Şimdi Ara

Ryzen 5 2600 İşlemci limit 3500₺

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

aklımdaki sistem şu şekilde

*amd ryzen 5 2600
    *MSI x470 GAMİNG PLUS AMD X470 DDR4 AM4 RYZEN
    *Corsair vengeance lpx 16 gb 3000MHz c16
    *FSP HYPER K 600 600w 80+ EU güç kaynağı

inventustan toplayacağım oyun amaçlı sizce nasıl elimde şuan msı gtx 1050 2gb mevcuttur o nedenle ekran kartını daha sonraya bırakacağım
    güç kaynağı bu sisteme ve ileride alacağım herhangibir ekran kartına yeterli olurmu sistem genel olarak oyunlarda bana sorun çıkartırmı darboğaz yapma ihtimali varmı
    Teşekkürler şimdiden

• Ekran karti yetermi yetmez mi bilmem yetmeyebilir şahsen ama psu olarak ileriye dönük 650w+ al derim 600w yeter ama 650w ile garantilersin..ilerde kart olarak 2060 cukk diye oturur veya rx 590 ram olarak tek değilde dual slot yapman daha yakişik olur:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 19 Mart 2019; 2:2:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 600 w yeterli olur. Güç tüketimleri düşüyor.
    e.kartın yetmeyecektir.
    Anakartı abartma gerek yok.

• forvet09 kullanıcısına yanıt
    Aklımdaki sistemin resmini koydum buraya

• Sıvı soğutma yerine 1 adet 8gb ram ile toplamda 2x8=16 ve ssd yerine m.2 ssd düşünülebilir gibi geliyor.
  • mbyHN M kullanıcısına yanıt
    SSD elimde var zaten şuan onu silsemde olur ama sıvı soğutma yerine dediğin gibi bi ram daha olabilir peki bu sisteme uygun ekran kartı ne önerirsin

• Hangi oyunları minimum hangi çözünürlükte/ayarlarda ve kaç fps de oynamayı düşünüyorsan bu beklentilerini karşılayacak şekilde seçmelisin. Mesela ben Total War Attila modu olan Medieval Kingdoms 1212 ad için sistem topluyorum ve ekran kartı tercihim oem rx 460 2gb 128bit. Belki üzerine biraz daha koyup rx 560 4gb 128bit alabilirim.
  • Ekran kartı için en fazla 1600 1700 lira verebilirim hemen değil zaten bi kaç ay sonra alıcam hem sistemlere uyumlu olsun darbogaz falan gibi bi problem yaratmasin

• Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    Sistem hem performans açısından hemde geleceğe yönelik olmasını istiyorum seçtiğim anakart ile senin önerdiğin kart arasında nası bi fark gar

• bütçe iyimiş o zaman;

Asus ROG STRIX-RX580-T8G- Gaming AMD Radeon RX580 8GB OC 256Bit DDR5 PCI-E 3.0 1713 tl

Asus TUF B450-Plus Gaming AMD B450 DDR4 3200MHz Soket AM4 ATX 799 tl

güzel bir ikili gibi duruyor.
    Aslında yukardaki resmi olan sistemi topladığım zaman ekranı beklemeye alacağım bi kaç ay sonra ekran kartı alacağım o vakte kadar 1050 2gb ile idare edeceğim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    Ne gibi bi fark varki ikisi arasinda

• 2 ay sonra ekran kartı piyasası değişmiş olacağı için bence alacağın zaman karar vermen daha doğru olacaktır. şimdilik sıvı soğutmaya ve ek ram e ihtiyacın olmayacak gibi gözüküyor. Ram fiyatlarının düşeceği ihtimali doğru çıkarsa ekran kartı alırken daha uygun fiyata ram de alabilirsin.
    Nası yani bu sistemi toplayayım sıvı soğutucu hariç ekran kartı alacağım zaman aynı marka ramden bi dahami alayım onümü demek istedin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.