Şimdi Ara

Ryzen 3600 ile Sorun Yasayanlar Gelin Biktim Sizden:)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
304
Cevap
48
Favori
11.666
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> Ryzen 3600 ile Sorun Yasayanlar Gelin Biktim Sizden:)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    193 Mesaj
    oğlum siz oyun oynamak için değil fanla falan oynamak için toplamışsınız pcleri. ryzenlarda stock hız aşırtmanın üstüne manuel aşırtma yapmanın sıcaklığı yükseltmek ve fan masrafı çıkartmaktan başka birşey yapmadığını niye göremiyorsunuz. hayır profesyonel işler için +%5 10 a ihtiyacınız var desem yoo oyun falan muhabbeti yapıyorsunuz. aloo sene 2020 ve oyunlar hala tek çekirdek kullanıyor. afterburnerda 4300 mhz yazmasının fpsi değiştirmediğini ryzen 1 2 kullanan abileriniz yazdı. almışsınız 3 serisini yarı fiyatına düşürdünüz bizim işlemcileri oturun artık oturduğunuz yerde. o fanlara vereceğiniz parayla da bi ssd daha alın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Boşta frekanslar o hızda olsa bile çekirdek kullanımları %1 falan olduğu için gene 5 10 watt kullanıyor işlemci hwmonitor ile bakabilirsiniz.
    |
    |
    Antikaruh kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

Bende mesela 4.4. GHZ kilitlenmiş bütün çekirdekler 1.4 V yazıyor AMD Ryzen 3700x. 70 derece üstü olmuyor en yoğun yükte bile.
    MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI, AMD Ryzen 3700x, G.SKILL Trident Z Neo 64GB (4 x 16GB)DDR4 3600, iChiLL GeForce GTX 1080 Ti X3 Ultra, Corsair HX1200, Corsair Air 540,ST8000DM004 Seagate 8TB 5400RPM,WDC WD40EFRX WD RED 4 TB 5400 RPM,KXG50ZNV256G NVMe TOSHIBA 256 GB,KINGSTON SA2000M8500G NVMe 500 GB,2x ST1000DM003 1 TB 7200 RPM, SteelSeries RIVAL 100, Logitech G230, Samsung 28 UE590D, AOC Q3279VWF, Roccat ISKU Keyboard--Bilgisayar 2--
    Asrock X570 Taichi, AMD Ryzen 3700x, Corsair Vengeance LPX 64 GB 3600 MHZ RAM, MSI GeForce GTX1080 ARMOR 8GB OC, EVGA SuperNOVA 1300 G2 80 GOLD, Corsair Graphite 780T,ST8000DM005 Seagate 8TB 7200RPM,WDC WD40EFRX WD RED 4 TB 5400 RPM,ADATA SX6000PNP 256 GB,KINGSTON SA2000M8500G NVMe 500 GB, Logitech G700s, Logitech G230, MSI Optix AG32C, Logitech G910 Orion Spectrum
  • DH Yönetici
    6162 Mesaj

AMD fanı olarak Intel kullanıyorsam, bir yerlerde sorun vardır AMD.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3102 Mesaj

Asrock ab350 pro4 ve ryzen 2600 var. Sorunsuz şekilde 3.9-4 ghzleri görebiliyorum stabil şekilde, stabil dediğim misal 4 ghz'de aida 64 3-4 saat sonunda hata falan vermiyor max sıcaklıklar 70-71 görmüş oluyor. Benim sorunum sisteme oc yaptığımda pubg-csgo gibi oyunlarda inanılmaz fps droplar oluyor misal oc'siz turbo açıkken pubg'de 100-120 arası gezen fps 4 ghz oc'liyken çat diye 60 a düşüp tekrar 120-130 lara çıkabiliyor. Var mı bir tavsiyeniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İbrahim Kaypakkaya -- 25 Aralık 2019; 18:35:27 >
    |
    |
    L.J kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    541 Mesaj
    aga r5 2600 sence 4.2 4.1 lermi daha iyidir yoksa 4.0 yapıp en dusuk voltage damı
    |
    |
    | Msi B450m Mortar | Ryzen 5 2600 1.294v 4.0 | Msı Rtx 2060 Gaming Z | Samsung 970 Evo 500gb | Gskıl Trident Z 2x8 3000Mhz | Mugen5 Rev.B | Nzxt H400İ | Cool Zero 650W +80Gold Full Modüler |ACER XV272 Full HD IPS HDR400 1MS 144HZ
  • Yüzbaşı
    287 Mesaj
    Bu ay içinde aldığım : 3600x , gigabyte 450m s2h (pek beğenilmeyen vasat bir 450) ve yine bu forumda yerin dibine sokulan ama sonuçta bonuslar , indirimler vs tanesi 150 ye malolan corsair vengeance ddr4-3000 v4.32 x 2 16gb ram ile ryzen ü yükselttim pc yi sonunda. Tek yaptığım ses istemediğim için masaüstümde bios dan PPT yi 65 watt a düşürdüm ve fana özel ayarlarla olabilecek en düşük seviyelerde çalışmaya ayarladım, ram leri de normalde xmp açık iken sorunsuz 3000 oluyorlar, xmp yi kapatıp 3200 e getirdim sadece. Şimdi sessiz ve az güç tüketen aynı zamanda olabildiğince performanslı ve sorunsuz bir PC oldu. Bu arada çekirdeklerin ulaştıkları en yüksek hızlara baktığımda bu kadar düşük PPT ye rağmen 4341 mhz goruyorum genel olarak.

PPT çok önemli eğer ısı -dolayısıyla elektrik tüketimi- ve sesten rahatsızsanız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trn -- 26 Aralık 2019; 1:41:32 >
    |
    |

Hocam takılma sadece oyunlarda ise yazıyorum bunu.
    Benimde amd 2020 ekran kartı driverini kurduktan sonra saniyelik takılma oluyordu.
    Eski driveri kurdum sorun yok.
    AMD ekran kartı ayarlarında ANTILAG var onu kapatın.
    Sanırım 1 saniyelik kastırma işini yapıyor, devreye girecem diye.
    |
    |
    krmtrylcn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    |
    |
    Ben de boşta 4.1 ghz sürekli 1.4 voltaj falan fanda sürekli 1800-2000 rpmdi böyle ama bi yükseliyo bi düşüyo rpm rahatsız edici bi ses oluyo hep yüksek çalışsa bu kadar rahatsız etmez beni stok. Şimdi boost kapattım voltaj 1.06 falan 3.6 sabit oldu işlemci rpm 1100-1200 boşta kafam rahatladı. Sizce 3.6 ile 4.1 çok aşırı fark olur mu boost kullanmaya gerek var mı

Voltajı elle 1,225 civarı girersen 4,1 ghz görür zaten. Sıcaklık da yükselmez fazla.

|
    |
    brnk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Eğer bunu okuyorsan, bu uyarı senin için. Bu anlamsız forum imzasından okuduğun her kelime hayatından harcanan diğer bir saniye demek. Yapacak başka işlerin yok mu? Hayatın gerçekten bu kadar boş mu da bu anları daha iyi geçirebileceğin bir yol düşünemiyorsun? Yoksa saygı duyduğun ve inandığın bu otoriteyi ortaya koyanlardan çok mu etkilendin? Okuman gereken her şeyi okur musun? Düşünmen gereken her şeyi düşünür müsün? Sana alman gerektiği söylenen her şeyi satın alır mısın? Evinden çık, karşı cinsten biriyle tanış, gereksiz alışverişleri ve mastürbasyonu bırak. İşinden ayrıl, bir kavga başlat, yaşadığını kanıtla. Eğer insanlığını ispat edemezsen, bir istatistik olarak kalacaksın. Artık uyarıldın...
  • Yarbay
    3023 Mesaj

Sağ olun hocam şimdilik dursun böylede ilerde denerim, ekran kartı Vega 56 zaten yeter heralde 3.6

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    L.J kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    744 Mesaj
    Çatır çatır çalışıyor namussuz
    |
    |

Orijinalden alıntı: L.J

Voltajı elle 1,225 civarı girersen 4,1 ghz görür zaten. Sıcaklık da yükselmez fazla.
    hocam şimdi 1.225 yaptım biostan 4.1 ghz sabit sıkıntısız çalıştırıyor ama bu fan boşta bile böyle bi çıkıp bi iniyor normal mi bu? ses yapmıyor ama 1.4 voltaj hali gibi

Fanın inip çıkma sebebi cpu sıcaklığın ile fan hızı fazlarının tam uymaması. Onu elle düzeltmek gerek.

Atıyorum 53'e çıkıp 45'e iniyorsa sürekli bu sıcaklık aralığında ideal bir fan hızı bulman lazım ki sıcaklığı sürekli değişmesin.

|
    |
    brnk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Eğer bunu okuyorsan, bu uyarı senin için. Bu anlamsız forum imzasından okuduğun her kelime hayatından harcanan diğer bir saniye demek. Yapacak başka işlerin yok mu? Hayatın gerçekten bu kadar boş mu da bu anları daha iyi geçirebileceğin bir yol düşünemiyorsun? Yoksa saygı duyduğun ve inandığın bu otoriteyi ortaya koyanlardan çok mu etkilendin? Okuman gereken her şeyi okur musun? Düşünmen gereken her şeyi düşünür müsün? Sana alman gerektiği söylenen her şeyi satın alır mısın? Evinden çık, karşı cinsten biriyle tanış, gereksiz alışverişleri ve mastürbasyonu bırak. İşinden ayrıl, bir kavga başlat, yaşadığını kanıtla. Eğer insanlığını ispat edemezsen, bir istatistik olarak kalacaksın. Artık uyarıldın...
  • Yarbay
    12627 Mesaj

Cpu-Z voltajı doğru göstermez genelde biostan voltaj rakamını okur. Voltaja en doğru biçimde hwinfo gibi monitoring programları ile bakabilirsiniz.

|
    |
    sniper23 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
kolayoto.com
SEO
SEO
Canlı Tv izle
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.