Şimdi Ara

Ryzen 3600 ile Sorun Yasayanlar Gelin Biktim Sizden:) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
540
Cevap
76
Favori
32.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dediklerinizi uyguladım performansından şuanlık memnunum.
    Lakin baya oynadıktan sonra özellikle pubgde fps düşüşleri oluyor ısı 80dereceyi görüyor anlık olarak.
    Soğutmayı değişeceğim arkadaşımda wraith prism soğutucu var kullanmadığı. Bu soğutucu iyi performans gösterir mi? Ya da önerebileceğiniz max 500tl miktarında soğucu var mı? 600tl de olabilir. Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -Rusher- kullanıcısına yanıt
    Pubg'nin durumu bu şekilde hocam anlık fps düşüşleri oluyor başka oyunlar'da test edin bence

• quote:

Orijinalden alıntı: AnadoluEfes

Pubg'nin durumu bu şekilde hocam anlık fps düşüşleri oluyor başka oyunlar'da test edin bence
    cs go da sorun yok hocam işlemcinin tek eksisi kalabalık dm serverlarında fps baya düşüyor. intel 8700k da görmedim bu durumu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Rusher-

cs go da sorun yok hocam işlemcinin tek eksisi kalabalık dm serverlarında fps baya düşüyor. intel 8700k da görmedim bu durumu.

Alıntıları Göster
    aynen hocam kalabalık sw lerde düşüyo fps bende 150 160 goruyom. hatta 5v5 tede 200 lere indiği oluyor.
  • Beyler bi acil yardım edin işlemci nerdeyse 100 dereceye dayanıyor anlık olarak. Forza oynarken aldım bu değeri ortalama 82.3 derece ama anlık 100 ü görücek nerdeyse. Biraz korktum açıkcası acaba sıkıntı çıkarmış mıdır işlemci için ? PC yi daha toplayalı 1 hafta oldu anakartım b450m-k bios güncel. Niye böyle oluyor stock soğutucu mevcut üstünde bu değerleri görünce kullanmaya korkar oldum açıkcası. İşlemci zarar görmemiştir umarım. Ryzen 3600 ile Sorun Yasayanlar Gelin Biktim Sizden:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turtle Punch

Beyler bi acil yardım edin işlemci nerdeyse 100 dereceye dayanıyor anlık olarak. Forza oynarken aldım bu değeri ortalama 82.3 derece ama anlık 100 ü görücek nerdeyse. Biraz korktum açıkcası acaba sıkıntı çıkarmış mıdır işlemci için ? PC yi daha toplayalı 1 hafta oldu anakartım b450m-k bios güncel. Niye böyle oluyor stock soğutucu mevcut üstünde bu değerleri görünce kullanmaya korkar oldum açıkcası. İşlemci zarar görmemiştir umarım.
    Isınıyorsa fan alacaksın mecbur hocam yapacak birsey yok."Yanıyorsun Fuat Abi" modunda kullanmak cok saglıklı olmayabilir.

Cooler Master Hyper 212 Black uygun fiyatlıydı.Alabilirsiniz oyle bir fan...
  • huso kullanıcısına yanıt
    Hocam bi süre fan almam imkansız gibi bütçemi çok aştım.. başka çözümü yok mudur daha havalarda serinken böyle ısınıyor birçok kişi stock soğutucu ile kullanıyor sorun yaşamıyor. Yapabiliceğim başka birşey yok mudur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Montajı tekrar yapın, belki bir hata olmuş olabilir. Sıcaklık değişmiyorsa işlemcininizin hızını(underclock) düşürün. En azından fazla ısınması soğutucu alana kadar aklınıza takılmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Freemium

Montajı tekrar yapın, belki bir hata olmuş olabilir. Sıcaklık değişmiyorsa işlemcininizin hızını(underclock) düşürün. En azından fazla ısınması soğutucu alana kadar aklınıza takılmaz.
    montajını ben yapmadım yapmayıda bilmiyorum ve termal macunumda yok ne yazık ki. vatan hazır montajlayıp yollamıştı. gerçekten canımı sıkıyor bu olay şimdi voltaj düşürme işlemi yapıcam bu hafta alıcağım soğutucuda. şuan sadece internette geziyorum ve 80 dereceye çıkıp çıkıp iniyor. fan hızlanıp hızlanıp yavaşlıyor kasada.
  • Bu konudaki yöntemi uygula
    İşlemci soğutucu al
    Kasanın yan kapağını açıp kullan
    Bios'tan core performance boostu kapat. Sıcaklık düşer ama işlemci 3.6ghz çalışır.
    Asus AI Suite III programının içinde Fan Expert'ten işlemci fan hızını ayarlayabilirsin

https://www.asus.com/tr/Motherboards/PRIME-B450M-K/HelpDesk_Download/
  • https://www.teknobiyotik.com/review/product/list/id/25194/category/52/
    beyler bu linkteki ürünü alsam yanına ekstra birşey almama gerek var mı herşey içinde geliyor mu. bağlaması kolay olur mu fiyatı çok uygun gözüktü ve incelemeleride hoşuma gitti. önerileriniz nedir bugün sipariş vermeyi düşünüyorum. termal macun felan bunları ilk kez yapıcam fakat babam az çok anlar zamanında çok uğraştı bu işlerle önerileriniz nedir bu 100 dereceyi görmeler canımı çok sıkıyor yazın heralde bu sıcaklıkla yanar gider şimdiden böyleyse.. ram ve işlemcim çok yakın uyumlu olur mu sizce. yoksa daha uygun fiyata bu daha iyi olur dediğiniz birşey var mı
    ASUS PRIME B450M-K AMD anakart modelim.
    xigmatek cyclopsblack kasamhttps://www.teknobiyotik.com/donanim/overclock/islemci-sogutucu/dark-aquaforce-w242r-intel-775-1156-1155-1150-1151-2011-2066-1366-amd-am2-am2-am3-am3-am4-uyumlu-cift-fanli-240mm-kirmizi-led-li-sivi-sogutma-sistemi-dkccw242r.html

edit :
    gpuZ programı ile ryzenmaster arasında 10 derece fark görünüyor ryzenmaster 10 derece aşağı gösteriyor sıcaklığı sebebini anlamadım pek. yinede soğutucu almak şart kesin alıcağım önerileri bekliyorum bütçe maks 550 felan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turtle Punch -- 2 Mayıs 2020; 15:59:55 >
  • Bura da ki abilerden yardım istiyorum gerçekten çok kararsız kaldım. Durumu şöyle anlatayım İ5 8400 işlemcimi,anakartımı ve 2400Mhz olan ramlarimi sattım. Yaklaşık 10 saattir araştırma içerisindeyim. Kimisi diyor ki MSI anakartlar ısınma problemi var kimisi diyor ki B450 şöyle böyle. Sorularım çok basit ve net. Ben kendim de montajını yapmayacağım Vatanın KDV indirimine falan denk getirip oradan alıp montajını yapacaklar. Geçelim sorulara.
    1-Voltaj vermeden , herhangi bir ayar ile oynamadan tam yük altında 70 derece altında ben bu işlemciyi ( Ryzen 5 3600 )kullanamaz mıyım ?
    2-I5 8400 e göre özellikle oyunlarda gözle görülür bir fark yaşar mıyım ?
    3-Stok fan dışında yeni bir fan masrafı doğacak mı ?
    4-En stabil çalışan Ryzen 5 3600 işlemci ,Anakart ve Ram bileşeni nedir ? Direk bunları alacağım sisteme.

Sahip Olduğum Diğer Bileşenler
    *MSI RTX2060 Super Ekran Kartı
    *Corsair 110R Kasa ve Corsair VS600 80 Plus PSU
    *SSD ve 1 adet Mekanik Disk.
    Bütçe 3500TL hadi bilemedin 3700TL

Teşekkürler.
  • manas22 M kullanıcısına yanıt
    Msi alma kafan rahat olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: manas22

Bura da ki abilerden yardım istiyorum gerçekten çok kararsız kaldım. Durumu şöyle anlatayım İ5 8400 işlemcimi,anakartımı ve 2400Mhz olan ramlarimi sattım. Yaklaşık 10 saattir araştırma içerisindeyim. Kimisi diyor ki MSI anakartlar ısınma problemi var kimisi diyor ki B450 şöyle böyle. Sorularım çok basit ve net. Ben kendim de montajını yapmayacağım Vatanın KDV indirimine falan denk getirip oradan alıp montajını yapacaklar. Geçelim sorulara.
    1-Voltaj vermeden , herhangi bir ayar ile oynamadan tam yük altında 70 derece altında ben bu işlemciyi ( Ryzen 5 3600 )kullanamaz mıyım ?
    2-I5 8400 e göre özellikle oyunlarda gözle görülür bir fark yaşar mıyım ?
    3-Stok fan dışında yeni bir fan masrafı doğacak mı ?
    4-En stabil çalışan Ryzen 5 3600 işlemci ,Anakart ve Ram bileşeni nedir ? Direk bunları alacağım sisteme.

Sahip Olduğum Diğer Bileşenler
    *MSI RTX2060 Super Ekran Kartı
    *Corsair 110R Kasa ve Corsair VS600 80 Plus PSU
    *SSD ve 1 adet Mekanik Disk.
    Bütçe 3500TL hadi bilemedin 3700TL

Teşekkürler.
    1.B450 de En yi Anakart belli MSI B450A Pro Max ve Tomahawk onun dısında Asus B450 Tuf pro Gaming alabilecegin en iyi 3 Anakart bu, MSI soyle boyle diyen km?Soyle boyle den kastı neymis?
    2.ben Ryzen 5 3600 kullanmadım cok ciddi fark goreceginizi de samıyorum.2 side 6 cekirdek islemci AMD de 6 cekirdek 12 izlek var Intel 6 cekirdek 6 izlek farkı Odyssey Athena gibi sehir Merkezinde ve GTA 5 gibi oyunlarda goreceginizi soyluyor ve Screenshot atıyor oynayanlar yan cok yogun sahnelerde fark gorursunuz gozukuyor.
    3.Stok fan yetmezse 250-300TL bandında Fan alın.FSp Windale 6 da 240W TDP diyor mesela butun islemcilere yeter o degerle,Cooler master Hyper 212 alabilirsiniz 280TL civarı fiyatı var.
    Sıvı sogutucuyu bilmiyorum ilgim de bilgim de yok.
    4.B450 Tomahawk ya da B450A Pro Max alırım ben,Yanına 3600-3200 Ram Adata XPG,Corsair,G Skill,Crucial hangisini begeniyorsanız...

Sonuc olarak Stock Fan yetmezse en kotu 250 bandında bir Fan alırsınız bir de 3600-3200 Ram bu kadar...

MSI soyle boyle deniyorsa MSI dan daha iyi VRM,Faza sahip B450 soylensin biz de bilelim.
  • huso kullanıcısına yanıt
    Anladım i5 8400 ü değiştirmiş olmanın bir anlamı olması adına Peki bütçeyi biraz daha yukarı çekip Ryzen 7 3700X işlemci ile B450 Tuf Yada Tomahawk kullanmayı nasıl yorumlarsınız ?

• quote:

Orijinalden alıntı: manas22

Anladım i5 8400 ü değiştirmiş olmanın bir anlamı olması adına Peki bütçeyi biraz daha yukarı çekip Ryzen 7 3700X işlemci ile B450 Tuf Yada Tomahawk kullanmayı nasıl yorumlarsınız ?
    Hocam Ryzen 3600 de tekli cekirdek perf. cok iyi islemci 6 cekirdek 12 izlek ve cok iyi perf. sahip 3700X ise 8 cekirdek 16 izlek ve o mesela 9900K ya yakın bir perf. sahip gorunuyor.
    Olay Benjamin Franklin olayı para varsa
    X570+ 3600 ya da 3700X + Hyper 212 gibi bir fan super sistem olur.Takarsın 16GB 3600 Rami, Ekran Kartı desen Canavar sonra ver coskuyu...
    Para kısıtlı ise
    450A pro Max + 3600 ya da 3700X +Hyper 212 gibi bir fan 16GB 3600 Ram yine ver coskuyu...

Ben mesela bu hafta ici AMD ye gecicem.İslemcim olmadıgı icin Ryzen 5 2400G kullanmayı dusunuyorum, Onboard VGA yı da kullanıcam, 16Gb 3600 de Ram im var.Yeter Allah bereket versin.
    Yarın para olursa biz de bir 3600-3700X patlatırız.Bir de 1660S alırsam bana yeter.
  • Msi b450 ile Ryzen 3500x'i 4.2 ghz 1.2v stabil kullaniyorum. 4.4 ghz ise 3125v ile stabil çalışıyor. İyi bir işlemci denk geldi sanırım. kasam eski ve sogutmam iyi olmadığını icin fan sesinden nefret ediyorum o yüzden 4.2 ghz benim için yeterli boşta 40-45 yükte 55-65 arasinda cpu soğutucu dark x126 var.

• fox-03-34 kullanıcısına yanıt
    Çok şanslısın ben ryzen 1800x 4.0 çıkmak için en az 1.4.3 / 1.4.5v vermem gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnadoluEfes -- 5 Mayıs 2020; 21:0:46 >
  • Mümkün olduğunca düşük voltajda 1.25 voltu geçmeyecek şekilde kullanın. Montajda bir problem yoksa piyasadaki kasaların çoğunda stock fanla beraber 1.25 voltta 75 dereceyi geçmezsiniz.

Halen ısınıyorsa kasanın yan kapağını sökün. O sıcaklıklarda kullanmayın. Zaten cpu o sıcaklıklara çıkarsa ya kapanır, ya throttle yapar soğutur kendisini.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.