 1700 zaten 4ghz e oc olduğunda aynı performansı veriyor. 1080ti da alınmaz ama bundan 1-2 sene sonraki orta üst sınıf kart 1080ti ı sollayacak seviyede olacak. Hani geleceğe yatırım gibi düşün. Bence Ryzen ın önü açık o konuda. x370 te ölüsü 2020 ye kadar desteklencek MİS.

bizde intelde her sene soket ve işlemci değiştirmek zorundayız
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    7011 Mesaj
    Paylaşımınız için teşekkürler.
    _________

Bizim forumumuz üzerinden ''limitleme'' durumu ile alakalı kullanıcı incelemesi gelmez gibi ama gelirse iyi olur. İşi bilen ve bütçesi iyi olan (veya en azından kartlara-işlemcilere bir şekilde erişebilecek olan diyelim) bir arkadaşın el atması lazım.

Tam olarak bu konuları daha irdelemedim. Fakat böyle bir durum oluşmasına gerekli donanımsal fark var gibi görünüyor. Çeşit çeşit işini iyi yapan siteleri incelemek veya en güzeli (her zaman dediğim gibi) güzel bir kullanıcı incelemesi görmek olacaktır. Akabinde daha RYZEN'lerin yeni piyasaya geldiğini de düşündüğümüzde, oturması gereken oldukça fazla durum ve olaylar silsilesi mevcut. ''FX işlemcilerdeki zamanla oturacak'' muhabbetinden bahsetmediğimi belirteyim. En azından ''ilk birkaç aylık'' süreçten bahsediyorum. Yoksa tabii ki atıyorum 1-2 yıl geçmiş olur, bir şeyin oturması beklenmez.
    |
    |

RS İncelemeleri ve Paylaşımları ©
    NVIDIA PASCAL Serisi Kullananlar Kulübü © | NVIDIA MAXWELL Serisi Kullananlar Kulübü ©
    |♦| Intel Core i7-8700K@4.6 GHz@1.17v |♦| ASUS ROG MAXIMUS X HERO |♦| EVGA GTX 1080 Ti FTW3 DT GAMiNG@1911 - 11016 MHz@UV|1.00v |♦| ASUS MG278Q@2K/144Hz/FreeSync |♦| TEAM T-FORCE NIGHT HAWK RGB 32GB (4*8) DDR4 3600 MHz@1.35v C16 |♦|
    ATTIĞIM HER MESAJ BİLİNÇLİ OLARAK KALIN FONT YAZILMAKTADIR. VARSA BİR SIKINTISI OLAN, FORUM KURALLARINA GÖZ ATSIN. [UNUTMA ! 24.04.2015] DH FORUMDA AYNI KONUDA, FARKLI ÜYELERE, ALT ALTA MESAJ ATMAK SERBESTTİR.

• Yarbay
    3742 Mesaj
    şimdi tam tersi olsaydı oyunlarda amd işlemciler iyi fps alsaydı ama inanmadığım sentetik testlerde durumu iyi olmasaydı ne olucaktı

ne olucaktı ki amd yine başarısız olmuş dencekti

amd ne yapsa olmuyor adam ayarı fiyatına satıyor inanmadığım sentetik testlerde iyi daha oturmammış dx12 var bilmiyor

olsun olsun amd tu ka

intel nede olsa bize işlemcileri bedava veriyor ya
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
sohbet
haberler
Lastik Fiyatları
Blogio
Paykasa
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,694
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.