Şimdi Ara

Ryzen 5 2400G Saçmalığına Bir Son Verelim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
171
Cevap
0
Favori
14.236
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> Ryzen 5 2400G Saçmalığına Bir Son Verelim
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    6924 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: The white warrior

quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

quote:

Orijinalden alıntı: alperend

quote:

Cidden bu Apu'ları almak için baya bi kör olmak lazım.

Çok az bir fiyat farkı ile oyunlarda APU'yu performans konusunda yok edecek sistem toplanır.

boş yapma yahu gelmiş 8100 koyuyor 4/8 işlemcinin karşısına. 8100 dengi olan 2200g apusu ile kıyasla kıyaslayacaksan. en pahalı b350 anakartı koymadan yap. grafik olarak geçmek için 1050 gpu sunu koymayı biliyosun ama ham işlem gücünden hiç söz etmiyosun.

Güzel tezmiş

H310 olsaydı en ucuz H310 + A320 koyardık.

Ben yine insaflı davrandım alt seviye Z370 karşısına alt seviye B350 koydum.

İşlem gücü ihtiyacı olan gider R5 1600 üstü işlemci bakar, low level apu'larda gezinmez.

Kısaca kendini haklı çıkarmak için boşa parmağını yorma.

cs-go oyununda 2400MHz ram önde. Min fps olarak 3200MHz daha yavaş.

4 kanal bellek desteği olsa cayır cayır olurdu, 90-100 gb/ s bant genişliği

Hatta ki gt1030 a %25 fark dahi atabilirdi. Hocam bu arada gddr5 in gecikme süresi ddr4 ten farklı mı?

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Çok az bir fiyat farkı ile oyunlarda APU'yu performans konusunda yok edecek sistem toplanır.

boş yapma yahu gelmiş 8100 koyuyor 4/8 işlemcinin karşısına. 8100 dengi olan 2200g apusu ile kıyasla kıyaslayacaksan. en pahalı b350 anakartı koymadan yap. grafik olarak geçmek için 1050 gpu sunu koymayı biliyosun ama ham işlem gücünden hiç söz etmiyosun.

Güzel tezmiş

H310 olsaydı en ucuz H310 + A320 koyardık.

Ben yine insaflı davrandım alt seviye Z370 karşısına alt seviye B350 koydum.

İşlem gücü ihtiyacı olan gider R5 1600 üstü işlemci bakar, low level apu'larda gezinmez.

Kısaca kendini haklı çıkarmak için boşa parmağını yorma.

cs-go oyununda 2400MHz ram önde. Min fps olarak 3200MHz daha yavaş.

4 kanal bellek desteği olsa cayır cayır olurdu, 90-100 gb/ s bant genişliği

Hatta ki gt1030 a %25 fark dahi atabilirdi. Hocam bu arada gddr5 in gecikme süresi ddr4 ten farklı mı?

Ama şöyle bir şey de var, eğer bilgisayarımı sadece render almak veya programlama yapmak için kullanıyor olsaydım gddr5 tercih ederdim ama oyunlarda/ofis programlarında yavaş kalırdı. Zaten gddr5 tarzı şeyler sadece intelin xeon phi x200 ile oluyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 13 Şubat 2018; 19:13:9 >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    anlamadım ben bu işi
    quote:

Orijinalden alıntı: BlackAventador

anlamadım ben bu işi
    quote:

Orijinalden alıntı: BlackAventador

anlamadım ben bu işi

Çok hızlı ramlerin gecikme süresi fazla. Oyunlar rastgele erişim yapıyor. Yani gecikme süresi az olmalı. Bu nedenle gddr5 uygun değil. 2400 csgo ile daha hızlı 3200 e göre(min fps olarak).

GPU kısmı ise bantgenişliği istiyor. Bu nedenle sadece GPU kısmı ramden kazanıyor. Ayrıca GPUnun daha çok RAMe veri alıp vermesi, işlemciyi daha da çok ısıtır. Ben olsam aynı ısıyı gpu overclock ile yapardım. Çünkü min fps artıyor gpu oc ile.

RAM frekansı sadece ortalama fps veya max fps arttırıyor. CS go oynarken dibinde terör çıkınca, önce vurmak için, gecikmesi az RAM gerek. Amaç sadece benchmark kasmaksa 2400 MHz RAM al ve üstüne RX550 tak. Al sana cayır cayır oyun makinesi üstelik günün birinde crossfire/dx12-mGPU olma ihtimali var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 13 Şubat 2018; 19:26:1 >

• Yüzbaşı
    498 Mesaj

peki bu hbm belleklerin esprisi ne
    |
    |
    Tugrul_512bit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

quote:

Ryzen APUnun HBM si mi var? Hiç düşünme APU al o zaman. HBM demek, RAM yemiyor demek. Eğer HBM olacağı söylenmişse ama DDR4 ile gelmişse yapacak birşey yok. Klasik AMD :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 13 Şubat 2018; 19:30:16 >

ryzenlerde yokta bu intele verdikleri vegalar hbm kullanacakmış
    |
    |
    quote:

quote:

O zaman beklemekte fayda var. Onlar coşkun çıkar, buraya yazıyorum. Ne zaman çıkıyorlarmış? Ayrıca onların intel igpu su da varmış yani 2 gpu ama malesef sadece matematik hesaplarında kullanılır, oyunda değil.

quote:

O zaman beklemekte fayda var. Onlar coşkun çıkar, buraya yazıyorum. Ne zaman çıkıyorlarmış? Ayrıca onların intel igpu su da varmış yani 2 gpu ama malesef sadece matematik hesaplarında kullanılır, oyunda değil.

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

guru3d sitesinde amd nin intele verdiği vegalar mobil platformda nvidia yı bitirecek diye yorumlamışlar. çünkü enerji verimliliğini çok üst seviyelere taşıyomuş, ayrıca incelikte ona göre oluyormuş.
    |
    |

• Binbaşı
    1332 Mesaj

Sağolun hocam cevap için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

bunu alan f/p oyun oynayabilmek için almıyor mu sonuçta, adamda aynı fiyata 1050li sistem yapmış gidip keriz gibi 1030 performansı bile vermeyen apu almaktansa, al ben daha ölücü sistem atıyorum amaç daha fazla fps almak değil mi oyunda?

g4560 (300) + h110m (250) + 2400 mhz 2x8 ddr4 (850) + gtx 1050 (700) = 2100 tl
    2400g (800) + a320m (300) + 3200 mhz 2x8 ddr4 (1000) = 2100 tl

yemişim işlem gücünü r5 1400 işlemci koyup 1030 performansı bile vermeyen gpu olsa ne olacak şuan r5 1400 ve 1030lu sistem toplasa adam salak gözüyle bakarsınız ama apu olunca sorun olmuyor kafasına sokmayın kendinizi gülünç duruma düşüyorsunuz.
    |
    |

• Yarbay
    6924 Mesaj
    quote:

Sağolun hocam cevap için
    quote:

Sağolun hocam cevap için

Rica ederim. Low end alacak insan 1100 TL ram takmaz. :D 1100 TL bir parçaya verilecekse o GPU olur.

300 TL RAM + 1100 TL GPU > 1100 TL RAM + 300 TL GPU

nereden baksan %50 performans farkı olur 1100 TL GPU ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 13 Şubat 2018; 20:2:14 >
    |
    |

ekran kartlı sistemle apu kıyaslamak neyin kafası yahu, apu zaten oyunlarda rekor kırsın diye çıkarılmış bi sistem değilki 1050 ile kıyas edip tu kaka muhabbeti yapıyosunuz. 2400g 4/8 bir işlemci ve kıyaslandığı 8100 ü saf işlem gücü olarak epey geride bırakır. içindede 1030 dengi bir grafik çipi var oyunları şöyle yada böyle oynattırır. apu kullanacak adam fps manyağı değildir. neyin tartışması bu ya. kafalar zibilyon.
    quote:

ekran kartlı sistemle apu kıyaslamak neyin kafası yahu, apu zaten oyunlarda rekor kırsın diye çıkarılmış bi sistem değilki 1050 ile kıyas edip tu kaka muhabbeti yapıyosunuz. 2400g 4/8 bir işlemci ve kıyaslandığı 8100 ü saf işlem gücü olarak epey geride bırakır. içindede 1030 dengi bir grafik çipi var oyunları şöyle yada böyle oynattırır. apu kullanacak adam fps manyağı değildir. neyin tartışması bu ya. kafalar zibilyon.

şakamısın aynı paraya 1050li sistem alınırken gidip apu almak neyin kafasıdır fps manyağı değildir neyin kafası dostum ne içtin sen
    |
    |

• Yarbay
    2813 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: InsideR

ayrıca sacmalık vs degıl

apu sıstemlerının bence mantıgı
    butce meselesıdır

adamın parası ekran kartına yetmıyecegı ıcın bu urunu alır
    belkı 5-6 ay kullandıktan sonra ıster satar yenı ıslemcı ıle yoluna devam eder +ekran kartı ıle

ıster bu ıslemcıyı satmaz sadece ekran kartı alır

yanı Amd 1400 u yakaladıgını okduum
    adamın parası yok ıse ekran kartı alamaya bunu alması tabıı kı mantıklı olacaktır
    quote:

Orijinalden alıntı: InsideR

ayrıca sacmalık vs degıl

apu sıstemlerının bence mantıgı
    butce meselesıdır

adamın parası ekran kartına yetmıyecegı ıcın bu urunu alır
    belkı 5-6 ay kullandıktan sonra ıster satar yenı ıslemcı ıle yoluna devam eder +ekran kartı ıle

ıster bu ıslemcıyı satmaz sadece ekran kartı alır

yanı Amd 1400 u yakaladıgını okduum
    adamın parası yok ıse ekran kartı alamaya bunu alması tabıı kı mantıklı olacaktır

1050li sistem kuruluyor aynı paraya diyoruz hala ekran kartı almaya parası yoksa diyorsunuz

• Yüzbaşı
    498 Mesaj

adam apusu ile kör topal oynar oyununu sonra 2060 ekran kartını takar devam eder. ama senin önerdiğin 4560 besleyemez 2060 ekran kartını. birde böyle düşün.
    |
    |
    Rogue Agent kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

adam apusu ile kör topal oynar oyununu sonra 2060 ekran kartını takar devam eder. ama senin önerdiğin 4560 besleyemez 2060 ekran kartını. birde böyle düşün.
    quote:

ekran kartı alacaksa apu niye alsın adam sen demiyor muydun apu alan adam fps manyağı değil zaten diye, 2060 çıkınca zaten şimdi bayılacağı apu parasına on numara işlemci alır adam saçma sapan mantıklarla yürümeye çalışmayın please

• Yüzbaşı
    498 Mesaj

2 sene sonra alır. aha 1060 yok piyasada. ekran kartı bekleyen adamların tercihi olacağı kesin.
    |
    |
    Rogue Agent kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Harici ekran kartı kullandığımız durumda 1400 mü yoksa 2400g mi daha performanslı oluyor? Dahili gpu kullanmak için çift kanal ve mhzsi yüksek bir ram gerekiyor anladım. Peki 2400 mhz 2x8gb ram ve harici bir gtx 1050 vs kullanacak olsak 1400 mü 2400g mi daha iyi sonuç verir ? Fiyatları nerdeyse aynı. Bilen varsa cevaplasın lütfen

Orijinalden alıntı: a_y_k_u_t

Harici ekran kartı kullandığımız durumda 1400 mü yoksa 2400g mi daha performanslı oluyor? Dahili gpu kullanmak için çift kanal ve mhzsi yüksek bir ram gerekiyor anladım. Peki 2400 mhz 2x8gb ram ve harici bir gtx 1050 vs kullanacak olsak 1400 mü 2400g mi daha iyi sonuç verir ? Fiyatları nerdeyse aynı. Bilen varsa cevaplasın lütfen
    quote:

Orijinalden alıntı: a_y_k_u_t

bekle 2600 al?

• Yarbay
    2813 Mesaj
    quote:

2 sene sonra alır. aha 1060 yok piyasada. ekran kartı bekleyen adamların tercihi olacağı kesin.
    quote:

2 sene niye apuyla işkence çektiriyosun adama aynı paraya 1050li sistem toplayabilirken?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rogue Agent -- 13 Şubat 2018; 20:54:43 >
Bey Azura
kolayoto.com
Canlı Tv izle
üniversite
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.