Şimdi Ara

Ryzen 7 1700 - 1 yıllık kullanımdan sonraki izlenimler (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
313
Cevap
10
Favori
17.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bende Gskill Ripjaws V F4-3000C15D 16GVGB var. CL değeri tek sayı olanlarda sorun olduğu ile ilgili saçma şeyler okuyorum. Bilgisayarın açılmaması gibi bir durum bile söz konusuymuş hatta. Ramin üretici sayfasına bakınca Z170-270 kullanımı öneriyor. Bir sıkıntı yaşar mıyım sizce? Latency değerleri 15-16-16 umarım sorun olmaz ya boşuna Ryzen işine bulaşmış olurum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurt Knispel

Ram olarak ne vardı sizde?

Bende Gskill Ripjaws V F4-3000C15D 16GVGB var. CL değeri tek sayı olanlarda sorun olduğu ile ilgili saçma şeyler okuyorum. Bilgisayarın açılmaması gibi bir durum bile söz konusuymuş hatta. Ramin üretici sayfasına bakınca Z170-270 kullanımı öneriyor. Bir sıkıntı yaşar mıyım sizce? Latency değerleri 15-16-16 umarım sorun olmaz ya boşuna Ryzen işine bulaşmış olurum

Corsair Vengeance LPX CL15 - 15-17-17-35. Herhangi bir soruna rastlamadım. Ne açılıp, kapanma sorunu, ne profil sorunu. Ne hız sorunu.

Kim uyduruyor bilmiyorum ama çok garip şeyler uyduruluyor Ryzen işlemciler hakkında.

Mesela siz CL zamanlaması sorunu ile alakalı sordunuz, bundan başka bana SSD'lerin çalışmadığı hakkında, ekran kartlarını tanımadığı yönünde garip garip mesajlar geldi.

• Knisath kullanıcısına yanıt
    Ram meselesi ciddi galiba ya. İntel XMP kaynaklı bir problem sanırım. Benim rami kullanan birine de rastlamadım varsa yoksa Trident Z RGB.

• Ramleriniz kaç mhz ve istenen mhz olarak çalışıyor mu yoksa 2133mhz olarak mı çalışıyor? Özellikle lpx 3000mhz ram verdiler testler için ama 3000mhz desteği yok anakartlarin.

Bende de Lpx 3000mhz cl15 ram var R5 alırsam nasıl olacak diye düşünüyorum. Malum ram frekansi çok etki ediyor ryzen işlemcilerin performansına. 3000mhz rami oc ile 3200mhz olarak çalıştırabilir miyiz ? Deneyen oldu mu amd anakartlarda.

• Kurt Knispel kullanıcısına yanıt
    Ram ripjaws falan mi?

3000mhzlik versiyonu mu?

• Difiction kullanıcısına yanıt
    Yazmıştım aslında tekrar edeyim:

Gskill Ripjaws V F4-3000C15D 16GVGB

Bu ramleri çok uygun fiyata almıştım. Reddit'in altını üstüne getirir kullanıcı yorumu ararım aslında da çok yoğunum.

Latency 16 3200mhz versiyonunu almistim ben de 2 gun once, 2133mhzyi asmadi hicbir bicimde

• Difiction kullanıcısına yanıt
    Hay Allah. BİOS update ile düzelir mi acaba bilemedim.

Rami iade ettim ben, dun gece de bios update gelmis. Redditten takip ettigim kadariyla degisen birsey yok. Changeloglarda da ramlerle ilgili bir not yoktu zaten. Duzelmesi lazim bioslar ile, ram frekansi ciddi performans farki yaratiyor ryzenlerde, insallah bir an once halledilir de ona gore bi ram alirim. Gskill flareX versiyoni cikti ryzen uyumlu, o ramlerin de frekansi dusuk.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkangelevo

Ramleriniz kaç mhz ve istenen mhz olarak çalışıyor mu yoksa 2133mhz olarak mı çalışıyor? Özellikle lpx 3000mhz ram verdiler testler için ama 3000mhz desteği yok anakartlarin.

Bende de Lpx 3000mhz cl15 ram var R5 alırsam nasıl olacak diye düşünüyorum. Malum ram frekansi çok etki ediyor ryzen işlemcilerin performansına. 3000mhz rami oc ile 3200mhz olarak çalıştırabilir miyiz ? Deneyen oldu mu amd anakartlarda.

3000Mhz, BIOS'tan profili seçip sorunsuz çalıştırıyorum.

2133Mhz değil. öylede çalışmıyor zaten. Herhangi bir bios update gerek kalmadan 3000Mhz olarak çalıştı.

OC ile 3200Mhz testleri yaptım sorunsuz çalışıyor.

Anakart Gigabyte B350. Resmi olarak 2666Mhz desteği O.C ile resmi olarak 3200Mhz desteği var. Sorun morun var diyen ya yalan söylüyor ya da donanımı ayarlamayı bilmiyor.

Bunu duyduğuma çok sevindim. İçim rahatladı 3000mhz ramleri boşa almamış olduk. Sabırsızlıkla bekliyorum R5leri.

Hmm tomshardware redditte konusan herkes yalanci veya isi bilmiyor o zaman, ram kodunu soyler misiniz biz de alalim madem sikintisiz calisiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Difiction

Hmm tomshardware redditte konusan herkes yalanci veya isi bilmiyor o zaman, ram kodunu soyler misiniz biz de alalim madem sikintisiz calisiyor

Beceriksiz olmaları benim sorunum değil. O kadar bildikleri halde beceriksizce yakınmak onların sorunu.

Corsair Vengeance LPX 2x8GB CMK16GX4M2B3000C15R

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 25 Mart 2017; 16:27:0 >
    Anakartlarla alakali da olabilir. Sizdeki ram bu youtube yayincilarina yollanan vengeance ramler vardi onlardan galiba bilginiz var mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Difiction

Anakartlarla alakali da olabilir. Sizdeki ram bu youtube yayincilarina yollanan vengeance ramler vardi onlardan galiba bilginiz var mi

Kodlarının uzantıları hakkında bilgim yok ama inceleyen editörlere verilen bellek markası ve görünüş itibariyle editörlerin incelediği bellek modeli olduğunu söyleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 24 Mart 2017; 21:44:50 >
  • AMD'ye göre şu makalede yazdığı gibihttps://community.amd.com/community/gaming/blog/2017/04/06/amd-ryzen-community-update-3?sf68772384=1

Güç yönetimi yaması ile %10 civarı FPS kazancı sağlıyormuş. Yamayı yükledim herhangi bir kazanç göremedim. Yapacakların bilgisine.

Bu arada Windows 10 1704 sürümüne güncelleme yapacağım, bazılarının iddia ettiği gibi performans artışı olacak mı diye. Pek zannetmiyorum ancak windows fix için çalıştıklarını belirtmişti, bakalım ne kadar doğru.

Ben hem windows güncelledim hem de yamayı kurdum, bir cacık olmadı performanstan yana
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhano

Ben hem windows güncelledim hem de yamayı kurdum, bir cacık olmadı performanstan yana

Yazık ya. Cidden AMD neden Microsoft'u sıkıştırmıyor anlamıyorum.

Ellerinde Ferrari gibi işlemci var ama yapacağı hızın %80'nini yapabilirsin diye limit koymuşlar resmen.
  • Yabancı kaynaklardan edindiğim bilgilere göre, pek çok kişi ramlerini yüksek frekansta çalıştıramıyormuş. Bazıları da biostan çeşitli ayarlar yaparak (OC, voltaj artırma gibi) çalıştırdıklarını söylüyorlar, bazıları da ramlerini yaktığını söylüyorlar. Çeşitli bios sürümleri mevcut ama, bazılarında stabil çalışan bir bios sürümü diğerlerinde stabiliteyi bozduğunu iddia edenler var. Asus mayıs ayındaki bios güncellemesiyle, bu sorunu gidereceğini söylüyor ama o da ne derece doğru tartışılır. Ama şu haliyle bile Ryzen'lerin ne kadar güçlü bir işlemci olduğunu görünce, optimizasyonlar sonucunda kimbilir performans ne kadar artacak diye de bekliyorum. Özellikle Windows 10 ile de ilginç buglar oluşuyor.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.