Şimdi Ara

Ryzen 6000 serisi GTX 970 performansı verecek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
5.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CPU+GPU+RAM(16GB) bu modeli çıkartınızda biz mi almadık ! :D

• Osiris34 kullanıcısına yanıt

exe hatası yazılımsal bir hata yaşadığınızı gösterir.

hangi oyun için hangi sorunu yaşadığınızı yazmamışsınız !

bu tarz eleştiriler havada kalır.

• GTX 970 3.5GB halen küvetli GPU ayarı GTX1060 3GB
    yada amd rx480 yada amd rx570 bunlara benzer performans verirse
    ortalık karışır ve biz bu işlemcileride bulamayız ringciler bunada dadanır
    şimdi:S

• Çok iddialı bence.

• youtube videolarınde gözden kaçan bazı şeyler var.

1. anakartın ne olduğu ramin kaç mhz olduğu ve en önemlisi sistem biosunda gpu için ne kadar ram ayarlandığı ve birde işlemci hız ayarının sabitmi yoksa değişken mi olduğu bile çok önemli bunları doğru bir şekilde yapıp rahat rahat oynayanda var ! tabi iyi bir soğutucuyla sadece cpuyu değil gpu yu da rahatlatıyorsunuz ! gittim düz ayak aldım taktım çalıştırdım demekle bu iş olmuyor.
  • apulu barbone sistem toplamış biri olarak:
    amd dx9 10 desteğini kesmiş. oyunlar çok kötü çalışıyor. intelin hd 630 ile aynı performansı veriyor eski oyunlarda. ayrıca 1650 gücüne yaklaştığı söyleniyor, ddr5 6000 serisi ve yeni nesil ana kartla ödediğiniz paralara oyunlarda daha performanslı sistemi ekran kartına çok para vererekte yapabilirsiniz.

• Ben APUl'arın yeterli güce gelmesini hep beklemişimdir. Apulardaki en kritik nokta bellek bant genişliği olduğunu anladıktan sonra 4 kanal bellekli APU beklemeye başladım. Ama bir türlü o seviyede çıkarmadılar. DDR5 ile belli olgunluğa ulaşmış Apular yeterli performans verebilir artık umudu gelmişti bana.Lakin Amd RDNA2 ile birlikte infinity cache çıkardı ya, DDR4,5 farketmez artık. RDNA2'li apu infinity cache ile birlikte en büyük problemi olan bellek veriyolunda önemli kazanım sağlayacağını düşünüyordum. Bu gerçekleşiyor gibi. Yanında DDR5 takviyesi ile güzel olacak artık. Buna ilaveten 4 kanal DDR5 desteği de gelirse harici ekran kartına artık ihtiyaç olmaz.

• kuzgun_ kullanıcısına yanıt

intel iris ile pek çok oyun oynanıyor ama masaüstünde intel'de de karşılık yok.

belki anlaşmaları vs vardır kim bilir. laptopların desktoplardan güçlü olması komik.

• İlk çıktığında AMD A8 7650K almıştım. 6 seneye yakın kullandım. Grafik performansı olarak da o dönem yetmişti. Mesela GTA V'i düşük ayarlarda gayet güzel oynamıştım. Eğer bu doğruysa ekran kartı kullanmam bile. Zira oyun fanatiği değilim hele yeni oyunlardan hiç haz almıyorum fakat ara sıra Witcher 3, Mafia 2, GTA V falan oynamak istersem gayet de yeter bana bu performans.

• 5700G ile kullanmak için ROG Strix B550-XE ana kart ve G.Skill'in 5066Mhz 2x(F4-5066C20D-16GTZR) RAM'inden aldım.

Anakart 5100Mhz destekliyor gözüküyor hatta BIOS'da XMP profilinde de RAM'in desteklediği 5066 profili çıkıyor ama profili seçince sistem bir türlü açılmıyor. İşin içinden çıkamadım bir türlü ve şu an sistem 2400Mhz'de çalışıyor. Dünya kadar param da boşuna gitti.

Sıvı soğutucum da vardı 5000Mhz'de çalışsa idi hız aşırtma için araştırma yapıp APU'ların güncel limitlerini görmek istiyordum ama beceremedim.

• Ryzen 9 diyor. Şu an 8-9 bin civarı zaten. Evet ekran kartları şu an çok pahalı ama bu durum sona erince işlemcinin en azından maddi olarak ne kadar mantıklı olacağı tartışılır...

• XX58 X kullanıcısına yanıt
    biosun güncelmi peki olmuyosa elle bi 4000mhz dene olusa 200mhz daha artırısın

• Vaatler güzel ama yeni bir platform + işlemci olarak en az 10000 TLnin yolu görünüyor.

Ama görünen o ki AMD ve Nvidia artık 400$ altı ekran kartları yapmak istemiyor. AMD 400$ altı için APUlara geçeceği söyleniyordu.

• XX58 X kullanıcısına yanıt

Sorunun kaynagi büyük ihtimalle sizin 2x (2x8gb) ram taklili, yani 4 adet 8gb ram kullanarak islemci icindeki kontrolcüyü zorlamaniz nedeniyle oluyor. Böyle yüksek hizlara 4 adet ram slotunu doldurarak ulasamazsiniz. Anakartin dogru slotlarina sadece 2 tanesini takip deneyin. Büyük ihtimal bios günceldir, cünkü 5700g calismis, degilse biosu da güncellestirin. Ama Sizin teknik destege ihtiyacini var gibi görünüyor. Biz dahili bilesenlerde bu tip konularda insanlari hem yönlendirip hem yardimci olmaya calisiyoruz. Keske almadan önce veya aldiktan sonra dahilibilesenlerin ilgili kisminda konu acsaydiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunGFu -- 9 Aralık 2021; 15:27:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • üstüne fidelity fx de gelince yeni nesil oyunları 1080p 30 fps v-sync şeklinde güzelce oynatır o zaman.

gpu bulunmadığı ortamda yok satar

• boş vaatler anca amd fanboylarının gazını alır

• 50bin TL varsa alırsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Var hocam.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.