Şimdi Ara

ryzen 5 3600 acayip ısınıyor [ÇÖZÜLDÜ] (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
425
Cevap
4
Favori
24.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yani sonuçta özellikleri açıkca yazılmış neyini beğenmediniz?vaad ettiklerini gerçekleştirmedi mi? Bozuk olmasına bişey demedim ben bu keyfi iade olayına takıldım tabiiki onu almak zorundalar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • disaccarry kullanıcısına yanıt
    Fan almadan önce anakart dışarıda kasaya monte etmeden sistemi test et derim. 4 Pin takılması yeterli evet. ama 4 yerine 8 de taksanız işlemci sadece oradan istediği voltajı çeker fazladan değil. Onla ilgili sorun olmaz.

Bilgisayarcıya götürdüğünce işlemcini farklı bir anakartta test edecek. Sendeki anakart ile de elindeki işlemciyi test edecek. O yüzden baştan çok para verme derim.
  • Bilgisayarciya götürdüm verdim 2 saat sonra aradı buna fan lazım 65 dolar dedi yok dedim test falan etmiş olmali

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • d1sable D kullanıcısına yanıt
    hocam konuyu okumadiniz galiba. arkadas herturlu olasi hatayi duzeltti ama hala islemci yuk altinda 105 dereceye cikiyor. islemcide ya da anakartta sorun var. beklemeden iade yapsin bence.

ki bence memnun kalinmayan urunun de iadesi gayet mantikli. ornegin ben oyuncu sandalyesi aldim gorundugu kadari ile cok rahatti ama gelince acayip rahatsiz oldum iade ettim. gayet mantikli bir hak bence

hocam o bilgisayarci sizi iyi silkelemek istiyor heralde :D gunluk oyun vs kullancaksaniz zaten stok fan da yeterli. kaldi ki herhangi bir 200-300 liralik kule tipi sogutucu o islemciyi sogutmak icin fazlasiyla yeterli. siz islemciyi iade edin biran once ki zaten urunun saticiya ulasmasi zaman aliyor . baska bir islemci alirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arthur_Morgan -- 6 Haziran 2020; 23:26:4 >
    Bir sürü arkadaş gelip yok kasan kötü yok fanlar yetersiz ek fan al kasaya montaj için falan yazmış. Yazdığım cevaba da bakarsınız kendi sistemimin kasasıyla ve fan durumuyla ilgili. Benim işlemcim de Ryzen 5 2600 bir alt modeli seninkinin.

RENDER İŞİYLE UĞRAŞMIYORSANIZ, YAKIN ZAMANDA OVERCLOCK YAPMAYI DÜŞÜNMÜYORSANIZ VEYA İŞ İÇİN AĞIR TASARIM VEYA ÇÖZÜMLEME PROGRAMLARI KULLANMAYACAKSANIZ (ÖRN: ABAQUS PROGRAMI GİBİ AĞIR İŞLEMCİ GEREKTİREN 3 BOYUTLU ANALİZ PROGRAMLARI) BOŞUNA GİDİP DE KASAYA VEYA KULE FANA PARA VERMENİZE GEREK YOK. STOK FAN YETERLİ OLACAKTIR...

Basit basit girip biraz oyun oynayıp çıkacaksanız benim gibi. Veya girip AutoCAD gibi çok yormayan programlarla işiniz oluyorsa sadece hiç gerek yok. Ben stok fanla oyunda 60 derece bile görmedim. İade verin işlemci ve anakartı en güzeli en sağlıklısı olacaktır.

PM'ne bunu yazmıştım

• quote:

Orijinalden alıntı: Arthur_Morgan

hocam o bilgisayarci sizi iyi silkelemek istiyor heralde :D gunluk oyun vs kullancaksaniz zaten stok fan da yeterli. kaldi ki herhangi bir 200-300 liralik kule tipi sogutucu o islemciyi sogutmak icin fazlasiyla yeterli. siz islemciyi iade edin biran once ki zaten urunun saticiya ulasmasi zaman aliyor . baska bir islemci alirsiniz.
    Tamamen katılıyorum arkadaşa
  • O işlemci termal macunsuz forumda gezerek bile 90 dereceyi görmez. Büyük bir ihtimalle motaj hatası düşük bir ihtimal de donanımsal. Donanımsal sa power supply e bakmak lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • eğer işlemcide bir sorun yoksa %100 stok soğutucuyu yanlış monteledin. Çok eskiden core2duo işlemcimi fansız çalıştırmak gibi bir manyaklık yapmıştım onda da bu yazdıklarının aynısı olmuştu ordan biliyorum.
  • Alperen1034241 kullanıcısına yanıt
    Hocam anakartı iade etmeyi düşünmüyorum ama işlemciyi edeceğim anakartı iade etmek istemiyorum çünkü hem ucuza aldım hem de gelecekte yeni bir bilgisayar dizmek istersem anakartı yeni almama gerek kalmayacak. Sizin neden iade edin dediğinizi de anladım belki sorun anakarttadır diye ama anakartta sorun yok

Üstte cevabını yazmıştım anakart konusunun
  • Oksijenli kullanıcısına yanıt
    Şu 18 sayfalık konuda yaklaşık 30 kişi montaj hatası yazdi 4 kere çıkarıp taktim 1 kere de bilgisayarciya baktırdım montaj hatasi yok

• Alperen1034241 kullanıcısına yanıt
    Evet hatırlıyorum anakartı iade edersem her şeyi sokmeliyim geri grlince de geri montajlamaliyim en az 6 saatlik iş ama bilmiyorum geri gönderebilirim

• Kargonun incehesaba ulaştıktan sonra iade süreci nasil oluyor bilen var mı önceden iade etmiş olan var mı

Garanti olsun maksat yoksa sana kalmış. Montaj konusunda da ben hata yaptığını düşünmedim pek amahttps://www.youtube.com/watch?v=NMn-9V3WbCw videoya bakabilirsin yine dursun kenarda. Güzel video gayet net açıklayıcı
  • CasperPişmanlıktır kullanıcısına yanıt
    anlamadım,ne demek istediniz?Evet biraz fazla ısınıyor ama dendiği kadar yok 83 ten yukarı çıkmıyor tüm çekirdeklerde.Oyun modu da 0.2 ghz cpu clock hızı 4.2 olmuyor 4.0 ghz de kalıyor.
    Ben PSU iadesi yapmıştım arızalı gelmişti bana. Sisteme takınca bağırmaya başladı deli gibi direk çıkarıp geri göndermiştim. Siteden iade talebi oluşturup kargo kodu aldım. O kod ile kargoya gidip ürünü paket içeriği tam şekilde teslim ettim. Koddan dolayı zaten adres vs vermeme gerek olmadığını söylediler. Ürün direk satıcıya ulaşacakmış. Satıcı ile de irtibata geçtik bana mesaj atmıştı siteden. Durumu anlattım o da tamamdır sıkıntı yok diyip para iadesini bir hafta içinde yapmıştı.

Tabii bu anlattığım N11 sitesinden yaptığım bir alışveriş içindi. İncehesapta prosedür tam olarak nasıl işler bilmiyorum ama benzer de olabilir. Genel fikrin olsun diye yazayım dedim. İncehesap iadesi yapmış arkadaş varsa o daha net bilgi verebilir.
  • Aynı anakart ile 3600x stock soğutucu ilekullanıyorum kasam da msi mag forge ki sadece arka fan takılı öncekiler bozuk çıktı serviste. Sorunun oldukca ilginç geldi çünkü bende sistem bosta 40 dereceyi geçmedi daha ki lol, valorant gibi hafif oyunlarda da oynarken kontrol ediyorum daha 50 dereceye zor ulaşıyor su sicak yaz günlerinde. Suan sehir disinda oldugum icin ss atamam fakat durum bu yönde. Senin sorunun bana oldukça ilginç geldi açıkçası bu yüzden. Montaj hatasi diyeceğim fakat olmadigini bir kac kez söylemişsin o zaman islemcinde ya da anakartinda uretim hatasi olmasından baska bir seçenek göremiyorum. Bu arada bence voltaj azaltma underclock gibi islere hic girme açık bir şekilde ürünlerden birinde sıkıntı var bence hemen gönder iade et. Sonuçta bozuk olan ürünü düzeltmeye çalışmak senin görevin değil. Bu stock sogutucu yetersiz falan diyenlere de aldirma nerede forumda takilirken o kadar sicaklik goren olmus ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mosquerto -- 6 Haziran 2020; 23:58:53 >

Yurtiçi Kargo Anlaşma Kodu: 228350924
    Adres: Mecidiyeköy Mah. Gülbahar Cad. No:19/A-D Mecidiyeköy -İstanbul, Türkiye
    Bu bilgiler ile ürünün içine adini soyadini ve talebini iceren bir kağıt koyarak gönder. Ardindan siteden mesaj yolu ile kargo bilgilerini anlat ve talebini bildir. Ondan sonrasi artik servise kalmış ben böyle hallettim islerimi.

• Mosquerto M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim siz incehesabin ürünleri gönderdiği koliyle mi yollamistiniz? Ben koliyi yırttım sorun olur mu o urunun kutusunda hasar yok ama

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.