Şimdi Ara

Ryzen 3600 ile Sorun Yasayanlar Gelin Biktim Sizden:)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
304
Cevap
48
Favori
11.666
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> Ryzen 3600 ile Sorun Yasayanlar Gelin Biktim Sizden:)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    49 Mesaj
    anlattığın gibi aynı şekil ryzen master programından yaptım ama şöyle bir sorunum var arada 10 derece birden yükseliyor bunun nedeni ne ?
    Ryzen 5 3600 İşlemci / Rx 5700 XT Sapphire NİTRO+ Ekran Kartı / XPG 16 GB 3000 MHz RAM / B450 Tomahawk MAX Anakart / Corsair MP510 480 GB M2 NVMe SSD / CM MasterBox MB511 650W Kasa / Asus 24 VG248 144HZ 1MS Monitör / Hyperx Cloud 2 Kulaklık / Zowie EC1-B Mouse / Corsair K68 RED Klavye
  • Yarbay
    12627 Mesaj

AMD Chipset driver yuklediniz mi?
    |
    |
    perseyuz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Eğer bunu okuyorsan, bu uyarı senin için. Bu anlamsız forum imzasından okuduğun her kelime hayatından harcanan diğer bir saniye demek. Yapacak başka işlerin yok mu? Hayatın gerçekten bu kadar boş mu da bu anları daha iyi geçirebileceğin bir yol düşünemiyorsun? Yoksa saygı duyduğun ve inandığın bu otoriteyi ortaya koyanlardan çok mu etkilendin? Okuman gereken her şeyi okur musun? Düşünmen gereken her şeyi düşünür müsün? Sana alman gerektiği söylenen her şeyi satın alır mısın? Evinden çık, karşı cinsten biriyle tanış, gereksiz alışverişleri ve mastürbasyonu bırak. İşinden ayrıl, bir kavga başlat, yaşadığını kanıtla. Eğer insanlığını ispat edemezsen, bir istatistik olarak kalacaksın. Artık uyarıldın...
  • Çavuş
    49 Mesaj

evet yüklü
    |
    |
    L.J kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ryzen 5 3600 İşlemci / Rx 5700 XT Sapphire NİTRO+ Ekran Kartı / XPG 16 GB 3000 MHz RAM / B450 Tomahawk MAX Anakart / Corsair MP510 480 GB M2 NVMe SSD / CM MasterBox MB511 650W Kasa / Asus 24 VG248 144HZ 1MS Monitör / Hyperx Cloud 2 Kulaklık / Zowie EC1-B Mouse / Corsair K68 RED Klavye
  • Yarbay
    12627 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: perseyuz

evet yüklü
    Bilemicem o halde, cok fazla inip cikmamasi lazim bende boyle bir sey yok.
    |
    |
    Eğer bunu okuyorsan, bu uyarı senin için. Bu anlamsız forum imzasından okuduğun her kelime hayatından harcanan diğer bir saniye demek. Yapacak başka işlerin yok mu? Hayatın gerçekten bu kadar boş mu da bu anları daha iyi geçirebileceğin bir yol düşünemiyorsun? Yoksa saygı duyduğun ve inandığın bu otoriteyi ortaya koyanlardan çok mu etkilendin? Okuman gereken her şeyi okur musun? Düşünmen gereken her şeyi düşünür müsün? Sana alman gerektiği söylenen her şeyi satın alır mısın? Evinden çık, karşı cinsten biriyle tanış, gereksiz alışverişleri ve mastürbasyonu bırak. İşinden ayrıl, bir kavga başlat, yaşadığını kanıtla. Eğer insanlığını ispat edemezsen, bir istatistik olarak kalacaksın. Artık uyarıldın...
  • Yarbay
    2399 Mesaj

Hocam ben boştaysa dedim farkındaysanız yükteyse demedim sakin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    SuperMert kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

stok fan mı kullanıyosun
    |
    |
    Ryzen 5 3600 - MSI B450 TOMAHAWK MAX -GSKILL 2x8 Ripjaws V DDR4 3600MHz CL18 1.35V Ram-MSİ GTX 1060 6GB-CORSAIR 480GB Force MP510 NVMe M.2 SSD-Xigmatek Asgard 382 Pure Black Edition KASA-COOLER MASTER WATT 80PLUS 700W AKTİF PFC 120MM FANLI GÜÇ KAYNAĞI
  • Teğmen
    167 Mesaj
    Hocam dediğin gibi yaptım voltaja 1,32 demişsin böyle kalıcak mı yoksa 1,32.. gibi yanında başka sayılarda olucak mı?

evet stok fan kullanıyorum
    |
    |
    kara57 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1007 Mesaj

tahmın etmıstım 2 ay ugrastım ben o stok fanla o stok fanı kullandın sure boyunca bu sorunu çekeceksın benden soylemesı bosa ugrasma yanı stok fan ıyımıs yok supermıs hıkaye bunlar 3.6 da kullandım mecbur ben 2 ay pbo kapalı 70 derecelerı gordu her seferınde kapandı aldım artıc frezer duo sımdı ole bı sorunum yok bosta 25 30 derece oyunlarda 60 dereceyı nadır goruyo 4.1 ghz de
    |
    |
    Ryzen 5 3600 - MSI B450 TOMAHAWK MAX -GSKILL 2x8 Ripjaws V DDR4 3600MHz CL18 1.35V Ram-MSİ GTX 1060 6GB-CORSAIR 480GB Force MP510 NVMe M.2 SSD-Xigmatek Asgard 382 Pure Black Edition KASA-COOLER MASTER WATT 80PLUS 700W AKTİF PFC 120MM FANLI GÜÇ KAYNAĞI
  • Yarbay
    12627 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: emresert.8

Hocam dediğin gibi yaptım voltaja 1,32 demişsin böyle kalıcak mı yoksa 1,32.. gibi yanında başka sayılarda olucak mı?
    kusurattan sonrasi onemli degil pek
    1.32 aslinda yuksek bir deger ille de tum cekirdeklerde 4.2 ghz gormek istiyorum diyenler icin. Stock fan varsa cok kallavi bir ekran kartini 1080p cozunurlukte kullanmiyorsaniz 4.1 ghz daha dusuk voltajlar daha serin calistirir.
    |
    |
  • Teğmen
    167 Mesaj
    Hocam biostan voltajı 1.2xx küsür yaptım ve 4,18’de falan kaldı ghz öyle kullanıyorum. Birde biostan yaptım güç seçeneklerinden nihai performans olarak kullanıyorum sorun olur mu Ryzen Balanced demiştiniz

Sistem boşta iken sıcaklık dalgalanması yaşamıyorsanız ve tam yükte kitlenme veya throttle yoksa problem yoktur.

|
    |
    emresert.8 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    536 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: Sanal Dilenci

MSI kasa var ve evet kasada sorun var. Ön ve üst akşamda çok az hava kanalı var. Plakaları sökünce ne fan sesi ne de ısı oluyor. Kasa seçimi yaparken hava akışının bu kadar verimsiz gelebileceğini düşünemedim.
    MSI Gungnir 100p
    Gorseldeki işaretledigim yerlerden hava geçişi var sadece.
    Ön kapağı çıkarınca süper soğuk oluyor

Hocam aynı kasayı almayı düşünüyorum bu ay, sizce uzak durmalı mıyım ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: Sanal Dilenci

• Teğmen
    239 Mesaj

Kapağı kapalı kullanırsan fanlar çok çalışıyor.
    MSI severim ama bu ürün beni hayal kırıklığına uğrattı.
    Bir de PSU yuvası biraz dar ve kablolar çok olunca erişmesi zor. Ben kablo düzenini beceremedim.

|
    |
    OkneaS kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Kapağı kapalı kullanırsan fanlar çok çalışıyor.
    MSI severim ama bu ürün beni hayal kırıklığına uğrattı.
    Bir de PSU yuvası biraz dar ve kablolar çok olunca erişmesi zor. Ben kablo düzenini beceremedim.
    Kaç fan ile geldi kasanız P modeli almasaydınız keşke. Ben de bu kasayı almayı düşünüyorum aslında ama tereddütteyim.

|
    |
  • Teğmen
    239 Mesaj

sadece arkadaki fan ile geliyor . 1 fan ile.
    |
    |

quote:

sadece arkadaki fan ile geliyor . 1 fan ile.
    Keşke P almasaydınız normal modeli 4 fan ile geliyor. Sizce 4 fan ile de bu kasa sorun çıkarır mı bana ?

|
    |
  • Teğmen
    239 Mesaj

ben promosyonu var diye almıştım. pek araştırma yapmamıştım "msi ürünü kalitelidir" diye aldım. bir çok ürünüm zaten msi, biraz fanboyluk var. o yüzden araştırmadım kasada neye dikkat edilir bakmadan almıştım.
    incelemesi olan, bilindik, performansı kanıtlanmış ürünleri almak daha mantıklı
    |
    |
    Sistemi komple yeniden kurdum. Termal sıvı ve macunlar yenilendi.
    41x 1.3v Pbo kapalı. LLC High çalışıyor.
    360mm + 120m radiator kullanıyorum.
    Fanlar ML120
    Oda sıcaklığı 25-26 derece.

Sıcaklık çok değil mi?
    Aynı zamanda Max Vcore?
    Ve Thermal Throttling?

Yorumlarınızı merak ediyorum.

Asus Rog Strix B350F / Ryzen 5 3600 / Corsair 16GB 3200mhz /5700 XT /250Gb Samsung 960Evo m.2 / 1Tb Samsung Evo 860 / 4Tb Seagate / ViewSonic VX3258-2KC / Corsair Ironclaw Wireless / Corsair Hs50 / Logitech G9X /

• Yarbay
    12627 Mesaj

Mesajda da belirttim, burda da yazayim bence loopta sorun var. Bu kadar isinmasi o voltajla bile normal degil, ote yandan oyle anlik voltaj yukselmeleri de anakartin yanlisligi olsa gerek.
    |
    |
    SuperMert kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
üniversite
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.