Şimdi Ara

Ryzen 7 1700 - 1 yıllık kullanımdan sonraki izlenimler (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
313
Cevap
10
Favori
17.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jam&jam

degerli hocam 4 cekirdek 8 izlek şeklinde oc denemeleri yapma imkanınız varmı

Biosta olan seçeneklere göre var. Ancak şu anda oldukça yoğunum. Fırsat bulabilirsem yapabilirim.
  • oyun içi herhangi bir program kullanıyor musunuz cpunun sıcaklığını takip için? msi afterburner kullanıyorum normalde oyuniçi göstergeler için ama cpu temp gözükmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Difiction

oyun içi herhangi bir program kullanıyor musunuz cpunun sıcaklığını takip için? msi afterburner kullanıyorum normalde oyuniçi göstergeler için ama cpu temp gözükmüyor.

Rivatuner ve hwinfo işimi görüyor.
  • Knisath kullanıcısına yanıt
    msi afterburnerdan osd ayarlarını yaparken herşey var ama cpu temp gözükmüyor şu an, garibime gitti ryzenlerle birkaç kişi daha yaşamış aynı şeyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Difiction

msi afterburnerdan osd ayarlarını yaparken herşey var ama cpu temp gözükmüyor şu an, garibime gitti ryzenlerle birkaç kişi daha yaşamış aynı şeyi.

rivatuner ile, hwinfo'nun ekran çıktısında sıcaklık göstergesi ile ilgili bir sorun yaşamadım ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12gorkem12

quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

quote:

quote:

quote:

quote:

Şunu açıklığa kavuşturayım benim derdim, sadece oyun değil arkadaşlar.

Video edit, render, convert, yayın + makul derecede oyun. RX 480 bana hayli hayli yetiyor, olursa belki Vega serisinden alırım ama pek zannetmiyorum.

Bu testlerde hem RX 480'in verebileceği en yüksek performansı hem de r7 1700'ün performansını görmüş oluyorsunuz.

Forumda rx 480'ile de test yapan benim dışımda yok bildiğim kadarı ile.

Hocam her yerde fazlaca oyun testleri var fakat çok sınırlı sayıda, yok denecek kadar az render performans sonuçları yayınlanıyor.

Sizden 4k video edit ve render üzerine bir kaç test rica edebilir miyim?

Listeme aldım, ekleyebildiğim zaman haberdar ederim unutmazsam.

Çok sevinirim.

Teşekkür ederim.

Corona, Thea Studio ile render alacağım 1-2 güne.

Bugün Corona ile alırken, overclock sebebiyle son 30 saniyede sistem çöktü, stabil overclocksuz hızında hepsi alayım referans olur.

Bildiğiniz başka hazır sahnelere sahip render testleri varsa onları da eklemeye çalışırım.

Ben 3 boyutlu modellemeden ziyade 4k video edit ve render performansını öğrenmek istiyorum aslında.

Premiere pro ve after effects vs

AE 2017'de CPU'ların hepsini kullan kısmını Preferences kısmından kaldırmışlar sanırım, göz attım bulamadım. 4GB'lik bir çıktının tekrar oluşturulup 80GB'lık veri olarak işlemesi 22 dakika civarı sürüyor.

Handbrake ile 80GB'lık bu ham dosya 3.40 dakikada 300mb civarına kadar sıkıştırıyor.

• hocam varsa WOW LEGION ve CIVILIZATION 6 test imkanınız çok mutlu olurum

testler için teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: *INVICTUS*

hocam varsa WOW LEGION ve CIVILIZATION 6 test imkanınız çok mutlu olurum

testler için teşekkür ederim

Civ 6'da ortalama FPS 65 civarı, en fazla 145 civarını en düşük de 45 civarını gördü. ( daha önceden yapmıştım, sonuçlarına baktım az önce )

Wow oynamadığım için test edemiyorum maalesef.
  • Şu işlemcinin 1070 veya 1080 nin sli sistemlerindeki yapacaklarını merak ediyorum.Bu düzenekte bir artısı olmadığı sürece pek anlamı kalmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar şimdi ryzen 7 1800x mi güçlü yoksa intel i7 7700k mı ? her tarafda bench testleri var biri ryzeni yüksek gösterio diğeri inteli
  • Oyunda ve günlük basit işlerde 7700K, render vs. konularda açık ara farkla Ryzen R7 işlemciler daha hızlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Oyunda ve günlük basit işlerde 7700K, render vs. konularda açık ara farkla Ryzen R7 işlemciler daha hızlı.

Ryzen R7 inteli geçti yani? vay be.
    Şuraya bakarmısınız bir ? http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-7700K-vs-AMD-Ryzen-7-1700X/3647vs3915

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Billy -- 12 Mart 2017; 12:26:49 >
  • Oradaki sonuçlar sadece teknik değerleri sayısal olarak kıyaslıyor. Referans almaya değer pek bir şey yok diyebilirim. Aynı ekran kartı, ram, depolama birimi ve işletim sistemi ile iki farklı işlemcinin yan yana test edildiği sonuçlara bakmak daha doğru olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Celest

Arkadaşlar şimdi ryzen 7 1800x mi güçlü yoksa intel i7 7700k mı ? her tarafda bench testleri var biri ryzeni yüksek gösterio diğeri inteli

Güçlüden kasıt ne ?

Çoklu işlemse Ryzen 7.

Tek çekirdek performansına dayalı ise bazı komut setlerinde 7700K, bazılarında Ryzen 7.

Oyunlarda 7700K 1 ile 15 FPS arasında fark yaratıyor. Daha fazla değil. Ryzen 7 1080, 1080Ti gibi ekran kartlarını data akışı konusunda daha iyi besliyor.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar şimdi ryzen 7 1800x mi güçlü yoksa intel i7 7700k mı ? her tarafda bench testleri var biri ryzeni yüksek gösterio diğeri inteli

Güçlüden kasıt ne ?

Çoklu işlemse Ryzen 7.

Tek çekirdek performansına dayalı ise bazı komut setlerinde 7700K, bazılarında Ryzen 7.

Oyunlarda 7700K 1 ile 15 FPS arasında fark yaratıyor. Daha fazla değil. Ryzen 7 1080, 1080Ti gibi ekran kartlarını data akışı konusunda daha iyi besliyor.

Güçten kasıtım şu ;

Uzun süre kullanımda saçma sapan nedenlerle ısınıp bozulmayacak
    Çoklu çekirdek kalitesinin yüksek olması yük altında yani streste iyi sonuçlar vermesi lazım ve dayanması lazım
    gerek oyun olsun gerek iş ofis olsun herşeyi en üst ayarlarda rahatlıkla kasmadan yapabilecek ve en önemlisi
    Overclock gibi hız aşırtma yönteminde en iyi sonuçları verip oynatacak bir işlemci arıyorum!

1080 ti olacak ekran kartı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Billy -- 12 Mart 2017; 13:47:56 >

• quote:

quote:

quote:

Güçlüden kasıt ne ?

Çoklu işlemse Ryzen 7.

Güçten kasıtım şu ;

Uzun süre kullanımda saçma sapan nedenlerle ısınıp bozulmayacak
    Çoklu çekirdek kalitesinin yüksek olması yük altında yani streste iyi sonuçlar vermesi lazım ve dayanması lazım
    gerek oyun olsun gerek iş ofis olsun herşeyi en üst ayarlarda rahatlıkla kasmadan yapabilecek ve en önemlisi
    Overclock gibi hız aşırtma yönteminde en iyi sonuçları verip oynatacak bir işlemci arıyorum!

1080 ti olacak ekran kartı

O dediğinizin hepsi bir işlemci de olmaz.

Ne intel 6950X'de ne de intel 5960X'te ne de Ryzen 7 serisinde.

İşlemcilerin bugüne kadar yeni anakartlarla garip garip nedenlerle arızalandığına rastlamadım. ( montaj sırasında pinleri kırılmadığı, kontrolsüz voltaj dalgalanması sebebiyle anakart ile beraber işlevsiz hale gelmediği sürece )

Çoklu çekirdeğin strese dayanması ? Zaten bu işler için çoklu çekirdek üretiyorlar.

Overclock için 5960X'te, 6950X'te, Ryzen 7 seriside kısıtlı overclock potansiyeline sahipler. Bu potansiyeli sağlayacak olan sadece işlemci değil, anakart ve ramlerin potansiyeli.

Siz işlemcilerden fazla şey bekliyorsunuz. Özellikle server tipi, ofis işlemcileri ve aynı zamanda oyunlar için.

Bu yüzden her iki şirkette hem oyun hem de iş alanına uygun işlemcileri ayırıyor. Intelin üst seviye işlemcileri de 7700K'nın gerisinde kalıyor oyunlarda.

Maximum oyun performansı için 7700K alacaksınız, Ortalama üstü bir oyun ve maksimum iş yükü performansı için ya 5960X, 6950X ya da Ryzen 7 1800X gibi işlemci alacaksınız.

• Total War warhammer değerleriniz gerçekten çok düşük. Kopya oyun mu ?
  • Genel olarak tüm incelemelerde Ryzen Warhammer'da düşük performans gösteriyor. Sega bir güncelleme yapacağını söylemişti ama eski TW oyunları öyle kalır herhalde. Tur tabanlı oyunlarda herhalde ghz veya tek çekirdek performansı önemli. CİV'de de tur süresi uzun çıkıyor incelemelerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ParaBende

Total War warhammer değerleriniz gerçekten çok düşük. Kopya oyun mu ?

Hayır, orjinal steam alıp indirdiğim oyun.

Ek olarak Kan efekti açık, FPS düşüklüğün sebebi o olabilir. Kapatıp test yapmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Gta5 testiniz cok kotu sonuclanmis. Yani herseyi nerdeyse full oynuyorum advance grafik haric r9 270 ile 2560x1080 de en dusuk.30 fps aldim ortalama 40 fps geceleri de 50 fps oluyor. Bilgisayarimi kapatmasaydim grafik ayarlarina yeniden bakardim. Rx480 in ortalama 35-45 arasinda olmasi tamamen hayal kirikligidir. Oyununuz orjinal mi?

Merhaba, oyun orjinal. GTA 5 ile ilgili sorun vardı, hallettim konuyu güncellemedim ortalama 45- 50 FPS en yüksek 121.0 FPS görüyor. Bütün ayarlar en yüksekte.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.