Şimdi Ara

Ryzen 3990x Soğutma Sorunu,İşlemci çok ısınıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 4
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 37 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • fatihred (3 mesaj) Wauwaxtt (1 mesaj) asko56 (1 mesaj) Wilson Fisk (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> Ryzen 3990x Soğutma Sorunu,İşlemci çok ısınıyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    315 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Selam Arkadaşlar,Bir süre önce anakart problemi yaşamıştım. Asus TRX40 Zenitt aldım..

İşlemci 3990x , Üzerinde NZXT x62 bulunmakta,Orjinal Fanları Ses yaptıgı için Bequiet silent wing 3 140mm Fanlarını takılı. (3900x kullanırken,Render alırken 68 i geçmiyordu)
    Ayrıca Kasa Fractal design s2 kasası(hiç tavsiye etmem berbat/Phanteks p400a bence soğutma acısından cok daha iyiydi.
    normal stabil halde 52-58 arası,program yuklerken falan 65 civari render dersen 80-85 leri görüyor
    *Ben macun olarak cooler masterin kullandım,ancak acaba cok veya azmı koydum böyle bir hata olabilir mi?
    Sizce Başka sebepeler neler olabilir?

Teşekürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihred -- 27 Mart 2020; 15:58:36 >

|
    |

• Kurmay Yarbay
    11545 Mesaj
    |
    |
    Bahsedilenler: fatihred
  • Yarbay
    31606 Mesaj
    boşta 2.9 ghz çalışması olabilir sorun ve buna bağlı yüksek voltaj 1.35v

güncel bios kurun biosta c1 state işlemci kısmında ve CBS kısmında yine stateli bir ayar var bunlar enable olsun.voltaj auto olsun offset vs yapmayın.

bu adresten sürücüyü kurun kurulumda sorun yaşayabilirsiniz %0'da takılmış görünmesi gibi ama kuruyor bi 10 dakika bekleyin baştan başlatın program ekle kaldırda göreceksiniz.
    https://www.amd.com/en/support/kb/faq/download-incomplete

windows güç planı olarak ryzen balanced kullanın

ryzen balanced'de gelişmiş güç ayarlarına girip işlemci en düşük değerini 5 yapın.
    |
    |

• Yüzbaşı
    315 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Teşekkürler arkadaşlar düzeltim. Egsoz fanlarının ne kadar önemli oldugunu anladım. 1 Tane egsoz fan vardı,500rpm fractal.. kasa ocak gibiydi.. Neyse 2 tane 1500rpm lik Bequiet ve fractal ve 1 tanede phanteks fan koydum..egsoz niyetine.. önden sıvı soğutmadan nzxt ve fanları üflüyor..70 dereceyi geçmiyor artık..
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: fatihred

Teşekkürler arkadaşlar düzeltim. Egsoz fanlarının ne kadar önemli oldugunu anladım. 1 Tane egsoz fan vardı,500rpm fractal.. kasa ocak gibiydi.. Neyse 2 tane 1500rpm lik Bequiet ve fractal ve 1 tanede phanteks fan koydum..egsoz niyetine.. önden sıvı soğutmadan nzxt ve fanları üflüyor..70 dereceyi geçmiyor artık..
    nereye koydunuz hocam? yukarı tarafa mı 2 tane taktınız?
  • Yüzbaşı
    315 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

1 arkaya,3 tane yukarıya koydum. önden 1800rpm lik nzxt fanları var..

|
    |
    Wauwaxtt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Radyo Dinle
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Instagram takipçi satın al
Webtures SEO;SEO Nedir?
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,251
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.