Şimdi Ara

Ryzen 3600 Sıcaklık Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba bugün ryzen 3600 ve x470 li sisteme geçtim. HW monitorde farkettiğim bir şey var. 3üncü çekirdekteki sıcaklık anormal yüksek. Sizce bunun sebebi nedir?Ryzen 3600 Sıcaklık Problemi

• Olur öyle can sıkıcak bir durum yok.
  • Hwinfo64 kurun

Temp değerleri yerine doğru düzgün okur sensörü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hwinfo 64 kurup sistemde hiçbir şey yapmıyorken voltaj değerinizi söyler misiniz? Şuanda işlemcilerde bi voltaj sıkıntısı var, boştaki voltaj değeri yüktekinden bile fazla oluyor ve bu yüzden sıcaklıklar artıyor. 3700x'im var ve aynı sıkıntı bende de var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stock fan için normal.
  • 75 e yüksek diyosunuz benım pc 5 yıldır 95 de çalışıyo 3630qm i7
  • @BrkyUznn
    Ancak şuan boşta 2ghzye düşüyor hız voltaj da düşüyor. Gigabyte auoros ultra gaming biosundan bişi anlamadım zaten. 3770k yı kolayca ocliyordum. 3.6ghzye sabitleyip voltaj değerine bakmak lazım sanıırım.

@avcitalip
    @i Am Not Dead

Hocam sıcaklıklar normal benim asıl merak ettiğim çekirdeklerden birinin diğerlerine göre anormal ısınmasını sebebidir
    Elimde CM liquid 120ml var ancak am4 için parçalarını bulamadım. Hyper212 evo da var onun herhalde kutusunda da çıkmıyor. Bu yüzden stok fan takmak zorunda kaldım.
  • i Am Not Dead kullanıcısına yanıt
    Laptop o.
  • Core performance boost diye bir şey var bizim asusların menüsünde onu kapatınca en fazla 1.1v verip 3.6GHZ'de çalışıyor ve baya serin ama açıkken 1.482v bile veriyor ve 76 dereceleri falan görüyor oyunlarda. Normal ya stock fan için, sen biran önce sıvı soğutmanı tak, onun uyumluluk parçaları satılıyor diye biliyorum.
  • Normal dostum sıvı soğutma falan uğraşma sakın normal bir çekirdek fazla voltaj gidiyordur bir çekirdeğe ıhs daha ince temas ediyordur anakart yanlış ölçüyordur o çekirdek önce yüke giriyordur bilmem nedir.. Sorun değil keyfine bak.

Soğutucu alacağın paraya seneye upgrade için harcarsın .. Gayet normal bios lar daha oturdukça iyice ufak tefek sorunlar hallolur.
  • Normal hocam zaten bir çekirdeğin diğerlerine göre sıcak çalışması eğer oc yoksa direkt güzel bios ayarlarıyla daha da düşük voltaj verebilirsin ısı kaybı yakalamış olursun hemde. Buarada hayırlı olsun güzel bir işlemci almışsın

• İntel dahil core lardan biri daima yüksek çıkar.İşlemciden işlemciye 10-20 derece arası farkedebilir.Kendi soğutmasını kullanıyorsan direk bırak derim.Zen2 lerden iyi verim almak isteniyorsa çok iyi bir hava soğutma veya sıvı şart.
  • Ama 95 e dayaniyo bence 75 zorlamaz bile 😁

• Aha başladı..
  • Aparati bulunca sivi sogutucuyu takicam.

• i Am Not Dead kullanıcısına yanıt
    Masaüstü ama bu işte. Tır motoru ile benzinli otomobil motoru gibi bir bağlantı var kafamda. (Devir saati gibi düşünürsek)
  • Ben müsait olmadığım için bakamıyorum, yarın askere gideceğim. Konu açın illa ki yardımcı olacaklardır. En kötü ihtimalle burada yoksa aliexpress 'ten alınabilir.
  • Sıcaklıklarda bi anormallik var. R15 testi yaptım 92 derece oldu. Boşta 55 derecelerde şuan.
    Sıkıntı nered tam olarak anlayamadım. Kasanın üstünü açtım. O da biraz sıcak ama 3770k 4.2ghzde bile böyle sıcaklıklar ortaya çıkmıyordu. Ryzen 3600 Sıcaklık Problemi
  • En iyisi bendeki 2/4. Ne ısınma sorunu var nede performansı var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.