Şimdi Ara

Ryzen 3600 ile Sorun Yasayanlar Gelin Biktim Sizden:) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
540
Cevap
76
Favori
32.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben bu işlerden hiç anlamıyorum. Kendime de güvenemiyorum Bu durumları 3600x için de yaşar mıyım. 3600 yerine 3600x alayım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 3600x ile 3600'ün testlerde hiçbir farkı yok. Kutudan çıkan soğutucu haricinde her şey aynı. Bir ihtimal 3600x daha kaliteli bir silikon ancak her halükarda bu işlemciler limitlerde geldiği için farkedeceğini düşünmüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • L.J kullanıcısına yanıt
    Elimde AMD wraith Max sogutucu var. İki işlemcide de bu soğutucuyu kullanacağım. Masraf edip 3600x almaya değmez gibi. Günlük ev kullanımı ve birkaç oyun harici kullanılmayacak.

• Dahili bileşenler kısmında sürekli geziniyorum ve forumdaki bazı kesimlerin amd işlemci ve özellikle de Ryzne 5 3600 ile ne alıp veremedikleri var çözemedim. İstiyorlar ki amd paramparça olsun batsın göçsün ekmeğe muhtaç olsun 😁

• Bahsettiğiniz program ile deneme yanılma yaparak 1,2625 v 4100 mhz olarak ayarladım biosdan. Extra birşey yapmaya gerek olurmu

• quote:

Orijinalden alıntı: TexasRanger

Bahsettiğiniz program ile deneme yanılma yaparak 1,2625 v 4100 mhz olarak ayarladım biosdan. Extra birşey yapmaya gerek olurmu
    Sıcaklıklarda bir problem yoksa tamamdır bence.

• RmzBurak kullanıcısına yanıt
    Ben olsam 3600 alırdım bu durumda.

3600 al geç soğutucun varmış zaten bir çok kişi 3600x i soğutucusu için alıyor

• Teşekkür ederim usta

Yok yav ne ustası rica ederim

• valla elimde corsair h100i sivi sogutucu var. Sirf tembellikten 2600e takmadim stok fanla kullaniyorum. Yaslandik yeminle icimden gelmiyor orasini burasini biziklamak. Hey gidi gunler ne kafa patlatirdik su OC isine.
  • Deniztns kullanıcısına yanıt
    İkisi de soğutur elbette. Ama biri 38 db öbürü 48db sesle aynı randımanı verir. Gürültüye hassasiyetiniz varsa çok farkeder yoksa pek değişen bişe olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Voltajı elle 1,225 civarı girersen 4,1 ghz görür zaten. Sıcaklık da yükselmez fazla.
    hocam cidden r5 3600 4.1 1.225 ile goruyor
    r5 2600 3.9 1.275 veriyorum 4.0 görmek için 1.3 denedim gene stabilite olmadı herhalde 1.350 flan istiyor 4.0 da calısması için içimden bi ses sat 3600 al diyo ama hadi hayırlısı :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Anladım hocam. Bende 4040 puan aldım.

Alıntıları Göster
    hocam işlemci satılıkmıdır :d güzel silikon gibi geldi D:
  • quote:

Orijinalden alıntı: Second sister

hocam işlemci satılıkmıdır :d güzel silikon gibi geldi D:

Alıntıları Göster
    1.29v ile 4.4ghz calisiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

1.29v ile 4.4ghz calisiyor

Alıntıları Göster
    sat onu sat sat yenisini yaparız la sat gitsin :D kfdsnkfgdmlfdg
  • Ryzen masterla 1.25 verdim 4100 de stabil çalışıyor masa üstünde 36 39 derece arası soğutucu MSI Frozr L c20 de de 3744 puan aldim ama tek sorun of yeniden başlatınca eski ayarlara dönüyor profili kaydet dediğim halde onu nasıl çözerim

• quote:

Orijinalden alıntı: NeloAngelo

Ryzen masterla 1.25 verdim 4100 de stabil çalışıyor masa üstünde 36 39 derece arası soğutucu MSI Frozr L c20 de de 3744 puan aldim ama tek sorun of yeniden başlatınca eski ayarlara dönüyor profili kaydet dediğim halde onu nasıl çözerim
    hacım ryzen masterde verdin voltage test etti geçtimi he tmm işte sonra biyosa don ayarları biyosada gir kaydet cık masa üstünde bildigim kadarıyla yanlıs olmasın bi cinebench r20 test et bide cpu z stress cpu yap kırılmassa tamamdır.
  • Asus b450 Tuf pro gaming anakart var o değerle cinebench r20 yaptım 3744 puan aldı sıcaklık puan sorunu yok sadece değerleri kaydetmiyor anakartin da bios menüsü karışık geldi z170 pro gamingten sonra Ryzen master biosa yazacak sabit kalacak diye düşündüm

• Ryzen 3600 ile Sorun Yasayanlar Gelin Biktim Sizden:)

Biraz önce yaptım tekrar 1.25 verip 4100 de sadece ayarı kaydedip sürekli kaydetmek istemiyorum varsa tuf b450 pro gaming anakart menüsünü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.