Şimdi Ara

Ryzen 7 1800x, 1700x ve 1700'ün fiyatları BELLİ OLDU! YENİ BİLGİLER VAR! 1800x'in resmi de var!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
3.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar uzun bir süre bekledik, ve fiyatlar sonunda geldi. Ryzen 7 adı altında 3 farklı modelin çıkacağını bugün bir İspanyol sitesi haber yapmıştı ve bunların

1800x: 8/16 4 Ghz Turbolu 95Watt TDP
    1700x: 8/16 3,8 Ghz Turbolu 95Watt TDP
    1700: 8/16 3,7 Ghz Turbolu 65 Watt TDP

şeklinde olacağı yazılmıştı. Shopblt isimli IT toptancısı da bu modelleri doğruladı. Shopblt sitesi daha önce de Kaby Lake işlemcileri çıkış fiyatlarının %6-7 üzeri bir fiyatla önsiparişe açmıştı. Buradan yola çıkarak;

1800x: MSRP; 460 USD= En ucuz TR fiyatı 2000 TL
    1700X: MSRP; 360 USD= En ucuz TR fiyatı 1550 TL
    1700: MSRP; 300 US= En ucuz TR fiyatı 1300 TL

http://www.shopblt.com/search/order_id=%21ORDERID%21&s_max=25&t_all=1&s_all=AMD+AM4&search=Search

Yani 7700k ile fiyat olarak 1700x yarışacak. Üzerine bir miktar koymak isteyenler 7900k gibi bir Skylake-X işlemciyle neredeyse eşit performans gösteren bir ürünü 7700k yerine almış olacaklar. Ayrıca sonunda X bulunan versiyonlar Wraith Cooler olmadan satılacakken X'siz olan işlemciler(Şu an için yalnızca Ryzen 7 1700) Wraith Cooler ile birlikte satılacak. 1700 ile acayip güzel sistemler toplanacaktır. Anlaşılan AMD Ryzen adı altında 6 ya da 4 çekirdekli ürün satmayı pek istemiyor. Üst düzey ürün alan herkese 8 çekirdek satma niyetinde.

Ryzen 7 1700 bir Alman sitesinde de ürün olarak eklendi. Herhangi bir fiyat yok ancak Çip hakkında yeni bilgiler var;

TDP 65 Watt 8 çekirdek 16 izlek olacak
    3,7 Ghz'ye kadar Turbosu olacak
    Belirttiğimiz gibi Wraith Cooler ile gelecek
    4 MB L2+16 MB L3 olmak üzere 20 MB L2+L3 Cache'i var. Ayrıca her çekirdeğin de 64 KB'lık L1 cache'si var.
    İşlemcinin çarpan kilidi tamamen açık, şirket burada bütün Ryzen'lerin eski Black Edition'lar gibi tamamen kilitsiz olacağını belirtmiş.
    Ryzen CPU'ların hiçbirinin sabit turbo ve baz frekansları olmayacağını belirtmişler. Burada limit sizin soğutucunuz. Zannediyorum 3,7 Ghz rakamı stok soğutucuyla serin bir şekilde ulaşılabilecek garanti turbo hızı. (Ancak XFR'nin tanıtımında "XFR Yalnızca Bazı Ryzen CPU'lara ait bir özellik olacaktır" şeklinde bir not düşmüşler, bu sebeple X olmayan versiyonlarda XFR olmayacağı söyleniyor, bu Alman sitenin aksine) Görünüşe göre en ucuz çip dahi stok soğutucuyla güzel bir macun kullanılırsa serin serin 3,8 gibi bir OC'li frekansta kullanılabilir. Ayrıca 0,9-1,0 arası bir voltajda 8/16 Ryzen'in 3,6/4+ Ghz baz/boost frekanslarına sahip olabileceği belirtilmiş. Yani Corsair H110i gibi bir sıvı soğutmayla 500 USD'lik Ryzen 7 1800X 4,5 Ghz günlük stabil kullanım OC'sine rahatlıkla ulaşacak gibi duruyor. Biliyorsunuz Wraith Cooler 125 Watt ucuz çip ise 65 Watt. Yani Ucuz çip de iyi bir şekilde OC edilebilir olacaktır. Soğutucu alırsanız ucuz çiple dahi 4 Ghz'leri görebilirsiniz diye düşünüyorum.

Bu da Ryzen 7 1700X'in resmi;
    Ryzen 7 1800x, 1700x ve 1700'ün fiyatları BELLİ OLDU! YENİ BİLGİLER VAR! 1800x'in resmi de var!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 10 Şubat 2017; 16:56:13 >

• Fiyatlar amd için pahalı duruyor, sanırım bu sefer cidden iyi bişey yaptılar, yeni 7700k aldım ben de, 4 gözle bekliyorum amd cpuları, yeni yeni anakartlar düşecektir piyasaya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • metaxa171 kullanıcısına yanıt
    Hocam bugün en ucuzu 4750 TL olan 6900k'den daha iyi 7000 TL'lik 6950x'ten biraz daha zayıf bir CPU'yu 2000 TL civarına satacaklar. Bu ciddi bir devrim. 7700k almanız çok üzücü olmuş, iade etme şansınız varsa iade etmenizi tavsiye ederim, Intel ciddi bir indirim yapacaktır, yapmazsa da o paraya 6900k'den daha iyi bir işlemci alma şansınız var...
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Ben şimdi anlamadım, uyumlu hız aşırtma bir tek sonu X ile biten modellerine mi gelecek yoksa 65w tdp 1700 alanlar da su soğutucuyu bağlayıp hemen bir başarımda artış yakalayabilecek mi?
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    XFR kast ediyorsun sanırım. Çarpan kilidinin bütün Ryzen'lerde açık olacağı açıklanmıştı, ancak XFR ile ilgili böyle bir şey duymadım görmedim. Yüksek ihtimalle X ile biten işlemcilerde XFR desteği var. Anandtech'te de bu tarz teoriler yazılmış hemen. AMD XFR'yi, Intel'in HT'si gibi segmentasyon amaçlı kullanıyor zannediyorum. 1700 alanlar su soğutucusunu monte edip, 6900k'yi nasıl OC ediyorlarsa kendi işlemcilerini de öyle OC edecekler diye düşünüyorum. 6900K'den biraz daha rahat bir deneyim sunacaktır çünkü Ryzen bir SOC, bu sebeple voltaj değişiklikli OC işlemleri BIOS üzerinden değil, GPU'lar gibi işletim sistemi üzerinden gerçekleşebilecek. Benim de yanlışım olabilir ancak okuduğum bu.
  • amdzendiyebirseyyok1 kullanıcısına yanıt
    Hahahahah birader nasıl bir trollsün sen ya. SKU'lar toptancıların listesine düşmüş. Ingram Micro bütün dünya için ön siparişleri toplamaya başladı. Yarın sabah olduğunda TR distribütörlerinden bir arkadaş barsa forumda o da bize ufak birkaç bilgi verebilir.
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Hocam amd bu. Çıkmadan şey etmemek lazım bulldozer çıkarken de konuşuyorlardı da fos çıktı intelin yanında, ne kadar para o kadar köfte olacağından ya o kadar ucuz çıkmaz ya da o performansı kusurlu verir, ha tabi aksi olursa iyi para kazanır

• metaxa171 kullanıcısına yanıt
    Hocam tek çekirdek performansı aynı frekansta Kaby Lake'ten %6-7 düşük olur maximum frekanslar Skylake-X'ten %5-6 düşük olur. Yani en fazla %10-12 farka karşılık yarı yarıya fiyat sunacak.

edit: O da yazın çıkması planlanan Skylake-X'e karşı. Broadwell-E'yi zaten yarı fiyata geçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 9 Şubat 2017; 4:41:27 >
    Geçmiş olsun kardeş... Bence bir doktora görün. ya 2 Mart'ta ya da 28 Şubat'ta bu işlemciler çıkıyor.
    Hocam siz bir yerden tanidik geldiniz ama, biraz daha yazarsaniz belki taniycam... Düsünme sekliniz ve kullandiginiz cümleler bana cokta yabanci gelmedi.
  • 2028den yazıyorum hala zen'i bekliyoruz :)
  • 3rden kullanıcısına yanıt
    Paralel evrene kaymışsın hocam, bizim içerisinde bulunduğumuz gerçeklikte Ryzen işlemciler 28 Şubat 2017 veya 2 Mart 2017'de çıkıyor.
    Cehaletinle göz dolduruyorsun. AMD ilk kez "Biz Zen diye bir işlemci mimarisi üzerinde çalışıyoruz" diye açıklama yapalı 17 Ay oldu. O zaman "Intel de yıllardır Coffee Lake diyor hiç çıkmayacak ki öyle bir işlemci habhacbascab" diyelim. Zen mimarili işlemciler için 2016 yılının sonunda kısıtlı bir stokla satışa sunulabilir gibi bir hedef belirlendi 2016 başında. Daha sonra baktılar yetiştiremiyorlar, 2017'nin ilk çeyreği olarak revize ettiler. Bu kadar basit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amdzendiyebirseyyok1

quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Geçmiş olsun kardeş... Bence bir doktora görün. ya 2 Mart'ta ya da 28 Şubat'ta bu işlemciler çıkıyor.

bence sen bir doktora görün
    doktora gidince şöyle söyle. 2014'de çıkmış bir işlemci vardı adı amd zendi de. 2014 2015 derken, 2016'nın ortasında tam 4 nesil zen işlemcimiz oldu de. biz bu amd zenleri alabilmek için kredi çekmekten borç içinde yüzüyoruz, 2017'nin martınkini almayıp 2018 mayıstakini mi alsak ? yoksa 2019 ocağı mı beklesek diye sor. ya da bu zen işlemcilerini satın almayı bırakmak için, bize önerebileceğiniz psikotik bir ilaç var mı diye sor
    sen onu bunu boşverde hayali olarak çıkan bu zen işlemciler, eğer yukarıdaki arkadaşın dediği gibi 1300-1700 tl'ye falan çıkarsa zaten kimse almaz =) millet parayı zaten zor kazanıyor 3 yılda zorluklarla bilgisayar değiştiriyorlar, fx'i boş çıkan amd'ye kimse bu ülkede 1300-1700 tl vermez =)

EDİT: yukarıdaki fiyat veren arkadaşta senmişsin zaten =)

Forumda hangi intel fanının fake hesabısın söyle bakalım. Kendi hesabınızla yapamadığınız rezillikleri böyle hesap açarak yapın tabi ne olacak.. içinizde ki pisliği anca böyle döküyorsunuz.

• Beni düşündüren tek çekirdek performansı , bakalım umarım hızlı olur.

• O konuda gelişim var zaten. İntel işlemcilere ne kadar yakın ya da ne kadar fazla en merak ettiğim kısım benimde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siyah Kalem

quote:

Orijinalden alıntı: amdzendiyebirseyyok1

quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

bence sen bir doktora görün
    doktora gidince şöyle söyle. 2014'de çıkmış bir işlemci vardı adı amd zendi de. 2014 2015 derken, 2016'nın ortasında tam 4 nesil zen işlemcimiz oldu de. biz bu amd zenleri alabilmek için kredi çekmekten borç içinde yüzüyoruz, 2017'nin martınkini almayıp 2018 mayıstakini mi alsak ? yoksa 2019 ocağı mı beklesek diye sor. ya da bu zen işlemcilerini satın almayı bırakmak için, bize önerebileceğiniz psikotik bir ilaç var mı diye sor
    sen onu bunu boşverde hayali olarak çıkan bu zen işlemciler, eğer yukarıdaki arkadaşın dediği gibi 1300-1700 tl'ye falan çıkarsa zaten kimse almaz =) millet parayı zaten zor kazanıyor 3 yılda zorluklarla bilgisayar değiştiriyorlar, fx'i boş çıkan amd'ye kimse bu ülkede 1300-1700 tl vermez =)

EDİT: yukarıdaki fiyat veren arkadaşta senmişsin zaten =)

Forumda hangi intel fanının fake hesabısın söyle bakalım. Kendi hesabınızla yapamadığınız rezillikleri böyle hesap açarak yapın tabi ne olacak.. içinizde ki pisliği anca böyle döküyorsunuz.

Ya hocam blok atın geçin. Adamın kullanıcı adına baksanıza troll zaten.

• i3 - i5 seviyesi işlemcilerin fiyatı ne olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hiçbir laftan anlamayıp aynı yalanları tekrarlayan Akpartililer gibisin. Ne 2014'ü ya? 17 Ocak diyorsun, onlar bir takım "iddia" ve "dedikodular". Dedikodu şirketi ne bağlar? 18 Ay önce "Böyle bir mimari üzerine çalışıyoruz 2016 sonunda ufak bir miktarda satış yapma şansımız var" dediler. Daha sonra da 2016'nın 2.çeyreğinde "2017'nin 1.çeyreğinde satacağız" dediler ve o vakitte de satılıyor. Sen alma. Bekle 6-7 ay sonra Raven Ridge APU çıkacak 2 çekirdek 4 thread onu alırsın 300 TL'ye en ucuzundan. AMD ne yapsın doların yüksekliğini. Sen hükümetine hesap sor önce bu durum için. AMD "hıı türkiye'de dolar yükselmiş ben ucuza satayım" diyecek değil ya... Git kendine bir hobi edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 9 Şubat 2017; 12:51:53 >
  • 2/4 sağlam bir işlemci yapıp 50 dolardan falan satsalar keşke, intelin pentium seviyesine bir rakip lazım
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.