Şimdi Ara

Ryzen 3600 ile Sorun Yasayanlar Gelin Biktim Sizden:) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
540
Cevap
76
Favori
32.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yarım saattir açık, sadece chrome da takıldığımda dereceler bu şekilde.
    ryzen kullanıcılarının ısısı yüksekse genelde işlemci soğutucuyu yanlış takmışsınız diyorlar. Fakat gpu filan da baya sıcak.
    Ya kasa fanları yetersiz ya da kasanın hava geçişleri dandik bilemedim.

ne yapmak lazım boştayken 50 derecelerde. oyunlarda 80lerde
    Ryzen 3600 ile Sorun Yasayanlar Gelin Biktim Sizden:)
    Ryzen 3600 ile Sorun Yasayanlar Gelin Biktim Sizden:)

• RmzBurak kullanıcısına yanıt
    Sadece videoda gosterilen yere soylenen degeri girin tamam olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanal Dilenci S kullanıcısına yanıt
    İşlemci ve ekran kartı boştayken 40-50 derecede ve fan ayarlarındaki limitlere denk geldiği için sürekli fan gürültüsü oluyor. Normal çalışma sıcakları bu mu? Acaba benim kasanın hava akışında veya fan konumlarında mı bir sorun var?
    msi gungnir 100p kullanıyorum.
    4 tane dandik 12cm fan var.
    1 tane kasanın arkasında msi fanı
    ek olarak işlemci soğutucusu olarak cooler master ml240l
  • xdeliruzgar kullanıcısına yanıt
    Deneme yayıp sonucu bildireceğim. Teşekkür ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yalnız birşey diyim mi, şu son çıkan Arctic Esports Duo şu incelemede Scythe Ninja 5 ile Mugen 5 rev. b ikililerini ses bâbında geçmiş. Özellikle de AMD sistemde. Bu haliyle yeni imkanlara da kulak kabartmalıyız.
    [Kaynak]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 18 Şubat 2020; 9:36:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Fiyatına göre başarılı bir ürün

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Fan devrini dediğiniz gibi ayarladım. Sesler bir nebze daha iyi oldu. Tam olarak geçmedi. Render esnasında sistem çakılıyor. 1.32 voltaja kadar yükselttim. Auto olunca sorunsuz render tamamlanıyor. Isınma ses dışında bir problem oluşturmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awsalli -- 18 Şubat 2020; 17:43:8 >
  • awsalli kullanıcısına yanıt
    Renderde voltaj 75mv düşüyor. Nedeni o da olabilir. Listedeki voltajlar sizin seçtiğinizden 0.075v düşükken geçen değerleri.

• https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/141776942
    Şuradan bakın. Bu en düşük değerin 0.075v azaltılmışı. Yani 1.23v'de 4.15GHz'te geçiyorsa siz voltajını 1.23+0.075v=1.305v seçeceksiniz.

burada ki 1.23 sabit değer mi oluyor ?
  • RmzBurak kullanıcısına yanıt
    Pb2'den düşük voltajla çalıştırabilmeyi konuştuğumuzdan öyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: aemless

sadece yan değil ön tarafta mühim unutmayın belki biraz biçimsiz duracak ama ön tarafıda açın mutlaka
    ve tavsiyem mutlaka enazından üstü ve ön tarafı mesh yapıda bir kasa kullanılması

kolay gelsi şimdiden
    sonuçları bekliyoruz
    Ev taşıma durumları vb. durumlar girdi ancak test edebildim.

Şimdi şöyle ki ben hala yan kapağı veya ön kapağı açmadım ama bios'tan boost performance durumunu kapattım. Performans anlamında herhangi bir fark göremedim ve işlemci 60 dereceyi geçmedi uzun süreli kullanımda. Anlık takılmalar bitmişti zaten ve fps değerleri de gayet stabil oldu. Bu benim için fazlasıyla yeterli hiç stres testi olaylarına girip kendimi strese sokamıcam ama yine de yan kapağı sökeceğim (Dolayısıyla ekran kartı sıcaklığım da aşağılara inecektir. Şu anlık işlemci için fan da almayı düşünmüyorum belki ileride bir şeyler yaparım.

Teşekkür ederim desteğiniz için..

Selamlar..

• Ryzen masterda hem 4100 hem de 4000 ile 1.21875 verip apply&test dediğim anda kitlenip res attı Çöp silikon denk gelmiş galiba?

Voltajı parça parça ne kadar arttırmak gerekli bilmiyorum ama 1.23875 ve 4000 de ryzen stress test yaptıktan sonra cpu-z den yapayım derken göçtü bu sefer de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bellup -- 7 Mart 2020; 15:10:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bellup

Ryzen masterda hem 4100 hem de 4000 ile 1.21875 verip apply&test dediğim anda kitlenip res attı Çöp silikon denk gelmiş galiba?

Voltajı parça parça ne kadar arttırmak gerekli bilmiyorum ama 1.23875 ve 4000 de ryzen stress test yaptıktan sonra cpu-z den yapayım derken göçtü bu sefer de
    hocam 1.27v ile 4ghz stabil kullaniyorum, üstü all core çıkmıyor bendeki islemci ile voltaj için bir ipucu olmuştur umarım

• deep14100 kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam, 1.27-1,28 denedim.Cpuz'de 20-30 saniye sonra mavi ekran, sıcaklık o sırada 72-73 derecelerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bellup -- 8 Mart 2020; 17:22:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bellup

Sağolun hocam, 1.27-1,28 denedim.Cpuz'de 20-30 saniye sonra mavi ekran, sıcaklık o sırada 72-73 derecelerde.
    Biz buna degradation diyoruz. Yemis o cpu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Biz buna degradation diyoruz. Yemis o cpu.

Alıntıları Göster
    nasıl yani hocam benim islemci 4.2 olmuyor mesela, 1.48 e kadar ciktim ama olmuyor cine20 de hata veriyor degrademi olmuş islemcim simdi, muhtemelen arkadas 4 veya üstü için daha fazla voltaj vermesi gerekcek

• overcloktan anlamam. 3600 e sahibim biostan otomatik oc yi kapattım.Fakat oyunlarda bazen saniyelik 10c sıcaklık birden yükseliyor sonra hemen düşmeye başlıyor nedendir ? ayrıca oyunlarda falan 70 i pek geçmiyor stok fanla.Stok fanla takılacağım sanırım.
  • ssgg kullanıcısına yanıt
    Boost kapalıysa neden bilemiyorum. Boost açıkken normal bu durum. Boost hızında tutuyor işlemciyi çok yük binince ısınıyor otomatikman ısınınca normal hızlarına geri düşürüyor. Olay bu.

• deep14100 kullanıcısına yanıt
    Kaça kadar çıkıp çıkmadığını hiçbir zaman limitlerini zorlamadığım için kestiremiyorum. Ancak kendi işlemcimde rahatlıkla eriştiğim voltaj/hız değerlerine absürt voltajlarla erişebiliyorsa aynı işlemci muhtemelen ya degrade olmuştur ya da cidden bir problem vardır.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.