Şimdi Ara

Ryzen 6000 serisi GTX 970 performansı verecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
5.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ryzen 6000 serisi GTX 970 performansı verecek

AMD’nin Zen 3 çekirdeğini optimize ederek daha verimli bir şekilde 6nm olarak piyasaya süreceği Ryzen 6000 mobil serisi merakla bekleniyor. Kaynaklar grafik tarafında entegre birimlerin önemli bir sıçrama yapacağı görüşünde. 

Ryzen 6000 grafik performansı

AMD bugüne kadar Ryzen mobil APU’larında Vega grafik mimarisini elden geçirerek kullanmış ve belirli bir noktaya kadar oyuncuları tatmin edecek performans sunmuştu. Zen3+ çekirdekleri ile birlikte grafik tarafında da RDNA 2 geçişi planlayan şirket oyuncuları da sevindirecek. 

Ayrıca Bkz.Ryzen 6000 serisi ortaya çıktı

Kaynaklar 3DMark Time Spy testlerine düşen bir Ryzen 6000 APU modelinin 2700 puan aldığını belirtiyor. Bu rakamlar GeForce GTX 1650 ile çok yakın, GTX 970 ile bir miktar mesafeli bir durum ortaya koyuyor. Böylece Full HD 60fps oyunlarda oyuncuları mutlu edecektir. 

Muhtemelen testlere giren 8 çekirdekli AMD Ryzen 9 6900HX işlemcisi zira daha önce de prototip dizüstü modellerinde ortaya çıkmıştı. İşlemci tarafında yüzde 10-15 civarında performans artışı beklenirken grafik performansında da önemli sıçramalar olacak gibi gözüküyor. Elbette daha alt modellerde bu performans artışı nispeten düşük kalacaktır. 

Kaynak:https://www.notebookcheck.net/Tipster-outs-3DMark-Time-Spy-score-for-upcoming-AMD-Rembrandt-6000-series-APUs-new-iGPUs-could-offer-near-GeForce-GTX-970-performance.583413.0.html

Ümit.K bu mesajı paylaştı

• İlk çıktığında AMD A8 7650K almıştım. 6 seneye yakın kullandım. Grafik performansı olarak da o dönem yetmişti. Mesela GTA V'i düşük ayarlarda gayet güzel oynamıştım. Eğer bu doğruysa ekran kartı kullanmam bile. Zira oyun fanatiği değilim hele yeni oyunlardan hiç haz almıyorum fakat ara sıra Witcher 3, Mafia 2, GTA V falan oynamak istersem gayet de yeter bana bu performans.

O islemci 2013 yilinda cikmis, igpu olarakta 8570D mevcut ve bu ekrankarti ile gta5 720p low ayarlarda linkte gibi calisiyor.

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=LWT0-SXyUoQ

Sizde farkli bir sorun oldugunu düsùnüyorum. Teknik destege ihtiyaciniz olabilir. Konu ile alakali olarakta eger bu apu lar uygun fiyatla gelip, gtx 1650 ye yakin performans verirse, 4500 lira cepte demektir. Amd acele ederse kazanir. Bu Türkiye sartlarinda en iyi cözümlerden biri olur.

• Bu doğruysa yer yerinden oynar. Ekran kartı falan almaya gerek yoktur çoğu insan için. Direk bu işlemciyi gider alırım.

• Dar boğaz yaşanmaması için DDR5 şart.

• Son dönemde artık ekran kartlı hazır sistemlere bakmayı bıraktım, yeni gözdem 5700G oldu idareten ancak ekran kartsız bile 12.000-14.000 arasına denk geliyor sistem. Şuan bu işlemciyi beklemeye karar verdim, valla gerçekleşirse muazzam olur.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Mini itx sistemler için güzel haber.

• Gelişen olaylar sonucunda millet artık Apu sistem toplamaya bakıyor. Gerçi ddr5 ram ile beraber iyi sonuçlar alınırsa tercih edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 8 Aralık 2021; 21:47:54 >
  • 6000 serisi ne zaman geliyordu 2022 sene sonunda mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • InvisibleLord kullanıcısına yanıt
    2022 başında laptoplara geliyor.

• masaüstü apuya ait bir sonuç olabilir. Yani ddr5 5600 mhz ram ile test etmiş olabilirler. Fakat dizüstü için kullanılacak ramler yüksek ihtimal 4800 mhz olur, dolayısı ile performans biraz gerisinde olacaktır. Beklentiyi fazla tutmamak lazım. Türkiye şartlarında kesinlikle iyi iş görür.
    Resmi sonuçlar gelse ne olduğunu görürdük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The white warrior -- 8 Aralık 2021; 22:55:38 >
  • afedersiniz ...ler APU sistem almam bir daha. 2016'da a8 6600'lü pc topladım. Vaadi 720p low'da oyunları açmaktı. Açmayı bırakın exe hatası veriyor birçok oyunda. Ayar ekranına giremiyorsunuz.

• Olabilir mi böyle bişey? Keşke olsun çünki?!?

• Osiris34 kullanıcısına yanıt

O islemci 2013 yilinda cikmis, igpu olarakta 8570D mevcut ve bu ekrankarti ile gta5 720p low ayarlarda linkte gibi calisiyor.

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=LWT0-SXyUoQ

Sizde farkli bir sorun oldugunu düsùnüyorum. Teknik destege ihtiyaciniz olabilir. Konu ile alakali olarakta eger bu apu lar uygun fiyatla gelip, gtx 1650 ye yakin performans verirse, 4500 lira cepte demektir. Amd acele ederse kazanir. Bu Türkiye sartlarinda en iyi cözümlerden biri olur.

• İntel "AMD'ye avans verdik" demeye devam etsin :D

• AMD bu fırsatı değerlendirebilirse ve masaüstüne hızlıca getirebilirse tüm sektörü domine edebilir.

• Boşuna heves yapmayın o seviyede olmaz ama 1050ti ayarı olacaktır.

• _Anarsist_ _ kullanıcısına yanıt

yok onu yapmazlar işte, illa mobile getireceğiz derler.. yaw getir işte iki platforma da millet bayram etsin.. - yok olmaz sadece mobil... Ryzen 6000 serisi GTX 970 performansı verecek 

• AMD böyle bir şeyi geliştirdiyse.
    970 performansı için ryzen 9 6950XG gibi bir şeyi alma şartı koşar.
    Ryzen 3 6100G işlemcilerde gene GT 1030 Performansı verir.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.