Şimdi Ara

RYZEN CPU Vatan Bilgisayara geldi , ÖN SİPARİŞ AÇİLDI ! (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
613
Cevap
6
Favori
40.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: redoracle

Taichi de grafik birimi çıkışı yok eksik çıkarmışlar hero gibi,msı ve biostarın en üst kartlarında full donanım var.

Ama sadece ryzen ve athlon takılacaksa iyi bi anakart 16 faz tasarımı var.

eksik derken unutulmuş mu ?
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Valla unutulmadan ziyade çakallık etmişler gibi geldi bana çünkü hdmı dp yerine 10 tane usb2 vs koymanın ne anlamı var.

Sonuçta alt modellere koymuşlar,gerçi bazılarının dediği gibi sadece ryzen kullanacak adam zaten üst seviye ekran kartıyla kullanır mantığıda olabilir,ama hdmı,dp gibi portlar için lisans ödeniyo ve msı ve biostarın üst seviyesinde hdmı 2.0 var.
  • redoracle R kullanıcısına yanıt
    iyi de 2 0 uyumu bile var ekran kartı için illa üst seviye kart kullanır düşüncesi olamaz bence benim tahminim bu modeli böyle yapıp bir üst modeli çıkaracaklar tabi yanlış tahminde olabilir işin garibi iyi de satış yapmış kart ucuz da değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 1 Mart 2017; 1:20:20 >
    Alan zaten markaya bakıp alıyor normal o kadar satmaları,zaten güzel anakartlar üst seviyeler ses çipi vs ama işte belki revizyonları çıkabilir ver 2.0 gibi hem apu desteği gelir biosa hemde hdmı port koyarlar,daha apulara var diyerek böyle yapmış olabilirler.
    aynen asus kart güzelde fiyatına göre o eksiklik kötü olmuş eğer tahmin doğruysa üst modelde koymak için ilk çıkan modele o hdmi koymadılarsa tamam ama hiç koymazlarsa ilginç
    Kendileri bilir msı titanıum akar gerçi fiyatı 299 dolar ama sonuçta almışken üst seviye 1 sefer alacam uzun süre kullanırım diye alınıyor,zaten amd kolay soket değiştirmediğine göre hakeder parasını titanıum aslında ,titanyum kapasitör kullanıyor boru değil yani uzaya bile gider yani

Adamentıum çıkacaktı elon muskın şirketinden bi dahakine adamentıum isteriz.
    tabiki almışken iyisi alınmalı asusda kötü değil zaten dediğin karta baktım ama amd için olanı göremedim aratınca intel için msı titanıum çıkıyor belki de ben bulamadım
  • Msi titanium haric hepsinden uzak durun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amdryzen

Msi titanium haric hepsinden uzak durun

yaw robot gibi aynı şeyi yazıyorsun dediğin kart piyasada bile yok nereden biliyorsun kullanmadan? diğerleri de yeni kimse kullanmamış çamur atıyorsun bırak bu işleri reklam yapar gibi
    eyvallah sanırım satışı yok henüz
    ilginç yalnız popüler sitelerde satışı olmaması neyse alana hayırlı olsun
  • Yeni oyun testleri geldi

1700x vs 6800k
    RYZEN CPU Vatan Bilgisayara geldi , ÖN SİPARİŞ AÇİLDI !

RYZEN CPU Vatan Bilgisayara geldi , ÖN SİPARİŞ AÇİLDI ! RYZEN CPU Vatan Bilgisayara geldi , ÖN SİPARİŞ AÇİLDI !

1700 vs 7700k
    RYZEN CPU Vatan Bilgisayara geldi , ÖN SİPARİŞ AÇİLDI ! RYZEN CPU Vatan Bilgisayara geldi , ÖN SİPARİŞ AÇİLDI !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 1 Mart 2017; 14:31:22 >

• birkaç gündür, verdiğim ve tekrar iptal ettiğim asus x370 yüzünden anakartsız hangisini alsam diye düşünüyorum

Asus'un benim için kötü teknik servisi bir yana, x370 Pro da B350- Pro ile arasında 300 TL farka değecek birkaç detay dışında fark yoktu.

Bugün gigabyte b350 Gaming 3 girmiş. Şimdi sipariş versem yarın elimde olur.

Şimdi Asus x370 Pro ile Gigabyte B350 Gaming 3 arasında önemli gördüğüm farklar;

Asus x370 Pro da 2x PCI x16 var ama biri x8 de çalışıyor, Gigabyte b350 g3 iki tane var biri x4'te çalışıyor. - crossfire - sli düşünmüyorum sorun yok

Asus x370 Pro da 8 sata girişi var, Gigabyte b350 g3 d3 6 tane var. 6 bana yetiyor.

Asus x370 Pro da Intel NIC var, b350 g3'de Realtek var. - Her ne kadar kimine göre fark olmasa da Intel daha az latency verdiği söyleniyor. (daha önce kullandım mı hatırlamıyorum - realtek yazılım ile emule ederken ve cpu'ya iş yüklerken, intel cpu'ya fazla iş yüklemeden çipseti ile hallediyor )

Ancak burada kontrolcü sebebiyle veri aktarımı performansı nasıl bir durumda realtek'in hala bilmiyorum, ne kadar geliştirdi kendini şu anda benim için muamma.

burada 8c/16t'in getirisi ile realtek sorun olmaz gibi.

En önemlilerinden biri benim için ikisi de AC 1220 codec'e sahip. Ses çıkışlarında aynı çipseti kullanmışlar. Elimde ek ses kartı var ama lanet olası Creative audigy 7.1 için iğrenç yazılımlar çıkartıyor, modifiye etmekten sıkıldım artık.

Bir AMP/DAC mı alsam karar veremedim. İlk önce 1220'ye bakmak lazım, yorumlarda okuduğum kadarı ile bir önceki codec nesli oldukça doyurucu ses veriyormuş.

Ek olarka Asus x370'de 10 adet güç fazı varken cpu için, b350 g3'de 7 adet var.

1700x almış olsaydım 10 adet faz iyi olurdu 95W TDP için ancak 1700, 65W TDP kullandığı için 7 adet faz sorun olmaz diye düşünüyorum. Stabil voltajsız 4ghz'i görsem 1700'de sorun değil.

Sırf O.C butonu ve gereksiz faz için ayrıca garip garip beni ilgilendirmeyen şekil şukul neon ışık ve kaba soğutucu, koruyucular için 700-800TL fazladan yani 1200- 1300TL vermek akıl karı değil.

Burada en önemli sorun o.c potansiyeli. XFR teknolojisini yemişim bu arada

• _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    İyi render alacak cpu yok mu ryzen de
  • Yarın ambargo kalkıyor, testler gelsin bakacaz :)
  • Aynen, ak gezen kara gezen göreceğiz..

VGA'lar ne zaman çıkacak acaba?

Amazon.de çıkınca fiyat arayacağım.. bi mobo ve işlemci alırım herhalde. Kasko yaptırmadım ona saklıyorum valla.

Kardeş payındaki sezai gibi.. Sat sat sat sat sat atasını.. 990x msi big bang kombo talip var mı acaba?
  • İyi iyi i5 6500 le fullhd devam ama 4k için güzel gelişmeler bunlar.

Bu arada sistem bütçesi 2000 tl olanlar için ne zaman cpu lar gelicek. Linklerden gördüğüm en ucuz cpu 1200 tl.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.