Şimdi Ara

Ryzen 7 2700 Sistem Toplama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ryzen 7 2700 olan bir sistem toplamak istiyorum anakart, ram, kasa, öneririmisiniz. Ekran kartları pahalı diye almayı düşünmüyorum. Amacımda oyun oynamak değil çizim yapmak o yüzden işlemciye öncelik veriyorum. Şimdiden teşekkürler.

• hangi çizim programlarını kullanacaksın bilmiyorum ama intel i7 8700K işlemciye sahip bir pc toplamanı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: StarForce

hangi çizim programlarını kullanacaksın bilmiyorum ama intel i7 8700K işlemciye sahip bir pc toplamanı öneririm.
    sizler biri çorba yapacam hangi tencereyi alsam dese onada 8700k önerirsiniz ama sizde haklısınız malum işlemci 90C 100C derecelerde geziyor :D
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Arkadas hakli, sadece cizim yapacaksa intel almasi daha mantikli, cizim programlari coklu cekirdek desteklemiyordu sanirim. Tek cekirdek performansindan kazanir. Render alacaksa o ayri tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam selamlar. 2700X almanızı tavsiye ederim. Aradaki fark 150 TL civarı olacak ancak içerisinden çok güzel bir soğutucu çıkıyor ve performansı oldukça daha yüksek.

Ryzen 2700X
    Asus X370(ya da X470) Prime Pro
    Bulabileceğin en ucuzundan 3000 Mhz 8*2(16) GB DDR4 RAM
    Kasa olarak hoşunuza giden herhangi bir kasayı alabilirsiniz. Pek bir önemi yok. Tamamen tercihinize bağlı. Ancak Ryzen serisi işlemcilerde(Tıpkı X299 Skylake-X işlemcilerde olduğu gibi) dahili GPU yok. Bu sebeple en ucuzundan da olsa herhangi bir ekran kartı almazsanız görüntü alamazsınız.
  • StarForce kullanıcısına yanıt
    Blender kullanıyorum. 3d modelleme ve render yapıyorum. Intel iyide hem biraz daha pahalı ve soğutucu masrafı var. Ama performans farkı çok ise düşünürüm.
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    X serisinden soğutucu çıkmıyor diye biliyordum. Örneğin 1700 de var 1700x de yok. İçinden soğutucu çıkıyorsa 2700xi düşünürüm. Bu arada tahmini kaç tlden satılır Türkiye'de?
  • MK* M kullanıcısına yanıt
    Ryzenlerin beni cezbeden en iyi özelliklerinden birisi 8 çekirdek 16 iş parçacığı olması idi. Bu programlara yansımıyor mu şimdi?
  • Birde ekran kartı almamamın sebebi eskisini kullanmayı düşünüyorum(gtx745) şimdiki anakartlara takılırmı?
  • saliih15 S kullanıcısına yanıt
    Hocam 2700X'den çok güzel bir soğutucu çıkıyor. Türkiye fiyatı tahminen 1600 TL civarı olacaktır. 8 çekirdek ve 16 izlek olması profesyonel(workstation) işyüklerinde çok işinize yarayacaktır. Render alırken, video encoding yaparken, bir program compile ederken, excel tabloları üzerinde çalışırken, 3D Modelleme yaparken hep çok çekirdek kullanılır. GTX 745 şimdiki anakarta takılır. Sorun yok hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 12 Nisan 2018; 16:4:21 >
    Hangi programi kullanacagina gore karar vermen daha saglikli olur. Ornegin autocad cift cekirdekten fazlasini desteklemiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ryzen 7 2700x ön siparişte 1700 tl. Fiyatlar bütçemi biraz aşıyor. Çoğu kişi bu işlemci için x370 öneriyor ama b350 ile 400 tl fark var. 2700x ile b350 kullanamazmıyım? Birde rami bir kaç ay sonra almayı düşünüyorum. Şimdiki ramim 8gb, 1300mhz ile kullansam sorun olurmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: saliih15

Ryzen 7 2700x ön siparişte 1700 tl. Fiyatlar bütçemi biraz aşıyor. Çoğu kişi bu işlemci için x370 öneriyor ama b350 ile 400 tl fark var. 2700x ile b350 kullanamazmıyım? Birde rami bir kaç ay sonra almayı düşünüyorum. Şimdiki ramim 8gb, 1300mhz ile kullansam sorun olurmu?
    Ryzen 7 2700X pahalı bir işlemcidir.. sadece çizim ve render için çok da gerek yok.. 1600 - 1600X bile işini rahatça görecektir.. artan parayla da uygun fiyatlı bir X370 anakart ve 8 GB DDR4 3000 MHz RAM alabilirsin.. bu arada elindeki RAM DDR3 yani eski teknoloji olduğu için yeni işlemci ve anakartlarla uyumlu değil maalesef.. onu satman gerekecek 2. elden..

İşlemci:https://www.eksenbilgisayar.com/amd-ryzen-5-1600-islemci--wrait-cooler

Anakart:https://www.teknolojipazar.com/gigabyte-ax370m-ds3h-am4-ryzen-ddr4-hdmi-usb31

RAM:https://www.eksenbilgisayar.com/g.skill-ripjawsv-kirmizi-f4-3000c15s-8gvrb-8gb-ddr4-3000mhz-cl15-masaustu-bellek

• 8/16 islemciden vazgecmeyin. Asus x370-470 prime pro alin keyfinize bakin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • birkaç haftalık sürecek render süreciniz varsa 2700x alabilirsiniz, yoksa uygun fiyata 1700-1700x te işinizi görecektir. ama 8 çekirdekten vazgeçmeyin sakın.
    Hocam Blender kullanıyorsanız 2700X daha ucuza 8700K'den daha fazla performans verir, ve soğutucu masrafı da yok. RAM şimdilik 2300 Mhz tek kanal kullansanız da sorun yok. Blender bellek frekansına, bant genişliğine falan o kadar takılan bir uygulama değil. B350 anakartlar ile kullanabilirsiniz ancak BIOS güncel olmalı. Teknobiyotik gibi bir siteden alırsanız işlemci ve anakartı, onlar BIOS'u güncelleyip yollar.
  • Cevap için herkese çok teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz. Bu x370 ile ax370m arasındaki fark nedir tam olarak? x370 ler 750 tl ax370m ler 450 tl b350 ile aynı fiyat. Not: Bu bileşen işleri çok karışık ya
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.