Şimdi Ara

Ryzen 5 1400 inceleme AGESA 1.0.0.6 geldi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
2
Favori
8.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Video soc yazan voltajı 1.150 yapin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim anakart mala bağladı geldiğinden beri. Voltajlarla oynadım mı her açılışta biosa atıyor frekansları sıfırlıyor. Acaba masaüstü uygulamaları mı sıfırlıyor?

• byrupi kullanıcısına yanıt
    Analarımız nedir hocam.

• Anakartınız demek istediniz sanırım.

MSI B350M PRO GAMİNG. Bu arada hangi frekansta denediysem 3.7 Ghzde stabilite sağlayamadım. 1.20V den başladım. Düşünün artık.
    Ramden dicem bu sefer bu tezim cpu stok hızdayken sorunsuz çalışması çürütüyor.
    Telin oto düzeltme mağduruyum kusura bakma görmemişim. Bu forumda Ryzen ile ilgili sorunların büyük kısmı msi anakart kullanan arkadaşların yaşadığı sorunlar msi ryzene tam hazır değil gibi görünüyor bios güncellemeleri ile düzelir umarım socvd voltajı 1.150. yapıp işlemci voltajıni 1.128 yapınca 3,7 de stabil olmalıydı kasanın hava akışı nasıl kullandığınız cpu soğutucu hangisi..

• Hava sirkülasyonu yeterli 3 adet kasa fanı var. Stok soğutucu var. Tam yükte çalıştırıyorum denemelerimde. Kafayı yemek üzereyim az kaldı.

3.6 ghz deneyin sistem bioslari tam oturunca yine bakarsiniz 3.6 fena degil

• Bu islemcinin 1500x ile hatri sayilir bi farki var mi ?

Amazondan almayi planliyorum. Arada 40-45 lira civari fark var. Butcemde oyle cok sayilmaz. Eger degicek bi fark var ise kiyicaz artık paraya

• AlphaScramble kullanıcısına yanıt
    1500x gerek fazladan 8 mb önbellek gerek daha yüksek işlemci saat hızı gerekse de daha güçlü bir soğutucu ile gelmesi avantaj yaratıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.C.B -- 13 Haziran 2017; 19:29:39 >
  • Gaming app uygulamasıyla veya bios içindeki gaming mod ile

3.6 ghz e otomatik voltaj ile çıkıyor. Stabil.

Bahsettiginiz durum turbo ile cikilan degerlerse 1-2 cekirdek o degerlere cikar cok anlam ifade etmez amac tum cekirdek ve izleklerin 3,6ghz olmasi işte bu durumda fark yaratir.

• 3.7 ghz 1.280 V yaptım. Prime95 te çekirdeklerin tümü 100% olduğunda reset atıyor pc. Fakat oyunda vs. hiç sorun çıkartmadı. 2-3 gün kullandım. Tekrar stok hıza çektim. Faydasını şuan yakalamam mümkün olmadığı için. Güzel bir ekran kartı ve soğutucu aldımda duruma göre bakarım. Şu bios güncellemelerini dağıtsalar ne iyi olur.
    sıcaklık değerleri nasıl bu arada

• Ramler bu olsun daha garantili ryzen destekli ve daha hizli

http://www.hepsiburada.com/gskill-flare-x-16gb-ddr4-2400mhz-cl16-2x8gb-amd-ryzen-uyumlu-f4-2400c16d-16gfx-p-HBV0000051FWZ?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=CjwKEAjw7J3KBRCxv93Q3KSukXQSJADzFzVSVjKRniSAxUbOlryoK0X2Eawr7rm2SyUYug4GtRMcVRoCU8bw_wcB

Anakart olarak msi sevdigim marka ama forumda ryzen sorunlari hep msi kullanılan arkadaşlarda çıkmış ayrica 320 chipset öneriyorum benim kullandığım anakarti alin sorunsuz

http://www.sinerji.gen.tr/gigabyte-ga-ab350m-gaming-3-3200-mhzoc-am4-matx-pmu405089

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.C.B -- 19 Haziran 2017; 16:7:55 >

• bütçeden dolayı 1060 ı 1050 ti'a düşürdüm yinede ilerisi için ryzen toplamak istiyorum anakart ve ramlerin linkini vatandan verebilir misiniz onlara toplatıcam çünkü direkt. Veya daha düşük fiyatlı anakart öneriniz varsa alırım ram 16 kalsın istiyorum ama dediğim gibi vatan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TUFFGONG -- 19 Haziran 2017; 22:54:41 >
  • http://www.vatanbilgisayar.com/msi-b350m-gaming-pro-am4-amd-ryzen-ddr4-3200-mhz-o-c-usb-3-1-anakart.html

http://www.vatanbilgisayar.com/gskill-16gb-2x8gb-flare-x-ddr4-2400mhz-cl16-1-2v-amd-ryzen-uyumlu-dual-kit-ram.html

Bu parcalar uyumlu. B320 chipset anakart alirsaniz overclock özelliği olmaz sizin bellirtiginiz donanimdan 30-40tl daha pahali ama kafaniz rahat eder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.C.B -- 19 Haziran 2017; 23:12:27 >

• en uygun böyle oldu gidip skylake kabylake uğraşacağıma sizin verdiğiniz bu iki parçayı alıcam sağolun. Benim gördüğüm tek sorun ramler 2133 mhz den yukarı çıkmıyor diye konuşuluyordu ama bakalım.
  • Linkteki ramler uyumludur kendi hizinda calisacaktir tahminen arti overclock olayina da musait olup hizinin uzerinde calistirma sansinada sahipsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: jam&jam

Linkteki ramler uyumludur kendi hizinda calisacaktir tahminen arti overclock olayina da musait olup hizinin uzerinde calistirma sansinada sahipsiniz

son hali böyle iyi midir ilerde ekran kartını yenilerim?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.