Şimdi Ara

Ryzen 5 Sistem topladım ekisiği fazlası varmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Sistemi topladım şuan sizin fikirlerinizi bekliyorum 2 gün sonra sistem elimde olacak uyumsuzluk yaratan bişey olurmu sizce sistem nasıldır.

Ryzen 5 Sistem topladım ekisiği fazlası varmı

• Dilefruz kullanıcısına yanıt
    E.karti pahali ve monitorun free teknolojisine uyumlu degil. Vega 56 alinabilir. Sıvı sogutmaya gerek yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1600x yerine r5 1600 al.

soğutucuyu iptal et.

bu sana 500tl kazandırır.

bununla aoc nin monitörü yerine lg nin 29um68p modelini alabilirsin.

ya da aynı monitörü tutup phanteks p400s ya da nzxt s340 kasa alıp düzgün bir 80+ 600w psu alabilirsin. açıkcası 350tl lik kasa psu ikilsinden çılan psuya donanımlarımı bağlamazdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1600X+soğutucu yerine 1700 alabilirsiniz.

• Bu x370 anakartın bu kadar ucuz olması tuhaf geliyor. Bileşenler kalitesiz seçilmiş olabilir mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • forvet09 kullanıcısına yanıt
    Ekran kartini anlamadim 1200 tl ye de gtx1060 6 gb var 1900 tl ye de fark ne bu kadar. Monitor de freesync desteği var ama farklı bisey mi

• brokengineer kullanıcısına yanıt
    Soğutucu gerekli mi gereksiz mi bilmiyorum herkes soğutuculu sistem diziyor ilk defa diziyorum bende acemi olduğum konular olabilir ve islemciyi ryzen 7 mi tavsiye ediyorsunuz

ryzen 5 1600 çok iyi bi işlemci ama ne iş yapacağına bağlı oyun oynayacaksan gerek yok ama render falan yapacaksan işlemciyi artırabilirsin ve soğutucu üst düzey kullanıcılar için geçerli oc ve sürekli yüksek hızlarda çalışmasını istiyorsan gerekli ama normal biri için ryzen 5 1600 ün içinden çıkan soğutuclar çok iyi hatta fazla bile oc için bile yeterli o soğutucular o yüzden soğutucuyu çıkarıp 1600 al ve ben bu sistemi 300 liralık kasa+psu ikilisine emanet etmem soğutucudan gelen para ile nzxt s340 kasa al ve psu yu 80+ sertifikalı bi psu seç bunu dışında başka birde crossfire falan yapmayacaksan x370 çipsetli bi anakart yerine b350 çipset alabilirsin aynı fiyata daha kalitelisini alırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi svenreyiz -- 19 Ağustos 2017; 1:9:58 >
    Lg nin free özelliği varmı hocam peki ? 1600x ile 1600 arasında fark nedir acaba. Kasalarin icindeki pus lara guvenme mi diyorsun hocam kasayı ayrı pusu ayrı mi almamı onerirsin

• onkuba kullanıcısına yanıt
    Mantığın bittiği yer valla pahalı olması gerekirken ucuz o yüzden cekiniyorum bir yandan da

• svenreyiz S kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz için çok teşekkür ederim beni baya aydınlattınız soğutucuyu çıkarıp ryzen 7 almami soyleyen de var 1600x yerine 1600 almami soyleyen sizin yorumunuz nedir bu konuda acaba. Dediğiniz kasaya baktım bayada öven var aklimada yattı kasa onu alcam 1060 için 80+ 600w işimi görür sanırım değil mi. X370 b350 den daha iyi olmasi gerekmiyor mu

AMD anakartların detaylı VRM listesine bakın, MSI b350'lerinden x370 gaming pro carbonuna kadar aynı komponentleri kullanmış, x370'lerin hepsi aynı xpower titanium dışında. Yani aralarındaki fiyat farkları asıl iç komponentlerinden değil de şunlardan gidiyor bence, MSI'ın hava cıvaları:https://www.hardwareluxx.de/community/f12/pga-am4-mainboard-vrm-liste-1155146.html (liste var translate otomatik çevirdi)

Gaming plus modelinde I/O portlarının üstünde kapak yok, ışıklandırması yok, usb 3.1 gen2 portları da yok ne type a ne type c (gerekirse pci express kartı alınabilir bu portlar için), ses kartının üstünde ekstra audio shield yok alc892 codec ile, mesela b350 gaming pro carbonda bu saydıklarımın hepsi var ve fiyatı 600 küsür lira, VRM'leri vs. de aynı. Belki diğer modellerde soğutucu bloklar daha kaliteli ve geniştir, bilemem. Ancak asıl malzemelerde bir fark yok. Mesela asus'un en basit b350 prime plus modelinde bile usb 3.1 gen2 portları var (410 lira civarı), msi çok büyük oranda tasarrufa gitmiş I/O portları ve ekstralardan kısarak.

Xigmatek kasaya o kadar para vermeyin. NZXT S340 veya phanteks P400S iyi gider. Sıvı soğutmaya da gerek yok. Noctua U12S veya U14S ile yeterli performans alırsınız paranız da cebinizde kalır. Uygun fiyatlı all in onelar ile noctualar aynı performansı veriyor zaten. r5 1600X yerine r5 1600 veya r7 1700 alın ikisini de rahatça 3.8'e çekebilirsiniz ayrıca 1600 ve 1700'ün soğutucuları da fena değil bir süre stokla kullanıp da geçebilirsiniz böyle soğutuculara.

Kasa:https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8698 (S340'tan artısı üstteki hava girişleri kapakla kapatılabiliyor, S340'ta yok, yanı temperli cam ve ekstra ses izolasyonu var içinde, önünde de rgb led var)
    Güç kaynağı:https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8256 600W 80+ bronze, 5 yıl garantili. 25 lira farkla aynısının 700W olanı da var.
    İşlemci soğutucu:https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8400 (bu soğutucu arkadadaşın r7 1700X'ini 3.8 ghzde 38-67 derece arasında tutabiliyor prime95 testinde ki hiç bir program/oyun prime 95 kadar %100 CPU yükte çalıştırmaz).

Bellek konusunu desteklenen bellek listesine iyice bakıp almanızı tavsiye ederim. yukarıda bahsettiğim 1700X'lik sisteme de sizin yazdığınız ramleri taktık Prime X370 pro anakarta ancak 2133'den 1 mhz yukarı çıkmadı, sonra satıldı ramler flareX alındı. Ramlerin Samsung B chip olmasına özen gösterin sanırım corsair white led modelleri öyleydi.
    SSD önerim:http://www.akakce.com/siparis/?p=155584305&ref=akakce&v=1.33.6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi end0plazmikretikulum -- 19 Ağustos 2017; 2:18:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: end0plazmikretikulum

AMD anakartların detaylı VRM listesine bakın, MSI b350'lerinden x370 gaming pro carbonuna kadar aynı komponentleri kullanmış, x370'lerin hepsi aynı xpower titanium dışında. Yani aralarındaki fiyat farkları asıl iç komponentlerinden değil de şunlardan gidiyor bence, MSI'ın hava cıvaları:https://www.hardwareluxx.de/community/f12/pga-am4-mainboard-vrm-liste-1155146.html (liste var translate otomatik çevirdi)

Gaming plus modelinde I/O portlarının üstünde kapak yok, ışıklandırması yok, usb 3.1 gen2 portları da yok ne type a ne type c (gerekirse pci express kartı alınabilir bu portlar için), ses kartının üstünde ekstra audio shield yok alc892 codec ile, mesela b350 gaming pro carbonda bu saydıklarımın hepsi var ve fiyatı 600 küsür lira, VRM'leri vs. de aynı. Belki diğer modellerde soğutucu bloklar daha kaliteli ve geniştir, bilemem. Ancak asıl malzemelerde bir fark yok. Mesela asus'un en basit b350 prime plus modelinde bile usb 3.1 gen2 portları var (410 lira civarı), msi çok büyük oranda tasarrufa gitmiş I/O portları ve ekstralardan kısarak.

Xigmatek kasaya o kadar para vermeyin. NZXT S340 veya phanteks P400S iyi gider. Sıvı soğutmaya da gerek yok. Noctua U12S veya U14S ile yeterli performans alırsınız paranız da cebinizde kalır. Uygun fiyatlı all in onelar ile noctualar aynı performansı veriyor zaten. r5 1600X yerine r5 1600 veya r7 1700 alın ikisini de rahatça 3.8'e çekebilirsiniz ayrıca 1600 ve 1700'ün soğutucuları da fena değil bir süre stokla kullanıp da geçebilirsiniz böyle soğutuculara.

Kasa:https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8698 (S340'tan artısı üstteki hava girişleri kapakla kapatılabiliyor, S340'ta yok, yanı temperli cam ve ekstra ses izolasyonu var içinde, önünde de rgb led var)
    Güç kaynağı:https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8256 600W 80+ bronze, 5 yıl garantili. 25 lira farkla aynısının 700W olanı da var.
    İşlemci soğutucu:https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8400 (bu soğutucu arkadadaşın r7 1700X'ini 3.8 ghzde 38-67 derece arasında tutabiliyor prime95 testinde ki hiç bir program/oyun prime 95 kadar %100 CPU yükte çalıştırmaz).

Bellek konusunu desteklenen bellek listesine iyice bakıp almanızı tavsiye ederim. yukarıda bahsettiğim 1700X'lik sisteme de sizin yazdığınız ramleri taktık Prime X370 pro anakarta ancak 2133'den 1 mhz yukarı çıkmadı, sonra satıldı ramler flareX alındı. Ramlerin Samsung B chip olmasına özen gösterin sanırım corsair white led modelleri öyleydi.
    SSD önerim:http://www.akakce.com/siparis/?p=155584305&ref=akakce&v=1.33.6

Faz sayıları falan farklı benmi yanlış biliyorum ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dilefruz

Lg nin free özelliği varmı hocam peki ? 1600x ile 1600 arasında fark nedir acaba. Kasalarin icindeki pus lara guvenme mi diyorsun hocam kasayı ayrı pusu ayrı mi almamı onerirsin

1600X'in normal 1600'den farkı soğutucu imkan verdikçe kendi kendine hız aşırtma yapabilmesi. 1600 ile aralarında da aşırı fark yok. Bence normal 1600 alın. Soğutucuda almazsınız. Kutudan çıkan kendi soğutucusu gayet yeterli. Kendim bu şekilde kullanmaktayım çok memnunum.

İmzamdaki sistemde High Power 600W 85+ Bronze (HPG-600BR-H12S) psu kullanıyorum. Çok sessiz kaliteli bir psu'dur fiyatına göre. Bende kasalarla gelen psu'ları tavsiye etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onkuba -- 19 Ağustos 2017; 3:29:10 >
    monitörün freesync özelliği mevcut ancak amd ekran kartlarıyla çalışır. ilerde bir vega gpu ile çalıştırırsın. monitör 75hz ultrawide ve ips ekranlı. psu ve işlemci konusunda arkadaş cevaplamış zaten. ben olsam söylediklerim arasından 2. opsiyonu yani kasa ile psuyu ayrı almayı şeçerdim.

• Oyun amaçlı kullanacaksanız bence 1600 yeterli.
  • Ekran kartı ve rami vatandan almayın. Kdv indirimi ile gayet uygun fiyatlı bileşenler var fakat ramlerde indirim yok, ekran kartları zaten pahalı.

• end0plazmikretikulum kullanıcısına yanıt
    Üşenmeyip en ince detayına kadar anlattığınız için çok teşekkür ederim ama ram konusunu pek anlamadım b250 anakarta uyumlu hangi ramleri almam gerekiyor 3000 mhz istiyorum

• memişs M kullanıcısına yanıt
    Gtx1060 ve ram ler için tavsiye edeceğiniz site varmidir

Monitor sadece amd ve vega lar da mi çalışır intel sistemlerde calismaz mi ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.