Şimdi Ara

Ryzen 5 2600 İşlemci Voltajı Sabitleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese Merhaba Hayırlı Geceler Dilerim yeni sistem toplayali 1 ay oldu sistemim şu şekilde

MSİ B450 TOMAHAWK ANAKART
    Sapphire RX590 Nitro Gold Edition
    Corsair MP510 M.2SSD nvem
    Corsair (2×8) 8 GB 3000mhz RAM
    Ryzen 5 2600 İşlemci

Problemim şu ben ilk zamanlar fivem yukledigimde performans iyiydi fakat işlemci ısım yüksekti 75 hatta zorlarsak 80 dereceyi buluyordu şuan fan tutmuyor zor tutuyor fanin cunku ayaklarini yada anakartta bagli tutan plakasinin vida kısmında yalama oldu o yuzden sıkamıyorum ısıdandir diye dusunurken baska oyuna girdim 65 derecelerde geziyorum ama oyunda yine fps düşük stres testine soktugumda islemci 85 dereceyi görünce donuyor ve kendini kapatıyor bir kaç arkadaşim bana voltaji 1.325'e sabitlemem gerektiğini söyledi bu anakart uzerinde bunu nasil gerceklestiricem yada fps düşüklüğüne sebep olan başka bişeyler olabilirmi ? Geri dönüşlerinizi Rica ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İşlemci overclock yaptınız mı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akrl

İşlemci overclock yaptınız mı ?
    Hiç overclock yapmadım.
  • Eğer işlemci overclock yok ise voltajı default a getirin.

• Oncelikle oyunda zaten 65 derece aliyorsan hic ellemene gerek yok. Gayet guzel bir deger. Stres testi gercekci degil, %100 calismiyor bu islemciler oyunlarda veya herhangi bir gundelik kullanim programinda. Bos yere ugrasmani onermem. Illa ugrasacaksan eger Ryzen Master programini yukleyerek yapabilirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=Nyj6qa-jtfk

Bu videoda gayet net guzel gosteriyor. Sen tabii ki 1.425 gibi bir voltaj verme, 1.350 all core 3.9 ya da 4ghz sabitleyebilirsin. Ben su an 2 profil yarattim. Birisinde bahsettigim gibi yuksek frekans - yuksek voltaj aktif ediyorum oyunlara girerken, diger profilimde 0.9v civarlarinda 2ghz hizinda tutuyorum, bu sayede masa ustunde sicakliklar dusuk oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: akrl

Eğer işlemci overclock yok ise voltajı default a getirin.
    Şuan Auto şeklinde voltaj 1.325 sabitleyerek denememi istediler fakat anlamadım nasıl yapıldığını offset mode felan var orda
  • quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

Oncelikle oyunda zaten 65 derece aliyorsan hic ellemene gerek yok. Gayet guzel bir deger. Stres testi gercekci degil, %100 calismiyor bu islemciler oyunlarda veya herhangi bir gundelik kullanim programinda. Bos yere ugrasmani onermem. Illa ugrasacaksan eger Ryzen Master programini yukleyerek yapabilirsin.

Bu videoda gayet net guzel gosteriyor. Sen tabii ki 1.425 gibi bir voltaj verme, 1.350 all core 3.9 ya da 4ghz sabitleyebilirsin. Ben su an 2 profil yarattim. Birisinde bahsettigim gibi yuksek frekans - yuksek voltaj aktif ediyorum oyunlara girerken, diger profilimde 0.9v civarlarinda 2ghz hizinda tutuyorum, bu sayede masa ustunde sicakliklar dusuk oluyor.
    Euro Truck Simulator 2'de görüyorum o rakamları Fivem'de anlarım hani çoğu bilgisayar zorlanır ama 75 olması ve 80'e doğru yükselmesi anormal değilmi ? çünkü aynı anakartın gaming plus'unu kullanan arkadaşım ben fivemde 75 alırken o 65'den yukarıya çıkmıyor aynı anda giriyoruz oyuna

• Ben çok aşırı bir bilgim yok ama hocam yorumda açıklamış onun önerilerinide deneyiniz inşallah sorun çözülür

• Msi B450'nin Veremleri çok kaliteli Ryzen işlemciyi pişirmede üzerine yok.
  • sistemimiz benzer.
    ben soğutucu aldım.
    işlemciyi 4 e sabitleyip 1.3 voltaj verdim.
    oyunlarda 55 derece oluyor ortalama.
  • İşlemci voltajını offsete getirin
    Sonra işlemci voltajının değeri açılcaktır yani rakamlar beyaz olucak griden
    Sonra işlemci voltajının üzerine mouse u getirip sol tık yapın bişey olmadığını görüceksiniz
    Klavyeden rakamları siz elle girceksiniz voltaj değişcek görüceksiniz

1.35 vermek istiyosanız 135 tuşlayın iş tamam nokta koymanıza gerek varmı yokmu bilmiyorum onu. veya kafanızda hangi voltaj varsa onu tuşlayın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biostan tüm ayarları sıfırla diyin kullanın bacakları kırık soğutucu ile ne voltaj verin ne çarpan arttırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aschil

sistemimiz benzer.
    ben soğutucu aldım.
    işlemciyi 4 e sabitleyip 1.3 voltaj verdim.
    oyunlarda 55 derece oluyor ortalama.
    Aynısını bende yaptım fivemde en fazla şuan 65'i görüyor biraz daha denemede faydalımı değilmi anlayacam
  • quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

Oncelikle oyunda zaten 65 derece aliyorsan hic ellemene gerek yok. Gayet guzel bir deger. Stres testi gercekci degil, %100 calismiyor bu islemciler oyunlarda veya herhangi bir gundelik kullanim programinda. Bos yere ugrasmani onermem. Illa ugrasacaksan eger Ryzen Master programini yukleyerek yapabilirsin.

Hocam dediğini yaptım cidden Ryzen Master etkili oldu ısı düştü Boştayken Google chrome veya spotify steam gibi programları açınca 45 ise 56 oluyordu şuan olmuyor oyunlarda ısı düştü biraz daha test edicem sağolasın bir çok kişinin bu sıkıntısı var forumlarda ama bilmiyolar sanırsam voltaj sabitlemeyle çözümü olduğunu

• quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

Biostan tüm ayarları sıfırla diyin kullanın bacakları kırık soğutucu ile ne voltaj verin ne çarpan arttırın.
    Bacakları kırık değilde AMD'nin stock soğutucusunun vidalarını arka plakayla sabitlediğimiz o demir parça yalama oldu yada işlemcinin vidalı ayakları yalama oldu bu yeni soğutucu almak şart oldu Arka plakayı değiştireyim diyorum internette satılmıyor bir tane buldum oda aliexpresste
    https://tr.aliexpress.com/item/4000110112401.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.10ee1730TjZXh5&algo_pvid=e594a21c-ada5-4c1f-8a8d-ef601edd536f&algo_expid=e594a21c-ada5-4c1f-8a8d-ef601edd536f-8&btsid=2af971cb-4300-40de-8310-0dc22d985611&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4,searchweb201603_60

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.