Şimdi Ara

Ryzen 5 2400G Saçmalığına Bir Son Verelim (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
0
Favori
18.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    peki bu hbm belleklerin esprisi ne
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperend

peki bu hbm belleklerin esprisi ne

Ryzen APUnun HBM si mi var? Hiç düşünme APU al o zaman. HBM demek, RAM yemiyor demek. Eğer HBM olacağı söylenmişse ama DDR4 ile gelmişse yapacak birşey yok. Klasik AMD :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 13 Şubat 2018; 19:30:16 >
  • Tugrul_512bit kullanıcısına yanıt
    ryzenlerde yokta bu intele verdikleri vegalar hbm kullanacakmış
  • quote:

O zaman beklemekte fayda var. Onlar coşkun çıkar, buraya yazıyorum. Ne zaman çıkıyorlarmış? Ayrıca onların intel igpu su da varmış yani 2 gpu ama malesef sadece matematik hesaplarında kullanılır, oyunda değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

quote:

O zaman beklemekte fayda var. Onlar coşkun çıkar, buraya yazıyorum. Ne zaman çıkıyorlarmış? Ayrıca onların intel igpu su da varmış yani 2 gpu ama malesef sadece matematik hesaplarında kullanılır, oyunda değil.

guru3d sitesinde amd nin intele verdiği vegalar mobil platformda nvidia yı bitirecek diye yorumlamışlar. çünkü enerji verimliliğini çok üst seviyelere taşıyomuş, ayrıca incelikte ona göre oluyormuş.
  • Tugrul_512bit kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam cevap için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Senle nokta falan konmaz bu konuya ve dh deki hicbir kullanici apu alipta ram e 1.100tl vermez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Cidden bu Apu'ları almak için baya bi kör olmak lazım.

Çok az bir fiyat farkı ile oyunlarda APU'yu performans konusunda yok edecek sistem toplanır.

Ryzen 5 2400G Saçmalığına Bir Son VerelimRyzen 5 2400G Saçmalığına Bir Son Verelim

boş yapma yahu gelmiş 8100 koyuyor 4/8 işlemcinin karşısına. 8100 dengi olan 2200g apusu ile kıyasla kıyaslayacaksan. en pahalı b350 anakartı koymadan yap. grafik olarak geçmek için 1050 gpu sunu koymayı biliyosun ama ham işlem gücünden hiç söz etmiyosun.

bunu alan f/p oyun oynayabilmek için almıyor mu sonuçta, adamda aynı fiyata 1050li sistem yapmış gidip keriz gibi 1030 performansı bile vermeyen apu almaktansa, al ben daha ölücü sistem atıyorum amaç daha fazla fps almak değil mi oyunda?

g4560 (300) + h110m (250) + 2400 mhz 2x8 ddr4 (850) + gtx 1050 (700) = 2100 tl
    2400g (800) + a320m (300) + 3200 mhz 2x8 ddr4 (1000) = 2100 tl

yemişim işlem gücünü r5 1400 işlemci koyup 1030 performansı bile vermeyen gpu olsa ne olacak şuan r5 1400 ve 1030lu sistem toplasa adam salak gözüyle bakarsınız ama apu olunca sorun olmuyor kafasına sokmayın kendinizi gülünç duruma düşüyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The white warrior

Sağolun hocam cevap için

Rica ederim. Low end alacak insan 1100 TL ram takmaz. :D 1100 TL bir parçaya verilecekse o GPU olur.

300 TL RAM + 1100 TL GPU > 1100 TL RAM + 300 TL GPU

nereden baksan %50 performans farkı olur 1100 TL GPU ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 13 Şubat 2018; 20:2:14 >
  • quote:

ekran kartlı sistemle apu kıyaslamak neyin kafası yahu, apu zaten oyunlarda rekor kırsın diye çıkarılmış bi sistem değilki 1050 ile kıyas edip tu kaka muhabbeti yapıyosunuz. 2400g 4/8 bir işlemci ve kıyaslandığı 8100 ü saf işlem gücü olarak epey geride bırakır. içindede 1030 dengi bir grafik çipi var oyunları şöyle yada böyle oynattırır. apu kullanacak adam fps manyağı değildir. neyin tartışması bu ya. kafalar zibilyon.

şakamısın aynı paraya 1050li sistem alınırken gidip apu almak neyin kafasıdır fps manyağı değildir neyin kafası dostum ne içtin sen
  • quote:

Orijinalden alıntı: InsideR

ayrıca sacmalık vs degıl

apu sıstemlerının bence mantıgı
    butce meselesıdır

adamın parası ekran kartına yetmıyecegı ıcın bu urunu alır
    belkı 5-6 ay kullandıktan sonra ıster satar yenı ıslemcı ıle yoluna devam eder +ekran kartı ıle

ıster bu ıslemcıyı satmaz sadece ekran kartı alır

yanı Amd 1400 u yakaladıgını okduum
    adamın parası yok ıse ekran kartı alamaya bunu alması tabıı kı mantıklı olacaktır

1050li sistem kuruluyor aynı paraya diyoruz hala ekran kartı almaya parası yoksa diyorsunuz
  • Rogue Agent kullanıcısına yanıt
    adam apusu ile kör topal oynar oyununu sonra 2060 ekran kartını takar devam eder. ama senin önerdiğin 4560 besleyemez 2060 ekran kartını. birde böyle düşün.
  • quote:

adam apusu ile kör topal oynar oyununu sonra 2060 ekran kartını takar devam eder. ama senin önerdiğin 4560 besleyemez 2060 ekran kartını. birde böyle düşün.

ekran kartı alacaksa apu niye alsın adam sen demiyor muydun apu alan adam fps manyağı değil zaten diye, 2060 çıkınca zaten şimdi bayılacağı apu parasına on numara işlemci alır adam saçma sapan mantıklarla yürümeye çalışmayın please
  • Rogue Agent kullanıcısına yanıt
    2 sene sonra alır. aha 1060 yok piyasada. ekran kartı bekleyen adamların tercihi olacağı kesin.
  • Harici ekran kartı kullandığımız durumda 1400 mü yoksa 2400g mi daha performanslı oluyor? Dahili gpu kullanmak için çift kanal ve mhzsi yüksek bir ram gerekiyor anladım. Peki 2400 mhz 2x8gb ram ve harici bir gtx 1050 vs kullanacak olsak 1400 mü 2400g mi daha iyi sonuç verir ? Fiyatları nerdeyse aynı. Bilen varsa cevaplasın lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: a_y_k_u_t

Harici ekran kartı kullandığımız durumda 1400 mü yoksa 2400g mi daha performanslı oluyor? Dahili gpu kullanmak için çift kanal ve mhzsi yüksek bir ram gerekiyor anladım. Peki 2400 mhz 2x8gb ram ve harici bir gtx 1050 vs kullanacak olsak 1400 mü 2400g mi daha iyi sonuç verir ? Fiyatları nerdeyse aynı. Bilen varsa cevaplasın lütfen

bekle 2600 al?
  • quote:

2 sene sonra alır. aha 1060 yok piyasada. ekran kartı bekleyen adamların tercihi olacağı kesin.

2 sene niye apuyla işkence çektiriyosun adama aynı paraya 1050li sistem toplayabilirken?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rogue Agent -- 13 Şubat 2018; 20:54:43 >
  • Bilen varsa cevaplasın demiştim. Soru var orada teşekkür ederim...
  • quote:

Harici ekran kartı kullandığımız durumda 1400 mü yoksa 2400g mi daha performanslı oluyor? Dahili gpu kullanmak için çift kanal ve mhzsi yüksek bir ram gerekiyor anladım. Peki 2400 mhz 2x8gb ram ve harici bir gtx 1050 vs kullanacak olsak 1400 mü 2400g mi daha iyi sonuç verir ? Fiyatları nerdeyse aynı. Bilen varsa cevaplasın lütfen

harici ekran kartı kullanacak adam apu fiyatına 1500x alıyor, ki 1050 gibi bir kart için ne 1400e ne 1500xe gerek var g4560 ve r3 1200 1050 ti bile besleyebiliyorken. apu almanın bir gram mantığı yok
  • quote:

Bilen varsa cevaplasın demiştim. Soru var orada teşekkür ederim...

Cevapladım zaten niye APU'ya ek ekran kartı alıyorsun o paraya daha iyi bir işlemci alabicekken

Basit mantık?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.