Şimdi Ara

Ryzen 5 1600 işlemci için sizce hangi anakart ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben Ryzen 5 1600 işlemci satın aldım. Ürünleri biraz uyguna getirmek için 2.el topluyorum. Bu gün hiç bilmediğim bir anakart denk geldi. MSİ Gaming X370 plus 2.el olarak 420 TL'ye satın alacağım. Fikir verebilir misiniz ? Sizce fiyat nasıl ve B350M alsam 300 TL'ye aynı işlemi görür mü ?

Anakart linki:http://www.vatanbilgisayar.com/msi-x370-gaming-plus-am4-amd-ryzen-ddr4-3200-mhz-oc-usb-3-1-anakart.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YesugeiKhan -- 1 Aralık 2017; 0:17:48 >

• Yardımlarınızı bekliyorum dostlar.
  • https://youtu.be/kSZ6K4vilBU

Bu videoyu izlemelisiniz. Sli ya da crossfire ( doğru yazdım mı bilmiyorum ) gibi işleriniz yoksa b350 olandan alın

Edit: 320 den sakın almayın. Stok fan ile azıcık oc yapmak istesen yapmıyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kral_Jumong -- 1 Aralık 2017; 2:5:37 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben asus b350m-a ile kullanıyorum. Bir problem yok gayet güzel çalışıyor . Overclock desteği B350'de de var zaten . Bütçen kısıtlıysa B350 al sıkıntı olmaz.
  • X370 e 100 lira bile fazla verilip alınmaz. B350 den SLI ve CF (çok saçma ötesi ve kimsenin tenezzül etmediği çoklu gpu kurulumu) dışında hiç bir ekstrası yok. Biri çıkar şimdi faz yapısı, bobin kalitesi diye zırvalar ama hiç kendini yormasın. B350 de bütün ryzenları 4ghz yapıyor X370 de bu kadar basit

Bu arada ASUS B350 PRIME PLUS + Ryzen 1600 (3.9ghz) kullanıyorum sıfır sıkıntı
  • x370 chipset'in slı/cf (çoklu gpu) kullanımı ve i/o (sata, usb girişleri) dışında ekstra bir artısı yok. Bu yüzden eğer imkan ya da ihtiyaç yoksa giriş seviyesi b350 chipset bir anakart bile işini görecektir. Kaldı ki 1. nesil Ryzen serisi işlemcilerin 4GHz sonrası hız aşırtmaya elverişsiz olmaları bu anlamda da bu fark kılmıyor. x370 ile belki 100MHz daha yüksek hız aşırtma imkanı olur.
  • Asus B350-Plus Anakart Kullanıyorum Ramlerim 2x8 gb flare x Gskill 3200 mhz . Son bios güncellemeleriyle ramleri 3200 mhzde kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok. Anakart gayet serin duruyor hiç ısınmıyor ayrıca.
  • Yaklaşık 700 tl'Lik bir anakartı 420 tl'ya alabiliyorsan hiç düşünmene hatta sormana gerek yok. B350 alt segmentte ve senin alacağın fiyatlara göre aralarında sadece 120 tl'lik fiyat farkı var.
  • 2 gün önce ryzen 5 1600 ve asus b350-f gaming anakart aldım...aslında x370 almayı düşünüyordum ama gerek olmadığına karar verdim... slı yapmayı düşünmüyorum bol bol hdd kullanan biride değilim vel hasıl x370 in ekstradan sunduğu özellikleri kullanmayacağim için b350 de karar kıldım ve gayet memnunum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: emmare

2 gün önce ryzen 5 1600 ve asus b350-f gaming anakart aldım...aslında x370 almayı düşünüyordum ama gerek olmadığına karar verdim... slı yapmayı düşünmüyorum bol bol hdd kullanan biride değilim vel hasıl x370 in ekstradan sunduğu özellikleri kullanmayacağim için b350 de karar kıldım ve gayet memnunum...

Bende aynı ikiliye karar verdim. Anakartı bugün satınaldım yarın bende olacak. Şuan ram bakıyorum.
    siz hangi rami kullanıyorsunuzve kaç mhzde kullanıyorsunuz acaba?

16GB 2X8 DDR4 3000 CORSAIR C15 CMR16GX4M2C3000C15

Almayı düşünüyorum, destekleyen listesinde göremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HuRGeNeR@L

quote:

2 gün önce ryzen 5 1600 ve asus b350-f gaming anakart aldım...aslında x370 almayı düşünüyordum ama gerek olmadığına karar verdim... slı yapmayı düşünmüyorum bol bol hdd kullanan biride değilim vel hasıl x370 in ekstradan sunduğu özellikleri kullanmayacağim için b350 de karar kıldım ve gayet memnunum...

Bende aynı ikiliye karar verdim. Anakartı bugün satınaldım yarın bende olacak. Şuan ram bakıyorum.

g-skill trident-z 3000 mhz aldım ben...3000 mhz de sorunsuz kullanıyorum güncel bios ile...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HuRGeNeR@L

quote:

g-skill trident-z 3000 mhz aldım ben...3000 mhz de sorunsuz kullanıyorum güncel bios ile...

Cevap için teşekkürler.
    Peki ramin tam olarak model numarası nedir?

• MSI b350 tomahawk.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • eğer overclock ile kullanmayacaksan b350 serisi yeterli. overclock düşünürsen de x370in uygun olanlarından alabilirsin bence.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.