Şimdi Ara

Ryzen 7 1700, wraith soğutucuyla yüksek bios sıcaklığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bugün yeni bir sistem topladım. Ryzen 7 1700 ve MSI B350-Tomahawk anakartım var. Ryzen'in stok wraith soğutucusu üstünde kendi termal macunuyla geliyor diye yeni macun sürmeden montajı yaptım. Sistemi windows kurmadan bios'da çalıştırdığımda stabil 65derece CPU sıcaklığı görünüyor, fanları tam yük çalıştırınca 55 dereceye düşüyor en fazla.

Sorun ne olabilir? Windows yükleyince düzelme ihtimali var mı? Bu durumu yaşayan veya bilgisi olan var mı?

• Bios en güncel sürümmü?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • oem O kullanıcısına yanıt
    Hayır, bios update etmedim. Sistemi kurduğum an hangi sürüm varsa şuan o sürümde. Muhtemelen güncel değildir.
  • Bence win kurup bios güncellemesi yapıp tekrar kontrol edin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows kurup bios update yaptıktan sonra sorun çözüldü. Aynı problemi yaşayan arkadaşlar olacaktır, konunun faydası dokunsun onlara da.
  • Batu B kullanıcısına yanıt
    Win 10 kurdum, en son güncel bios ile update ettim ve 3 farklı soğutucu denedim bende hala sorun var :) 1600x ve crosshair kullanıyorum. İşlemci boşta 55-62 derece arası gidip geliyor. Ve bu sıcaklıklara Thermalright silver arrow sb-e, thermaltake water 3.0 pro ve deepcool captain 240 ile ulaşıyor :)
  • CagriErcan kullanıcısına yanıt
    Ryzen x islemciler yanlis bilmiyorsam oldugundan 20 derece fazla gozukuyor. Sogutucular daha performansli calissin diye yapilmis bir ayar. Sacmalik bence ama oyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaganiskowf42

Ryzen x islemciler yanlis bilmiyorsam oldugundan 20 derece fazla gozukuyor. Sogutucular daha performansli calissin diye yapilmis bir ayar. Sacmalik bence ama oyle.

aynen öyle ama çok saçma bir durum

Ryzen 7 1700, wraith soğutucuyla yüksek bios sıcaklığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilek -- 29 Mayıs 2017; 10:33:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kaganiskowf42

Çok ilginçmiş, akşam eve gidince deneyeceğim bu dediğinizi. Son kullanıcıyı korkutabilecek bir durum aslında, ne kadar doğru bilemedim :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.