Şimdi Ara

ryzen 5 3600 acayip ısınıyor [ÇÖZÜLDÜ] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
425
Cevap
4
Favori
24.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yaylar yüzünden ses gelmişti evet montaj doğru o zaman sanırsam
  • https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/141337629

Şöyle bir konu var, bir inceleyin derim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • disaccarry kullanıcısına yanıt
    4 vidayıda dibine kadar sık 90 derece olmaması lazım altında macun surulu dimi
  • Equaties kullanıcısına yanıt
    Haklısınız kasa seçiminde büyük bir hata yaptım ancak indirimde bu vardı bunu alabildim öndeki camı çıkarsam etkili olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: disaccarry

Haklısınız kasa seçiminde büyük bir hata yaptım ancak indirimde bu vardı bunu alabildim öndeki camı çıkarsam etkili olur mu?
    Bir nebze olur.
    kasayı söyler misin bu kadar mı kötü bir şey.
    İşlemciye soğutucu alıp öne 2 fan daha eklersem sorunum çözülür mü? Çok performans beklemeyin demişsiniz parçalar iyi kasayı mı değiştirmem gerekiyor?
  • Sorun anakart fazla voltaj vermesinden kaynaklı büyük ihtimalle. Soğutucu el deymeycek kadar sıcaksa zaten işlevini yerine getiriyor, ısıyı emiyor demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .V. -- 3 Haziran 2020; 22:21:4 >
  • .V. . kullanıcısına yanıt
    sharkoon rgb lit 200 incehesap üzerinden aldım
  • Bacala kullanıcısına yanıt
    bakıyorum şu an teşekkür ederim-
    Yeterli fan girişi varsa kötü kasa yoktur, geri kalanı malzeme kalitesi, kullanışlılık vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .V. -- 3 Haziran 2020; 22:31:4 >
    Kasanız ön panel için en fazla 2 fan destekliyor. Üstteki arkadaşın dediği gibi anakart fazla voltaj veriyor olabilir. Bios ayarlarından kontrol edin.
    Normalde vermesi gereken voltajı bilmiyorum araştıracağım teşekkür ederim
  • Soğutucu yu doğru monte edin sorun ondandır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kasanın önü MESH değil sanırım. Buda sıcaklıkları etkiler. Fakat yinede sıcaklıklar fazla. Montaj konusunda emin olmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bacala

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/141337629

Şöyle bir konu var, bir inceleyin derim.
    Bu konudakileri harfiyen yapın, ortalama 15 derece daha serin çalışıyor...
  • Hiç bişi yapmadan sadece forumda 60 derece ise ve hava 35-40 derece ise normal kabul edilebilir. Ama oyunda 90 olup kendini kapatıyosa sorun. Bence biostan fan ayarlarıyla oynayın. Büyük ihtimal anakartınız manuel fan ayarına izin verecektir. Oradan biraz yüksek şekilde ayarlayıp tekrar bakın değerlere.
  • sorun takmanla vb alakalı değil. sorun islemciye fazla voltaj gitmesi ve amd nin canavar islemci yanına berbat bir soğutucu vermesi.

masaüstünde ryzen master ile voltaj düşürmeyi deneyebilirsin. 1.2v 4 ghz falan iyi diyorlar.

islemci zaten masaüstünde sıcak çalışıyor. bosta 50 55 gidip geliyor bende de. oyunlarda max 70 1.2v 4ghz ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ResVR -- 4 Haziran 2020; 0:48:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1,25v ile 4.0 ghz de stock fanla kullanabilirsiniz. su sogutma var bende. her fan en düşükte stres testlerinde 1.3v ile 4200 mhz herzaman ayarlı. 65 geçmez...
  • stok soğutucu değil stok ısıtıcı demeliydin :D fanı değiştir düzelir dark fanlarını öneririm
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.