Şimdi Ara

Ryzen 5 2400G Saçmalığına Bir Son Verelim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
0
Favori
18.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ekran kartlı sistemle apu kıyaslamak neyin kafası yahu, apu zaten oyunlarda rekor kırsın diye çıkarılmış bi sistem değilki 1050 ile kıyas edip tu kaka muhabbeti yapıyosunuz. 2400g 4/8 bir işlemci ve kıyaslandığı 8100 ü saf işlem gücü olarak epey geride bırakır. içindede 1030 dengi bir grafik çipi var oyunları şöyle yada böyle oynattırır. apu kullanacak adam fps manyağı değildir. neyin tartışması bu ya. kafalar zibilyon.
  • Apu sisteme kimse bin tl ram almaz gider ikinci el 8 yada 4 alir isini gorur performans isteyen gitsin ekran karti alsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technical.assistance

Apu sisteme kimse bin tl ram almaz gider ikinci el 8 yada 4 alir isini gorur performans isteyen gitsin ekran karti alsin

4gb bu devırde hıcbıseye yetmeyecektır

:(
  • ayrıca sacmalık vs degıl

apu sıstemlerının bence mantıgı
    butce meselesıdır

adamın parası ekran kartına yetmıyecegı ıcın bu urunu alır
    belkı 5-6 ay kullandıktan sonra ıster satar yenı ıslemcı ıle yoluna devam eder +ekran kartı ıle

ıster bu ıslemcıyı satmaz sadece ekran kartı alır

yanı Amd 1400 u yakaladıgını okduum
    adamın parası yok ıse ekran kartı alamaya bunu alması tabıı kı mantıklı olacaktır
  • InsideR kullanıcısına yanıt
    4 alir sonra bi 4 daha alsin ama ben gidipte bin tl vermem reme gider 1050 ti alirim yaw

Dediginiz gibi butce meselesi apu ikinci el ram alinir direk

• tek sorun i3 8100 yurtdisi fiyatiyla ayni iken amd 2400g yurt disi fiyati turkiyedeki fiyati farkli bu yuzden tstima yapmayin sacma geldi bana normalde aralarinda 150 tl fark olmasi gerkiyor olmadi yurt disindan aliriz olur biter

• quote:

Orijinalden alıntı: Technical.assistance

4 alir sonra bi 4 daha alsin ama ben gidipte bin tl vermem reme gider 1050 ti alirim yaw

Dediginiz gibi butce meselesi apu ikinci el ram alinir direk

adama cok koyuyor su ram olayı

ıslemcıyı gıt 1300tl ver
    rame 1100tl ::(
  • InsideR kullanıcısına yanıt
    mining olayına yorumluyorum yoksa birden bu kadar fiyat artması mümkün değil
  • Technical.assistance kullanıcısına yanıt
    heralde öyle. ekran kartlarınada ram modülü takılıyor. fabrikalar ona çalışınca bizim ramlere sıra zor geliyor. cep telefonuda etkenlerden biri. en büyük çip üreticilerinden samsung full kendi telefonlarına ram kasmakta.
  • woundedknee kullanıcısına yanıt
    Zamaninda 4790k islemcime o kadar para vermedim ben.

Vah halimize.

Yanlis anlama guzel ram, sadece epey tuzluymuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: LeviGerman

Zamaninda 4790k islemcime o kadar para vermedim ben.

Vah halimize.

Yanlis anlama guzel ram, sadece epey tuzluymuş.

yok onlara okadar vermedım

sımdı 8600k ve 16gb 3200mhz ram alsan o fıyatları vereceksın

gecenlerde topladım daha bır tanıdıga

4790k lı sıstemı dolar 2.2tl ıken topladım bıde :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InsideR -- 13 Şubat 2018; 10:17:10 >
  • başlık saçma, konu saçma ve yazılanlar da saçma sapan. ya körsünüz ya cahil yada art niyetli.

2400g 807 tl + b350 anakart 320 tl + 700 - 800 tl 3000 mhz 16gb bellek (2. el)

bahsettiğiniz i3 sistemi iki ders bir düz yapar gerisini yazmaya hacet görmüyorum zira anlayacak yapıda olsanız zaten bu konuyu açmazsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ikinci el niye alıyorsunuz i3 8100 sistemi komple ikinci el alalım o zaman ya böyle bir mantık olabilir mi ya ? Konuya saçma diyorsunuz şu yazılan mesaja bak. İçi dolu cümleler kursak daha hoş olur sanki.
  • LeviGerman kullanıcısına yanıt
    Hocam ram konusundaki farkı kimse inkar etmiyor. Her iki sistemde de etkisi var fakat intel 1 se apu ya 10 bu.
  • Sistem toplayacağım amd kanadında.

Bildiğiniz gibi işlemci tarafında uygun fiyatlı athlon x4 950 da var sizce bu işlemciyle bir rx 550 gibi ekran kartı mı yoksa iyi bir bellek(ram) ile ryzen 2200g mi alınmalı uzun vadede fiyat performans açısından.

• quote:

Orijinalden alıntı: MB-CLS

ikinci el niye alıyorsunuz i3 8100 sistemi komple ikinci el alalım o zaman ya böyle bir mantık olabilir mi ya ? Konuya saçma diyorsunuz şu yazılan mesaja bak. İçi dolu cümleler kursak daha hoş olur sanki.

yüksek frekanslı ram ihtiyacını biliyorsunuz. son 1 yıldır piyasayı takip eden biriyseniz de ram fiyatlarının 3 katına çıktğını görmüş olmalısınız. ramlerde frekans dışında gelişen birşey yok aynı tas aynı hamam. işlemci ve anakartlar gelişiyor hal böyle iken güncel kalabilmek için yeni almak ikinci el piyasasının saçma sapan rakamları göz önüne alındığında yapılacak en mantıklı iştir.

Diğer taraftan geçen sene 500 tl ye aldığımız rame 1000 vermemize gerek olmadığı, ramlerin ömür boyu garantili olması, daha az yıpranma paylarına sahip olmaları onları ekonomik çözüm arayışında ikinci el alınabilecek en yegane parça haline getirir.

İşlemci ve anakartta ikinci el alınabilir ama şu pisayadaki fiyatlarla mantıklı değil.

i3 8100 ve ryzen 2400g li sistemin omurga parçaları olan anakart ve işlemciyi sıfır aldığımızda hemen hemen aynı denk geliyor. bunu ben değil kısa bir araştırma yapan herkes doğrulayabilir.

iki işlemci arasındaki grafik gücünü bir kenara bırakırsak saf işlemci ve işlem gücü de ryzen lehine iken neden i3 alınabilir iken ryzen saçmalıktır siz bunu izah edermisiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C034FACC7 -- 13 Şubat 2018; 13:45:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scarlett-johansson

Sistem toplayacağım amd kanadında.

Bildiğiniz gibi işlemci tarafında uygun fiyatlı athlon x4 950 da var sizce bu işlemciyle bir rx 550 gibi ekran kartı mı yoksa iyi bir bellek(ram) ile ryzen 2200g mi alınmalı uzun vadede fiyat performans açısından.

ryzen 2200g daha mantıklı. x4 950 daha zayıf bir işlemci ama rx 550 ryzen 200g ye göre daha güçlü yinede fark çok yok.

şimdi ryzen 2200g alıp daha sonra grafik kartı almak çok mantıklı. özellikle rx550 gibi saçma sapan fiyatlandırma ile satılan bir kart söz konusu olduğunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sky_Vision

başlık saçma, konu saçma ve yazılanlar da saçma sapan. ya körsünüz ya cahil yada art niyetli.

2400g 807 tl + b350 anakart 320 tl + 700 - 800 tl 3000 mhz 16gb bellek (2. el)

bahsettiğiniz i3 sistemi iki ders bir düz yapar gerisini yazmaya hacet görmüyorum zira anlayacak yapıda olsanız zaten bu konuyu açmazsınız.

aynen katılıyorum. apuyu alan adam high ayarlarda oyun oynamak için almayacakki. minimal ayarlarla oyun oynayıp ortalama işlem gücü isteyenler tercih edecektir. yani gt1030 ekran kartını gereksizleştiren bir edevat oluyor. adam kalkmış 1050 ile kıyas ediyor. bu art niyetten başka bir şey değil.
  • birde şu gerçeği göz ardı etmemek lazım. intel olsun amd olsun geçmişten bugüne kim ne tür sistem kullanırsa kullansın her zaman daha yüksek frekanslı bellek takmış ve kullanmıştır.

ddr3 bellek tabanlı i5 2500k ile zamanında kullandığım sistemde ddr3 2400 ramler almıştım. performans farkı vardı lakin o belleklerde hiç ucuz değildi. neden de yıllar sonra birileri intele bak kardeşim bu iş aslında böyle olur deyince intelden fazla rahatsız olan kişiler türedi.

siz i5 8400 gibi bir işlemcinin ryzenler olmasa 6-7 sene daha çıkmayacağını idrak edemiyorsunuz. herkes dilediğini alsın ve kullansın ama zaten bütçesi dar olan vatandaşların aklını karıştıracak boş konular açılmamasını rica ediyorum.

• Apu larda fp de gene ne yazıkki hüsran oldular.intel cpu+nvidia gpu ikilisi her türlü ufak farkla ezici üstünlük sağlıyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.