Şimdi Ara

Ryzen 7 1800x, 1700x ve 1700'ün fiyatları BELLİ OLDU! YENİ BİLGİLER VAR! 1800x'in resmi de var! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
3.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merakla bekliyorum ben de r3 ve r5lerin fiyatlarını. Ayrıca orta seviye anakartlar kaç para olacak bakalım.

Ilk etapta r3 ve r5ler çıkmazsa çok üzülürüm ve öyle olacak gibi duruyor. Üst seviye işlemcilerini satacaklar alt seviye bekleyenler daha çok bekleyecek derken hepsi bir çıkacak denildi. Ortada r5lere tahmin bile dolaşmıyor. R5 ve R3ler nisan gibi çıkmasa bari. Ne yapayım ben r7 1700ü param olsa da 1800x alsam ama malum dolar uçmuş zaten aylarca bekledik düşük bütçeli kullanıcıları kaçırmamak için amd r3 ve r5leri de piyasaya tek model olsa dahi sürmesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InvisibleLord -- 9 Şubat 2017; 12:1:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam 50 Dolar mümkün değil. Silikon+Wraith Cooler maliyeti zaten bir çip için 10+10=20 USD'den başlayacaktır. Raven Ridge APU'ların en düşükleri 70 USD civarı olur. İşlemci G4560 ile neredeyse birebir aynı olur. GPU ise HD 630'dan(Kaby Lake i3-i5-i7 GPU'su) biraz daha iyi olur diye düşünüyorum.
  • Şimdi amd 8/16 işlemcisiyle intelin 4/8 işlemcisiyle yarışıyorsa bunda kıllanırım.Burda önemli olan kıstas gerçek 16 thread destekleyen uygulamalardamı yoksa desteklemeyen uygulamalardamı yarışacak? Yani thread başına aralarında % kaç performans farkı olacak.Misal bir oyun düşünün 8 thread tam desteği var.Amd ve intel işlemcilerle ort anı performası veya intele yakın bile verse bu büyük başarıdır.16 thread desteği olan oyunda ort aynı performansı veriyorsa işte bu amd için kötüdür.

• Ben bütçemi ayarladım ve AMD Ryzen R7 1800X almayı düşünüyorum.

Benim AMD'ye güvenim tam. İyi bir performans vereceğine eminim.

Şimdiden sonra artık İntel düşünsün. 😀

• Hocam fiyat olarak 7700k ile yarışıyor. Yoksa performansı gördük zaten. CanardPC'nin de incelemesi var. En fazla 5 thread kullanabilen oyunlarda 3,1 Ghz frekansta i5 6600k ile aynı seviyedeydi. Frekans açısından en ucuz modelin dahi 3,8 Ghz'ye overclock edilebileceğini varsayarsak; CanardPC'nin 3,1 baz 3,3 turboda yakaladığı performansın en az %15 fazlasını elde ederiz, böyle olunca da en ucuz 8/16 Ryzen ile, eski çoklu çekirdek desteği çok az olan oyunlarda dahi 4790k'ye çok yakın bir performans yakalanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Hiçbir laftan anlamayan Akpartililer gibisin. Ne 2014'ü ya? 17 Ocak diyorsun, onlar bir takım "iddia" ve "dedikodular". Dedikodu şirketi ne bağlar? 18 Ay önce "Böyle bir mimari üzerine çalışıyoruz 2016 sonunda ufak bir miktarda satış yapma şansımız var" dediler. Daha sonra da 2016'nın 2.çeyreğinde "2017'nin 1.çeyreğinde satacağız" dediler ve o vakitte de satılıyor. Sen alma. Bekle 6-7 ay sonra Raven Ridge APU çıkacak 2 çekirdek 4 thread onu alırsın 300 TL'ye en ucuzundan. AMD ne yapsın doların yüksekliğini. Sen hükümetine hesap sor önce bu durum için. AMD "hıı türkiye'de dolar yükselmiş ben ucuza satayım" diyecek değil ya... Git kendine bir hobi edin.

Verilecek en güzel cevaptı.

• R7 1700 bu şekilde fiyatlandirilirsa iyi bence fiyat olarak i5 7600k ve i7 7700k arasında olur performansıda iyi olursa gayet alinir, diğer önemli noktada anakartlar inş. aşırı pahalı olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GENERAL006 -- 9 Şubat 2017; 13:40:17 >
  • InvisibleLord kullanıcısına yanıt
    Tuzlu olacak gibime geliyor

• R7'de en çok satacak olan düz 1700 modeli gibi duruyor. Özellikle de Türkiye'de diyelim.
  • ISSCC'de Zen'in mimarisiyle ilgili paylaşılan teknik slaytlar.

Ryzen 7 1800x, 1700x ve 1700'ün fiyatları BELLİ OLDU! YENİ BİLGİLER VAR! 1800x'in resmi de var!Ryzen 7 1800x, 1700x ve 1700'ün fiyatları BELLİ OLDU! YENİ BİLGİLER VAR! 1800x'in resmi de var!Ryzen 7 1800x, 1700x ve 1700'ün fiyatları BELLİ OLDU! YENİ BİLGİLER VAR! 1800x'in resmi de var!Ryzen 7 1800x, 1700x ve 1700'ün fiyatları BELLİ OLDU! YENİ BİLGİLER VAR! 1800x'in resmi de var!Ryzen 7 1800x, 1700x ve 1700'ün fiyatları BELLİ OLDU! YENİ BİLGİLER VAR! 1800x'in resmi de var!Ryzen 7 1800x, 1700x ve 1700'ün fiyatları BELLİ OLDU! YENİ BİLGİLER VAR! 1800x'in resmi de var!Ryzen 7 1800x, 1700x ve 1700'ün fiyatları BELLİ OLDU! YENİ BİLGİLER VAR! 1800x'in resmi de var!Ryzen 7 1800x, 1700x ve 1700'ün fiyatları BELLİ OLDU! YENİ BİLGİLER VAR! 1800x'in resmi de var!Ryzen 7 1800x, 1700x ve 1700'ün fiyatları BELLİ OLDU! YENİ BİLGİLER VAR! 1800x'in resmi de var!Ryzen 7 1800x, 1700x ve 1700'ün fiyatları BELLİ OLDU! YENİ BİLGİLER VAR! 1800x'in resmi de var!Ryzen 7 1800x, 1700x ve 1700'ün fiyatları BELLİ OLDU! YENİ BİLGİLER VAR! 1800x'in resmi de var!Ryzen 7 1800x, 1700x ve 1700'ün fiyatları BELLİ OLDU! YENİ BİLGİLER VAR! 1800x'in resmi de var!Ryzen 7 1800x, 1700x ve 1700'ün fiyatları BELLİ OLDU! YENİ BİLGİLER VAR! 1800x'in resmi de var!Ryzen 7 1800x, 1700x ve 1700'ün fiyatları BELLİ OLDU! YENİ BİLGİLER VAR! 1800x'in resmi de var!Ryzen 7 1800x, 1700x ve 1700'ün fiyatları BELLİ OLDU! YENİ BİLGİLER VAR! 1800x'in resmi de var!
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• .

• Valla fiyatlar çok uygun apu beklemiyor olsam şu 8 çekirdek 16 izlek 319 dolarlık işlemciyi alırdım.
  • Tek çekirdek performansını görmeden fiyatlar hakkında yorum yapmak oldukça anlamsız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Tek çekirdek performansını görmeden fiyatlar hakkında yorum yapmak oldukça anlamsız.

Kesinlikle! Şurası bir gerçek ki, tek çekirdek performansı yüksek değilse, çoklu çekirdek olmasının avantajlarını ancak çoklu çekirdek uygulamalarını destekleyen programlarda görürüz.
    Ama tek çekirdek performansı İntel tarafındaki rakiplerinin az gerisinde ama çoklu çekirdekle İntel'i geçiyorsa çok da sorun olmaz.
  • son birkaç gündür çeşitli sitelerde çok farklı aralıklarda fiyat dedikoduları paylaşıldı. Buna "FİYATLAR BELLİ OLDU!" demeyelimde AMD piyasayı yokluyor, gelen tepkileri ölçüyor diyelim...
  • Yoizhik kullanıcısına yanıt
    Hocam bu dedikodu değil. ABD'nin en önemli IT toptancılarından biri. Daha önce Kaby Lake işlemcileri de MSRP fiyatından %6-7 yukarı bir fiyatla ön siparişe açmıştı. Ayrıca birçok ekran kartını vs. de ön siparişe çok kez çıkmadan önce açmış bir şirket. Athlon X4 845/860k gibi işlemciler için de daha duyurusu yapılmadan ön sipariş toplamaya başlamışlardı. Fiyatlar bu fiyatlardan muhakkak daha düşük olacaktır. %3 mü olur %8 mi olur orasını bilmiyoruz. Ancak fiyatlar üç aşağı beş yukarı belli olmuştur artık.
  • Burada garıp olan bırsey var amd nın 8/16 cpu su ıntelın 4/8 cpu su ıle esdeger mı?Eger oyleyse amd neyın kafasında
  • Hocam konusmalarinizdan anladigim kadariyla AMDye oldukca kirilmissiniz. Sanirim gecmiste buyuk bir beklentiye girdiniz ve hayal kirikligiyla karsilastiniz. Siteminizde ve stoklarla alakali soylediklerinizde haklisiniz. Yanlis anlamanizi istemem ama size nacizane tavsiyem daha rahat dusunmeniz ve kendinizi sikmamaniz yonunde olacaktir. Su anda ruh halinizi iyi anliyorum ben bu kadar beklerken o zaman o vaatleri verirken neredeydiler diye dusunuyorsunuz ama hayat bu beklerken beklediginiz olmaz vazgeçince olur. AMD bizleri cok bekletti ama guzel bir donus yapacak gibi duruyor. Umarim barisirsiniz. Sonucta hepimizin kurtulusu ve teknolojinin son kullanici nezdinde ilerlemesini saglayan tek firma.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İ5 6500 i alali 1 sene olsada yetmemeye basladi.

Hatta keske i7 alaydim dedigim zamanlar da olmadi degil.

Zen ciksin ,ak kara meydana ciksin yaza dogru anakart ve islemciyi elden cikarip amd ye gecis yapabilirim.

• 1700x'in performansını merak ediyorum doğrusu.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.