Şimdi Ara

Ryzen 3600 ile Sorun Yasayanlar Gelin Biktim Sizden:) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
540
Cevap
76
Favori
32.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • abi bune siz napiyosunuz 1.21 de falan 4100mhz ler neler oluyor benimki 1.325 4100 cinebench bitiremiyor bune ya. fazla voltajdanmi acaba benimki. yada stok sogutucu mu yetmiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: top4ltilki

abi bune siz napiyosunuz 1.21 de falan 4100mhz ler neler oluyor benimki 1.325 4100 cinebench bitiremiyor bune ya. fazla voltajdanmi acaba benimki. yada stok sogutucu mu yetmiyor?
    Ryzen 3000 serisi alınmaz gerçekten ne olacağı belli değil ortada bir sorun var ve amd adam akıllı açıklama yapmıyor
  • top4ltilki kullanıcısına yanıt
    Her islemci farkli. Sans isi biraz. Ancak 1.325 falan cok fazla yuksek voltajlar. Gerek yok. Voltaj yuksek oldugu icin isinip bitiremiyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.J -- 1 Ocak 2020; 15:3:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Her islemci farkli. Sans isi biraz. Ancak 1.325 falan cok fazla yuksek voltajlar. Gerek yok. Voltaj yuksek oldugu icin isinip bitiremiyor olabilir.
    1.325v amd işlemciler için düşük bir voltaj değeri. Ne yapsın adam 3.6ghz mi kullansın işlemciyi? İntel işlemciye bu voltajı versen 6ghz zorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2E449A54C

1.325v amd işlemciler için düşük bir voltaj değeri. Ne yapsın adam 3.6ghz mi kullansın işlemciyi? İntel işlemciye bu voltajı versen 6ghz zorlar

Alıntıları Göster
    intel işlemciler delidsiz yapamaz 6.0ghz

L.J : 1.32v yüksek voltaj değildir bu kadar çekirdekli işlemciler için. Ama 1.4v yüksek voltaj diyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ` quaD. -- 1 Ocak 2020; 15:17:52 >
  • Yakında lazım olacak. Teşekürler

• quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

intel işlemciler delidsiz yapamaz 6.0ghz

L.J : 1.32v yüksek voltaj değildir bu kadar çekirdekli işlemciler için. Ama 1.4v yüksek voltaj diyebiliriz.

Alıntıları Göster
    Ben 1.218 volt ile 4.150 ghz yakaliyorsam sizin aldiginiz deger icin o voltaj cok fazladir.
  • quote:

Ben 1.218 volt ile 4.150 ghz yakaliyorsam sizin aldiginiz deger icin o voltaj cok fazladir.

Alıntıları Göster
    4.45ghz icin 1.32v vererek dener misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ` quaD. -- 1 Ocak 2020; 16:42:58 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Denemeye gerek yok çıkmaz o hıza:) 4,3 almak için 1.4 volt üstü lazım stabil olması için. Turbo boost hızının üstünü işlemciyi kızartmadan almak imkansız. Söylediklerim 3600 için geçerli.

Ryzen'de somut bir overclock headroom yok potansiyelinin tamamı fabrika ayarlarında verilerek çıkartılmış. Tek yapılabilecek şey voltajı düşürüp stabil hız ile serin serin kullanabilmek. Bu konuda çok başarılı. Elde ettiğim sıcaklığı 8700k ile bu performansta alamam mesela. Bu yüzden itx kasa için en kusursuz işlemci ryzen 3600.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.J -- 1 Ocak 2020; 17:4:56 >
  • quote:

Denemeye gerek yok çıkmaz o hıza:) 4,3 almak için 1.4 volt üstü lazım stabil olması için. Turbo boost hızının üstünü işlemciyi kızartmadan almak imkansız. Söylediklerim 3600 için geçerli.

Ryzen'de somut bir overclock headroom yok potansiyelinin tamamı fabrika ayarlarında verilerek çıkartılmış. Tek yapılabilecek şey voltajı düşürüp stabil hız ile serin serin kullanabilmek. Bu konuda çok başarılı. Elde ettiğim sıcaklığı 8700k ile bu performansta alamam mesela. Bu yüzden itx kasa için en kusursuz işlemci ryzen 3600.
    4450mhz 1.32v kullaniyorum ben. Sizin 4150mhz ve o voltajda cbr20 test sonucunuz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ` quaD. -- 1 Ocak 2020; 17:36:21 >
    3697 aldı şimdi tekrar denedim.

• quote:

3697 aldı şimdi tekrar denedim.
    Anladım hocam. Bende 4040 puan aldım.
    %1.16 performans farki demek oluyor bu.
  • quote:

%1.16 performans farki demek oluyor bu.
    Cbr testlerinde 400 puan fark yuksek bi fark ama. 4700 felan 3700x aliyor

• arkadaşlar şu durumdan çıkarılacak sonuç nedir yapılması gereken ekstra bir ayar tavsiyeniz varmı?

Ryzen 3600 ile Sorun Yasayanlar Gelin Biktim Sizden:)Ryzen 3600 ile Sorun Yasayanlar Gelin Biktim Sizden:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aemless -- 11 Ocak 2020; 18:46:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aemless

arkadaşlar şu durumdan çıkarılacak sonuç nedir yapılması gereken ekstra bir ayar tavsiyeniz varmı?

ryzen master 4.2 yi 1.193v stress testini gecti bunumu demek istedin anlamadım da pek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Second sister -- 11 Ocak 2020; 19:31:37 >

• evet
    önerebileceğiniz başka detay ayar varsa duymak isterim
  • quote:

Orijinalden alıntı: aemless

evet
    önerebileceğiniz başka detay ayar varsa duymak isterim
    AİDA64 STRESS TESTİ sok bakalım bi pcyi 10dk lık kac saniye calıscak ss le ama bizide merak ettim
  • su 3600 konusu cıddem kafamı cok karıstırıyor ya. Youtube de testlere bakıyorum stok ve 4.2 oc haliyle pek bir fark yok. %3-3.5 fark çıkıyor. Bu günlük kullanımda ve oyun oynarken hıssedılır mı ? Gercekten bunu yapmanın amacı frekans arttırmak mı yoksa daha stabıl bi voltaj degerı yakalamak mı

Ayrıca 4.2 lere stok sogutucu ile çıkmak mantıklı mı ? Elimde AMD WRAITH MAX sogutucu var işimi gorur mu, yoksa sıvı soğutma almak daha mı saglıklı olur
  • RmzBurak kullanıcısına yanıt
    4.2 all core hali dogru ayarlarla stock halinden bosta daha az isinir. Hatta tam yukte de daha az isinir.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.