Şimdi Ara

AM4 Anakartlar Konusu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.310
Cevap
108
Favori
48.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
238 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam yorumunuz için teşekkür ediyorum. (push pin heatsink var, vsocda heatsink yok, kısmen fin verilmiş böylece yüzey alanı artırılmış kısmen) Bu terimleri anlayamadım yani oyun oynarken fps yi mi etkiliyor. Sırf oyun amaçlı alıyorum bu arada.

Bu arada böyle bir konu açtığınız için teşekkür ediyorum. Pc toplayanlar için çok iyi.
  • AM4 Anakartlar Konusu
  • 2700x için maksimum 1100tl anakart tavsiyeniz ne olur ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sefaMseven kullanıcısına yanıt
    İlk mesajda her bütçeye göre hangi anakart alınması geretiğini belirttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 12 Mart 2019; 17:39:32 >
  • Msi x470 kullanıyorum o.c performansını çok beğendiğim söylenemez teknoloji şans işi yine de işlemci de kötü gelmiş olabilir. Ayrıca aldıktan 2 ay sonra anakartın cpu voltage sensörü bozuldu 0.3-0.7 arasında çalıştığını gösteriyor fakat alakası yok .ona bir türlü çözüm bulamadım bios update reset dahil her şeyi denedim.Müşteri hizmetleri amazondan aldığım için yardımcı olmuyor öyle kullanıyorum autoda bir etkisini görmedim istediğim voltageda veriyor ama işte insan ya bir sorun çıkar mı diye düşünmüyor değil.Keşke biraz daha param olsaydı ch VII alsaydım ama napalım olmayınca olmuyor işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yabaman -- 12 Mart 2019; 19:28:14 >
  • Beyler ryzen 5 2600 için hangi anakart öneririsiniz. Çok anlayamiyom bu konuları.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yakın zamanda r3 2200g ile veya çıkınca 3300g ile bir apu sistem toplamayı düşünüyorum önerdiğiniz b450 anakartlar çok pahalı kaçıyor alacağım sistem için 600 tl işlemci alıp 700 tl anakarta vermek istemiyorum açıkçası bunların haricinde ucuz ama kaliteli onerebileceginiz anakart var mı acaba A320 veya b450I olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalbey12 -- 12 Mart 2019; 17:53:34 >
  • Arkadaşlar şu kadar param var ne alayım, hangi anakartı önerirsin gibi sorulara cevap vermiyorum çünkü zaten bu konuyu bunun için açtım ve 2000-550 TL arası hangi ürünü almanız gerektiği çok net şekilde belirttim, listede ki anakartlardan hangisi bütçenize uygunsa onu alacaksınız bu kadar basit.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Aynı anakartı 2700x ile kullanıyorum. Aluminyum heatsink takılı üstlerinde
    https://www.robotistan.com/aluminyum-mini-sogutucu-seti-heat-sink

Daha önceleri anakartlara oldukça fazla para sayarken şimdi 2 liralık şeyle sorunsuz yaşamıma devam ediyorum. Yani sayılan paralar yazık demiyorum ama overclock vb. türev şeylerle uğraşmayacak kişiler için bu anakartlar da alınabilir.
  • sence c6h anakart olarak ikinci el 3000 serisi için alınır mı?
    bir de asus x470f için düşüncen nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brokengineer -- 12 Mart 2019; 18:10:38 >
  • Güzel konu olmuş. Kasayı çok büyütmek istemediğim için m atx sistem kurdum ama Am4 e adam gibi m atx anakart yok maalesef. Gigabyte msi falan genelde aynı ama özellikle asus intel e çıkardığı iyi modelleri amd ye çıkarmıyor.

Msi B350m mortar kullanıyorum. Aşırı oc olmamasına rağmen Vrm ler çok rahat 95 dereceyi buluyor.
    B450m mortarın soğutucusu daha iyi ama yeni nesil yaklaşmış iken değiştirmek istemedim.

• brokengineer kullanıcısına yanıt
    X470F için ilk mesajda açıklama mevcut.

C6H tüm 1. nesil ryzen anakartlar gibi zorlu bir süreçten geçti, son durumunun ne olduğunu bilmiyorum, bu konuda ki arkadaşlara sorabilirsin;
    https://forum.donanimhaber.com/crosshair-vi-hero-agesa-1-0-0-6-uefi-6401--126939697

C6H alınır ama ne kadar alacağına bağlı.

C7H;

AM4 Anakartlar Konusu

C6H;

AM4 Anakartlar Konusu

İki ürün arasında ciddi fark mevcut.

• Güzel konu,mesajım bulunsun.
  • Asrock b450 pro 4 anakart hakkında bilgisi olan veya yorumlayacak olan var mı acaba Newegg de 500 tl ye satılıyor fiyatına değer mi sizce?

• Emeğine sağlık

• Vrm sıcaklıkları bu kadar kafaya takılması gereken birşey midir? Bundan önce bir süre fx8320 işlemci ve msi, asus 970 çipset anakart kullandım heatsink lere el değmiyordu. Oc de yapıldı. Yıllarca da çalıştı o şekilde.

• Hocam, öncelikle kusura bakmayın.
    Konunuz güzel ve çok faydalı. Güncelliyorsunuz da Allah razı olsun; ama gözünüzü seveyim şu konuyu saat başı güncellemeyi bırakın.
    Haftada bir falan yapın şu konuyu güncellemeyi...

Favori konulara bildirim gelmesin kutucuğunu işaretlememe rağmen habire bildirim geliyor.
    Forumun hantal ve vurdumduymaz yazılımcıları bıktırdınız artık!
  • kemalbey12 kullanıcısına yanıt
    B450M Pro4, B450 Pro4, B450 Fatal1ty K4

Aynı VRM dizaynını ve heatsinki kullanır; ilk mesajda B450M Pro4 için söylediklerim sorduğun model içinde geçerli.
  • x470 gaming 5 kullanıyorum da VRMler o kadar da kötü değil. oc konusunda stabil. ayrıca 900 küsür liraya almıştım bu da bir etken :d

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ein ausländer -- 12 Mart 2019; 19:27:2 >
  • Merhaba hocam bu anakart hakkında yorumunuz nedir ?
    https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-AX370-Gaming-K3-rev-10#kf

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.