Şimdi Ara

ryzen 7 2700x sıcaklık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • itopyadan ryzen7 2700x işlemcili bir kasa topladım. kurulumu yapalı 2 gün oldu. sıcaklık değerlerine baktıgımda ekran kartı vs. normal seyrederken, işlemci normalde 90 100 arası, oyunda ise 100 110 arası seyrediyor. bu sıcaklık değeri normalmidir. yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

• Aman kardes kapat dogru itopyaya götür yanlışlık var .

Sonuç fazlaca açmayın pc yi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 5 Aralık 2019; 10:31:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    karşılaştırma sitelerinde 85 90 derece olarak gözüküyor. kafam karıştı.
    hocam normali ne olmalı blginiz var mı
  • Aldığınız yere götürün tez.

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    sıcaklığı en sağlıklı hangi uygulama ile ölçebilirim
  • Coretemp, hwmonitor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Me[S]uT kullanıcısına yanıt
    hocam speecy ile ölçmüştüm ben. şimdi uygulamada hata olabileceğini öğrendim. birde bunlarla deneyeceğim
  • kaanpakn K kullanıcısına yanıt
    Hwmonitor, Hwinfo ile bakin. Ryzen Master ile de bakabilirsiniz. Bahsettiginiz dereceleri gorurseniz hemen asagidaki macundan siparis edin(4gr da alabilirsiniz ara sira temizlerim derseniz) ve islemci sogutucusunun montajini, tum macunu temizleyip-yenileyip tekrar yapin. Oyunlarda 60-70 dereceye dusecektir sicaklik. Dusmezse o zaman aldiginiz yere goturursunuz simdilik panik yapmaya gerek yok. Stok sogutucu uzerindeki macun kotu ve vidalardan birisi az biraz gevsek kalsa bu sorun yasaniyor.

https://www.hepsiburada.com/arctic-mx4-2gr-termal-macun-pm-HB00000KBT8C

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CCaaNN -- 5 Aralık 2019; 11:17:44 >
  • kaanpakn K kullanıcısına yanıt
    Ryzen master

Anlamadığınız belli kendiniz uğraşmak yerine teknik servisine götürün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 5 Aralık 2019; 15:13:33 >
  • İşlemci soğutucunuz tam oturmamış olabilir kontrol etmenizde fayda var. Eğer bilginiz var ise termal macun yenileyip soğutucuyu tam sıkı bir şekilde monte etmeyi deneyin yada garanti kapsamında aldığınız yerle görüşün onlar hallederler.
  • Hocam bendede 2700x var. 3900mhz ye oc yapmışım. sıcaklık stok fanla oyunlarda 60-70 arası. ancak anakartta pbo secenegın acıksa bu sıcaklığı ani yükseltebiliyor. bu seçenek bende açıkken sıcaklık 90 a kadar cıktıgı oluyordu. busecenegı kapat ve stok hızda 3700mhz de dene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duboiss25 -- 6 Aralık 2019; 0:9:31 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.