Şimdi Ara

AM4 Anakartlar Konusu (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.310
Cevap
108
Favori
48.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
238 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mesajlar baştan sona okudum. Boş yapan bence Sizsiniz zira ciddi olarak hicbirşey bilmiyorsunuz ne söylediyseniz size öyle olmadigini vrm heads ink in ayni oldugu soyledigi halde boş yapiyorsunuz demişsiniz. Şu şundan iyidir demeden önce mümkün ise kanitlari ile gelin. Zira bakin şurada birisi böyle demiş şu şoyle demiş ile olmuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam anakartı bugün alıyorum. 2700x için x470 pro carbon a karar vermiştim ancak b450 wifi pro carbon 400 lira daha ucuz ve ayrıyetten wifi avantajı var. Mevcut işlemci ve upgrade için (3000 serisi) b450 pro carbon almak hata olur mu. İkisi de önerdiğiniz modeller ama ileriye dönük soruyorum hocam. Stok problemi olduğu için b450 alamıyordum bugün alma imkanım var. Konu ve yardımlarınız için teşekkürler.
  • veysi89 kullanıcısına yanıt
    "TUF B450M-PRO GAMING (mATX Arayanlar İçin)

Bana mATX anakart lazım diyenler için bu öneriyi yaptım eğer mATX anakart alma zorunluluğunuz yoksa daha ucuza B450 Gaming Plus tercih edin. Bu ürününden 50 TL daha ucuza tomahawk satılırken mATX aramıyorsanız bu modeli tercih etmenizin mantığı yok. Mosfet olarak tüm ucuz ASUS anakarlarda kullanılan 4C10B ve 4C06B kullanıyor, bunlar kaliteli mosfetler değil fakat bu anakartın olayı vrm heatsinkinde; bu modeli TUF B450 Plus modelleri ile karıştırmayın soğutmada çok ciddi farklar mevcut, bu ürün iki(mATX ve ATX tuf b450 pro gaming) geç çıktı ASUS birçok konuda iyileştirme yaptı; ROG anakartlarda kullanılan chokelar kullanılmış, vrm heatsinki oldukça kaliteli hem büyük hem finli bir yapısı var, heatsinki choke'lara bile teması mevcut. Bu fiyat bazında satılan ASUS anakartların(TUF Plus vs.) hepsi uyduruk pushpin(pushpin heatsink kullanan hiçbir anakart almayın) heatsink kullanırken bu üründe vidalı heatsink kullanmış dahada ilginci bu anakartın vcore mosfetlernin arkasında yani anakart arkasında soğutmak için bir plaka kullanılmış ki bu olay en üst seviye ürnünüde(C7H) bile yok. Kullanılan heatsink'in kalitesi Strix X470'in üstünde. Bu ürünün VRM'leri için yazılanlar bu modelin ATX olan verisoynu TUF B450-PRO GAMING içinde geçerlidir. mATX kart arayıp bütçeniz yetmyiorsa B450M Pro4 alabilirsiniz. "

• @IslakOtostopçu

B450 Gaming Pro carbon ancak X470 Gaming Plus fiyatına alınabiliyorsa alınır, daha fazla para verilmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 15 Mart 2019; 15:24:8 >
  • selam,

işlemci ryzen 5 2600x

msi b450 gaming plus 572 TL

msi b450 tomahawk 677 TL

Sizce hangisini tercih etmeliym? veya bu fiyat aralıklarında başka önereceğiniz kart ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

@IslakOtostopçu

B450 Gaming Pro carbon ancak X470 Gaming Plus fiyatına alınabiliyorsa alınır, daha fazla para verilmez.
    yanlış kişiyi alıntıladınız sanırım
  • Sizce bu indirim deki anakartlardan hangisini almalıyım 1500 lirabütçem var ama 1500 lira da vermek istemiyorum 1300 lira verebilirim sizce bu 6 adet anakart'dan hangisini almalıyım F/P olarak yardımcı olurmusunuz?
    Resmi büyütebilirsiniz detayları görmek için..
    AM4 Anakartlar Konusu
    @No Way Out

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Steelo -- 15 Mart 2019; 17:4:42 >
  • Steelo S kullanıcısına yanıt
    Mağazada kutusu açılmamış ürün bulursanız C6H, netten alacaksanız gaming pro carbon.
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Mağazada kutusu açılmamış ürün bulursanız C6H, netten alacaksanız gaming pro carbon.
    Teşekkürler.Almadan önce aklıma birşey daha takıldı, x570 ler gelecek miş.Ben en fazla Ryzen 7 3700x alıcam 12 çekirdekli diyor bir problem olur mu? x570'i beklemeye değer mi? kaldı ki seçimden sonra kur 7-10 civarı olacak diyorlar sizce alıp geçeyim mi?
    @No Way Out

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Steelo -- 15 Mart 2019; 17:19:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EA6F8F78B

Mesajlar baştan sona okudum. Boş yapan bence Sizsiniz zira ciddi olarak hicbirşey bilmiyorsunuz ne söylediyseniz size öyle olmadigini vrm heads ink in ayni oldugu soyledigi halde boş yapiyorsunuz demişsiniz. Şu şundan iyidir demeden önce mümkün ise kanitlari ile gelin. Zira bakin şurada birisi böyle demiş şu şoyle demiş ile olmuyor
    nerenle okudun merak ettim mesajı? iyi oku demek istediğimi resimle ispatladım zaten ayrıca o iyi bu kötü demedim artı ve eksilerinden bahsetmiş ve resim koyup göstermiş inceleyen kişi zaten ve onu da bulup koydum buraya. önce okuduğunu anla sonra laf at yada gözün görmüyorsa doktora git. ben bilgiliyim deyip hava yapmıyorum zaten avukatlığa soyunma boşuna ki bu seni hiç ilgilendirmez kimseye sormam ne yazıp yazmayacağımı zaten son mesajımda koymuşum fotosunu artı 2 kişi tartışırken 3.cü kişiye ne düşer söylememe gerek yok muhatabım değilsin işine bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 16 Mart 2019; 2:46:1 >

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    https://www.vatanbilgisayar.com/msi-b450-gaming-pro-carbon-c-am4-amd-ryzen-ddr4-3466-mhz-o-c-usb3-1-anakart.html

Hocam linkteki b450 pro carbon ac anakartı 881 tl'ye aldım. Bu paraya x470 gaming plus'ta alınabilir. Sizce doğru seçim hangisi olur ?

• https://www.vatanbilgisayar.com/msi-x470-gaming-pro-carbon-amd-soket-am4-ddr4-ryzen-usb3-1-anakart.html
    Pro carbon şuan kalmamış kdv indirimi süresince gidip şubeden aynı fiyata alabiliyor muyum? şubeler de var yazıyor?
    Şubeyi ara stok teyit et gidip şubeden alabilirsin indirimli pazar günü son kdv indirimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametozelci

Şubeyi ara stok teyit et gidip şubeden alabilirsin indirimli pazar günü son kdv indirimi
    Şimdi ben bu ürünü ryzen 3000 serisi çıkana kadar bekleteceğim kullanmayacağım.Ryzen 3000 çıktığın da bir problem olursa iade etmekde problem olur mu acaba?
    https://www.amazon.com.tr/MSI-X470-Gaming-PRO-Carbon/dp/B07C41QNDD

Amazon tr de de var aynı ürün aynı fiyata Amazon da menşei TAİWAN yazıyor Vatan dakin de ÇİN yazıyor.Sizce hangisini tercih edeyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Steelo -- 15 Mart 2019; 23:48:8 >

• Asus Rog Crosshair VII Hero x470
    Asrock Taichi x470

AMD Ryzen 2700x için ve ileride çıkacak 3000 serisi işlemciler için hangi anakartı önerirsiniz? Uzun soluklu kullanmayı düşüyorum. İleriye dönük x470 anakart mantıklı mı yoksa x570 beklenmeye değer mi gerçekten?
  • MSI B450 Tomahawk -113 EUR
    MSI X470 Gaming Pro Carbon -173 EUR

aradaki 60 eur fark 372 TL şu sistemde bana ne gibi fark sağlar

Ryzen 5 2600 RX570 ya da RX 580 ekran kartı ile fps olarak gelecekteki gelişme teknolojilere göre ?

Değer mi ?
  • @No Way Out Cevap için teşekkürler.

Dün anakart aldım. MSI B450 Gaming Pro Carbon AC 880 TL civarındaydı. Şuan memnunum analog kontrolcü kullanıyor değil mi?. Araştırdım Tomahawk ile aynı kontrolcü var "RT8894A" Mosfet yapısı ise X470 Gaming pro carbon ile aynı sanırım? 928 e X470 ultra gaming vardı ama yorumlarınız neticesinde tercih etmedim.
  • Multimetre kullanıcısına yanıt
    Benimde korkum bu hocam. Oc yaparim diye gigabyte ga ab450m ds2 anakart aldim oclu kullanamiyorum sogutucusuz parcalara zarar gelir diye

• tomhawk yada carbon 2600 ve 16 gb ram düşünüyorum ( m2 ssd de alıcam 2 ay sonraya 970 evo)

ama elimdeki sistemde beni götürüyor

ne dersinzi gecmeye degermi elimdeki sistemim fx8350 16gb ddr3 ram ssd ve rx470 8 gb var ( over clock falan yapmam uğramam öyle işlerle)

birde ram illede 3000 mhz mi olsun yoksa 2400 de yetermi

oynadıgım oyunlar belli star craft yada cs go oynuyorum dolar artasa birdahada böyle indirimler yakalanırmı bilemedim

not : en bastaki degerli yorumları içinde konuyu acan ark çok tşk ler süper başlık olmuş
    İkisi %100 aynı ürün farklı yerlerde üretilmiyorlar, online satış sitelerinde ki bu tarz bilgiler otomatik giriliyor, üretici sitesi dışında hiçbir bilgiyi ciddiye alma.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.