Şimdi Ara

.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoşnakAğa -- 15 Mayıs 2021; 23:41:26 >

• 9900k kullanıcısıyım. çok da memnunum. 3950x yapayım dedim ama kendimi ikna edecek bir sebep bulamadım. rafa kaldırdım o işi. yukarıdaki rakamlar gerçekse 9900k dan geçmek için yeterli sebep doğmuş olur. 10/20 intelin aşırı sıcak çalışacağını düşünüyorum
  • Bromton B kullanıcısına yanıt
    i9 aldıysan bence bir 4 5 sene kadar o işlemciyle devam etmemek için mantıklı bir sebep yok eğer oyun ve stream yapmak dışında birşeyle meşgul değilsen. 5 ghz yap tepe tepe kullan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bromton

9900k kullanıcısıyım. çok da memnunum. 3950x yapayım dedim ama kendimi ikna edecek bir sebep bulamadım. rafa kaldırdım o işi. yukarıdaki rakamlar gerçekse 9900k dan geçmek için yeterli sebep doğmuş olur. 10/20 intelin aşırı sıcak çalışacağını düşünüyorum
    aga bende i9 olsun kasanın buyuklugune bakmam yer kaplıcakmıs o derdi kafamdan silerim 2 adet 360 lık radyatoır desteklı kasa dizerim parçaları veririm sıvı soğutmayı allah ne verdiyse basarım clouck'u lşfdslşfdgd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Second sister -- 27 Aralık 2019; 0:1:45 >
  • Yav he he geçen senede i7leri piyaasadan silecek 8/16, 4.6ghz ryzen 5ler vardı

Sonuç: Mouse kıpırdatınca 1.49v 4.2ghz fırlayan işlemciler, hala bios updatesi bekleyen ryzen beta kullanıcıları

Ryzen 3000 serisi zorlamayla 7700k performansına yetişti bunlarda bir tık ilerisine geçer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bromton

9900k kullanıcısıyım. çok da memnunum. 3950x yapayım dedim ama kendimi ikna edecek bir sebep bulamadım. rafa kaldırdım o işi. yukarıdaki rakamlar gerçekse 9900k dan geçmek için yeterli sebep doğmuş olur. 10/20 intelin aşırı sıcak çalışacağını düşünüyorum
    merak etme 3000 serisi de intelden aşağı değil soba gibi mübarek sıvı soğutmayı bile beğenmiyor
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    şu masaüstünde millete tepe boostu göstereceğim diye voltajı köklemesi hoş değil bildiğin kandırmaca.
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    çok saçma olmuş bence de 3000 serisi ben ısıya taktım sanki 10 yıllık macunu değişmemiş işlemci gibi ısınıyor gerçi benim 10 yıllık phenom x4 965 bile böyle ısınmadı stok fanıyla kısaca saçma olmuş boşta sıvı soğutmayla bile 45 50 c nedir abi hiç sevmedim artı anakartları bile 45 c sabit ısıda ben 15 yıldır en fazla 38 gördüm anakartın ısısını oda kasa dandikti ve anakart düşük model bir asusdu bu yüzden 1800x ve c6h ile devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 27 Aralık 2019; 20:58:50 >
  • 1.32 voltaj 4.1 ghz yürütüyorum uza abisi hadi profil resminde leblanc olan lol bağımlısı veledi seni daha yeni reşitsin buralar seni aşar. Donanımdan bi halt anlamayan hergele seni git trdeki veletlerle velet olup küfürleş onlarla hadi aslanım. 1.49 4.2 miş. Elalem 1.35 voltajla 4.3 yürütüyor bu işlemciyi hayırdır sen ?

4-5 nesildir 14nm sunan israilli şirketmi ? Yok ben almıyım peynir gibi güvenlik açıklarıyla delik deşik işlemcinin lüzmu yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İmzamdaki soğutucu ile masaüstü 27-33 arası oyunlarda 56-57 derece maksimum. Stres testinde ise 64 derecelerde işlemcim. Hiçte öyle sizin sandığınız gibi ısınmıyorda soba gibide değil SORUN SİZDE 4.1 ghz 1.32 voltaj bu arada

• Bide saçma sapan kendimi yorduğuma üzüldüğüm cahili "Ryzen 3000 ile 7700k nın yanına anca yaklaştılar" demezmi. Dur sana şu resmi atıyımda bi forumdakiler seni kaileye almasın rezil olup usulca git bakalım abisi

.

4.2 ghzlik 7700k 2420 puan
    3.6 baz frekanslı 3600 ise 3263 puan

Kapıştıralımmı zavallı 7700kCığınla abisi. Bu puanın hali ne abisi söyle bakalım ? Ben istersen 4.2 deniyeyim bide aradaki farkı görmeye kalbin dayanmaz boş intel fanlığı yapıp markasını savunamayan aciz velet seni. Bu resmi al duvarına as

• quote:

Orijinalden alıntı: MeGaDave06

1.32 voltaj 4.1 ghz yürütüyorum uza abisi hadi profil resminde leblanc olan lol bağımlısı veledi seni daha yeni reşitsin buralar seni aşar. Donanımdan bi halt anlamayan hergele seni git trdeki veletlerle velet olup küfürleş onlarla hadi aslanım. 1.49 4.2 miş. Elalem 1.35 voltajla 4.3 yürütüyor bu işlemciyi hayırdır sen ?

4-5 nesildir 14nm sunan israilli şirketmi ? Yok ben almıyım peynir gibi güvenlik açıklarıyla delik deşik işlemcinin lüzmu yok.
    Bir bilgisayarımda 3700x diğerinde 9900k takılı hadi git 1000 liralık işlemcinle başka yerde ossur benim soğutucum bile senin işlemcin fiyatında boş bebe seni
    Bütün parayı 1800x li sisteme, bdie rame gömdüm demiyonda ryzen 3000 ısınıyo beğenmedim diyon .
  • Ne salak adamsınız. İşlemciler babanızın malı mı? Size göre en iyisi neyse onu kullanın.
  • 7700k dan bahsedipte konuyu 3700x 9900k ya getirip daha bahsi geçen işlemciyi savunamayan leblanc aşığı lol veledi seni. Yer mi ulan o bücür bi tarafların 7700k yı benim işlemcimle karşılaştırmama intelin 14 nm kazıkçısı seni. Yallah abisi yallah. Senin yaşının 5 katı donanım bilgim var burda. Bu foruma üye olduğumda sen daha agu agu diyodum 2400 puanlı 7700k ya neymiş ryzen 3000 anca yaklaşmış. Böyle dumur olursun mal

• quote:

Orijinalden alıntı: MeGaDave06

İmzamdaki soğutucu ile masaüstü 27-33 arası oyunlarda 56-57 derece maksimum. Stres testinde ise 64 derecelerde işlemcim. Hiçte öyle sizin sandığınız gibi ısınmıyorda soba gibide değil SORUN SİZDE 4.1 ghz 1.32 voltaj bu arada
    BENDE SORUN YOK çünkü imzamdaki soğutucuyla 1800x 25 30 c arası bana değil 3600 sıcak çalışıyor diyenlere yaz bence

• Master_Sergeant kullanıcısına yanıt
    ben demiyom janem kullananlar diyo hem ben işlemci anakart ram dahil şimdikine göre gayet uyguna aldım senin gibi gagaya para verrmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 28 Aralık 2019; 0:20:58 >
    Bende kullanıyom, hiç sıcaklık sorunu olmadı. Zatem hele bi ısınmaya kalksın, 1600 rpmde akasa viperlar kasaya kalk gidelim diyor . Ha dersen hiç 1600 devir çevirdimi, işkence testlerinde max 1200 oldu. Noctua nhd15 le de bir zahmet yüksek rpm çevirmesin. Amma velakin stok soğutucu kullanan arkadaşlara Allah sabır versin

Edit: Mesajı editlemişin bende editliyom, yalnız affına sığınarak şu karikatürü paylaşıyorum.
    .https://store.donanimhaber.com/fd/ee/90/fdee90805dc8326553e372e8d1713db0.jpeg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master_Sergeant -- 28 Aralık 2019; 0:26:44 >

• Macununu düzgün bi macun ile tekrar değiştirip kullan. Vidaları iyi sık herşey tam otursun ve kasa hava akışı iyi olsun. Kasamın 4 bi tarafıda serbest yani masanın üstünde işte. Ben hava soğutmayla bu değerleri alıyorsam o sıvı soğutmayla o değerleri alamaman tamamen montaj ve hava akışında bi sorun olduğuna işaret

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.