Şimdi Ara

Ryzen 5000XT serisi geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Zen 3 mimarili Ryzen 5000 masa üstü serisi ile piyasada tozu dumana katan AMD önümüzdeki dönemde bir güncelleme serisi hazırlıyor. İlk sızan bilgiler seviyede yer değişikliği tarzında üst seviyede ise performans artışı tarzında bir güncellemeye işaret ediyor. 

Ryzen 5000XT neler sunacak?

Sızdırılan ilk bilgiler AMD’nin Zen 4 mimarili Ryzen işlemciler gelene kadar boşluk kalmaması adına Ryzen 5000XT isimlendirmesini kullanan yeni bir seri hazırladığını gösteriyor. Mimari yine Zen 3 olarak kalacak. 

Ayrıca Bkz.2si1 "Facebook'a ne oldu?" Teknoloji ve Oyun Programı

Ryzen 9 5950XT işlemcisi 16 çekirdek ve 32 izlek birimi üzerinde 5GHz seviyesinin üzerine çıkmayı başarıyor. Böylece performans tarafında bir miktar ileri gidiyor. Ryzen 6 5600XT ise 6 çekirdek ve 12 izlek birimi ile orijinalden herhangi bir fark sunmuyor. 

AMD’nin Zen 3+ mimarisini piyasaya süreceğine dair dedikodular artık ortadan kaybolmuş durumda. Bu bakımdan Ryzen 5000XT serisinin bir geçiş dönemi olacağı tahmini yanlış sayılmaz. Önümüzdeki haftalarda daha net bilgiler gelecektir.

Kaynak:https://videocardz.com/newz/amd-preparing-b2-stepping-of-ryzen-5000-vermeer-cpus-with-clock-speed-up-to-5-0-ghz

• :)

• Mutlaka bir farkı olmalı...

• Zen 3+ gelse güzel olurdu

• Ryzen... Diyorum RX 5000 serisi çıktı 5950xt nasıl bir model olacak 5700xt den ne kadar yüksek 6000 serisi yerine takviye olarak mı çıkıyor diye düşünürken tabloda 16/32 yi görüyorum yaw bu nasıl iş derken uyanıyorum mevzuya. Ryzen 5000XT serisi geliyor 

• Ben anakart ve işlemciyi değiştiricektim acaba zen 4 beklesem ve ddr 5 rm ve anakartları gerçi ekonomimiz kusursuz olduğu için beklemek ne kadar mantıklı orası da tartışılır almak istediğim anakart bu

MSI MPG MPG B550 Gaming Edge Wifi AM4 DDR4 5100(OC) HDMI DP M.2 USB3.2 WIFI RGB ATX Anakarthttps://www.hepsiburada.com/msi-mpg-mpg-b550-gaming-edge-wifi-am4-ddr4-5100oc-hdmi-dp-m2-usb32-wifi-rgb-atx-anakart-p-HBV00000VBKRF?magaza=Hepsiburada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deswaaa -- 18 Mayıs 2021; 20:22:13 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Ryzen 5000xt yapmak yerine düz 5600 ve 5700x modellerini çıkarsa daha iyi olur ama nedense bu iki modeli bir türlü çıkarmadı. Bu iki modeli çıkarsın xt modellerinden daha çok satar kesinlikle.

• karşim senin yapacağın haber bu kadar olur bak benim dediğim gibiymiş üretim kalitesi daha iyi olan B2 revizyonları geliyormuş XT diye bir şey gelmiyor.yenilik menilik yokmuş bios güncellemesi de gerekmeyecekmiş amma bunlar daha iyi oc olur zannımca.

AMD confirms B2 stepping for Ryzen 5000 series brings no functionality or performance improvements - VideoCardz.com

yani düşündüğün zaman 570s çipsetini fansız x570 daha sexy olur diye çıkarmıyor bu adamlar illa ki 6000 serisi ile bir alakası var.nasıl ki x570 b550 alırsanız pcie4'ünüz olur nurtopu gibi ama b450'de olmaz yaptılar şimdi de bu yeni güzide çipsetimiz ile falanca bir özellik veriyoruz diyecekler.4600 mhz ram yani 2300 FCLK falan derlerse çok söverim 570s alırsan destekler x570 b550'de de 4000'i verecez inş. bi ara olursa.

• -Gardiyan- kullanıcısına yanıt
    5600x zaten aslında zaten 5600. X ibaresi 65w için kullanılmadı, 1600x, 2600x, 3600x 95w için adlandırıldı. 65w olanlar hep 1600, 2600, 3600 olarak adlandırıldı. AMD uyanıklık yapıp 200 dolarlık ürünü 300 dolardan satmak için 5600x diye isim verdi.

• Ryzen işlemcilerin yükselişi takdire şayen yalnız şunu unutmamak gerekiyor piyasada bulunan bazı işlemciler ryzen tepe seviye işlemcilerine kafa tutar cinsten.Özellikle fiyatı ile öne çıkan model 10400f işlemcisi.6 core 12 izlek performans olarak ryzen 5600x işlemcisine çok yakın (https://www.youtube.com/results?search_query=10400f+i5+vs+5600x) fiyat olaraksa yarı yarıya.
    Dikkat edin arkadaşlar Ryzen rüzgarına kendinizi kaptırıp diğer işlemcileri görmezden gelirseniz zarar edersiniz.Sonuçda rekabet olmasa bu tip işlemcilerde ortaya çıkmazdı.Fiyat/performans oranlarını iyi inceleyin.İntelin hala güzel fiyatlı performans işlemcileri var.Aman derim

• Fırsatçılar 5950x i 7k TL yapmışlar almam dedim 8k yaptılar. Neyse 8K den düşer dedim baktım 9k yaptılar ohaa dedim 11k yaptılar. Anlamadım bu işi yani sonuçta. Şimdi bunlar kaç para olacak asıl mesele bu.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • SeniorGrandMaster kullanıcısına yanıt

bizde çakal çoktu amd de çakal olduRyzen 5000XT serisi geliyor 

• quote:

Orijinalden alıntı: kunglao1

Ryzen işlemcilerin yükselişi takdire şayen yalnız şunu unutmamak gerekiyor piyasada bulunan bazı işlemciler ryzen tepe seviye işlemcilerine kafa tutar cinsten.Özellikle fiyatı ile öne çıkan model 10400f işlemcisi.6 core 12 izlek performans olarak ryzen 5600x işlemcisine çok yakın (https://www.youtube.com/results?search_query=10400f+i5+vs+5600x) fiyat olaraksa yarı yarıya.
    Dikkat edin arkadaşlar Ryzen rüzgarına kendinizi kaptırıp diğer işlemcileri görmezden gelirseniz zarar edersiniz.Sonuçda rekabet olmasa bu tip işlemcilerde ortaya çıkmazdı.Fiyat/performans oranlarını iyi inceleyin.İntelin hala güzel fiyatlı performans işlemcileri var.Aman derim

Dostum hangi kanaldan video attın bilmiyorum da, fake testler dolu.

10400F ve 5600X yakın değil. 10700K'yı tek çekirdekte geçiyor 5600X, 10400F ile kıyaslanamaz bile.

https://www.youtube.com/watch?v=sdAEg_cd8Xk&feature=youtu.be

Ha, 2 katı para ödemeye değmez tabii. Orası ayrı konu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.