Şimdi Ara

Ryzen 3600 4.4ghz 1.285v (SS) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
2.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Prime 95 samll max power testinde 5 dk dayandımı ,hiç bir oyunda sorun yaşamazssınız. Aida 64 fpu testi dhi olsa hafif kçıyor Aida64 de gçip oyunlarda günd 1-2 kere sorun yaşamıdğım oluyor. OCCT paralı olunca beğenmedim. Sistemi yiyen bir uygulama. OCCT PSU testi için güzel.
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt
    4100 mhz için benim vcore boşta 1.24v , yükte 1.22v. çekiyor
  • Stok Soğutucu ile voltaj 1320 veriyorum 4.125 mhz gayet stabil ama daha düşük sıcaklık için acaba voltajı 1250 falan düşürsem mi arkadaşlar ? Sıkıntı olurmu sizce ?
  • 4.3ghz 1.265v da sorunsuz calisiyor beyler. Saatlerdir bf5 ve cod mw da sorun cikmadi. Cbr20de de.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4.38ghz 1.265v da sorunsuz calisiyor beyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

4.38ghz 1.265v da sorunsuz calisiyor beyler
    hocam stabil ise mükemmel bir sans real bench yada prim ile denedinizmi

• quote:

Orijinalden alıntı: deep14100

hocam stabil ise mükemmel bir sans real bench yada prim ile denedinizmi

Alıntıları Göster
    Cbr20 arka arkaya 2 kez yaptim. Bitirdi testi.

Prim95 yapmiyorum gereksiz test.cod mw ve bf5 yeterli coklu cekirdek oyunlarinda.

• quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

4.38ghz 1.265v da sorunsuz calisiyor beyler
    Prime 95 açıp blend teste bırakıyorsun ortalama 8-10dk içinde PC reset atıyor ve stabil olmadığını öğreniyorsun

Small fft falan demiyorum o zaten işlemcinizin içinden geçer düşük voltajdan direk çekirdeklerden bazıları kapanır mavi ekrana falan düşersiniz.

Bak 4.38ghz i geçtim 1.265v ve 4.2ghz de prime 95 blend testi bitir yani PC reset atmasın direk üyeliğimi iptal edicem o kadar emin konuşuyorum

Elinde illa bir akıllı telefon vardır aç 10dk kaydet o PC reset yemesin ben BUGÜNE KADAR HİÇ BİR HALT BİLMİYOR MUŞUM DİYİP BURALARA BİR DAHA UĞRAMICAM.

Not: bende 4.8ghz yapıp 1.4v vericem ama hiç bir oyuna dahi girmicem masaüstünü görsün yeter

Prime 95 yapmıcam nedir ya olayın prime 95 ile alakası yok ki OCCT yapsan yine reset yiyecen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMD KÖLESİ -- 17 Kasım 2019; 22:49:12 >

• Ryzen 3600 4.4ghz 1.285v (SS)

Zaten stabil olmadığı buradan belli. 4.2ghz de aldığım puan ile 4.38ghz de aldığı puan arasında sadece 71 puan var.

Bende asus kullanıyorum + ramlerim 3000mhz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMD KÖLESİ

Prime 95 açıp blend teste bırakıyorsun ortalama 8-10dk içinde PC reset atıyor ve stabil olmadığını öğreniyorsun

Small fft falan demiyorum o zaten işlemcinizin içinden geçer düşük voltajdan direk çekirdeklerden bazıları kapanır mavi ekrana falan düşersiniz.

Bak 4.38ghz i geçtim 1.265v ve 4.2ghz de prime 95 blend testi bitir yani PC reset atmasın direk üyeliğimi iptal edicem o kadar emin konuşuyorum

Elinde illa bir akıllı telefon vardır aç 10dk kaydet o PC reset yemesin ben BUGÜNE KADAR HİÇ BİR HALT BİLMİYOR MUŞUM DİYİP BURALARA BİR DAHA UĞRAMICAM.

Not: bende 4.8ghz yapıp 1.4v vericem ama hiç bir oyuna dahi girmicem masaüstünü görsün yeter

Prime 95 yapmıcam nedir ya olayın prime 95 ile alakası yok ki OCCT yapsan yine reset yiyecen

Alıntıları Göster
    Siz yurtdisi forumlarina bakin

Prime95 gereksiz bulan birsuru uye var. Occt programi ile islemcisine zarar verenler de var hatta oc yapmadan prime95de hata alanlarda var.

Suan çoklu cekirdekte en iyi test bf5 diyen birsuru insan var. Ben cbr20 testini arka arkaya yaparak bu sonuçlari alıyorum zaten. Ryzen 1600 2400g 3700x kullanmis biri olarak neyin nasil stabil kalabildigini biliyorum. Prime95 kadar gereksiz zorlayan bir uygulamada suan yok. Dedigim gibi oc yapmadan prime95de hata alanlarda var.

edit : zaten bu hızlarda kullanmayı düşünmüyorum. 4.3ghz 1.28v yapıp bırakıcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ` quaD. -- 17 Kasım 2019; 23:43:20 >

Auto(default) ayarlarda kullanması sistemin stabil olduğunu anlamına gelmez, oc yapmadığı halde hata alıyorsa demek ki sistemi stabil değildir.

4375mhz de aldığın skor benim aldığım skordan 100 puan daha düşük demek ki neymiş stabil olmayan, eksik yapılmış OC işlemleri düşük performansa neden olabilir.

4375mhz'de alman puan gereken puan böyle olmalıydı;

Ryzen 3600 4.4ghz 1.285v (SS)
    https://store.donanimhaber.com/4c/9e/03/4c9e0364805c5805f1a4841a0e7351ff.jpg

Takmışsın bir BF5, BF5 hiç donanımdan anlamayan 13 yaşında çocuk bile oturur düşünür; bu oyun cpuyu sabit %100 yüke bile sokamıyor(ayrıca her %100 yükte aynı değildir), nasıl stres testi olarak kullanılabilir diye, yıllardır şu forumdasın ama donanım bilgini bir türlü geliştiremiyorsun.

Açıkçası p95 yapıp yapmaman umrumda değil zaten performansın düşük, oyun performansını belirleyen bellek gecikmende muhtemlen 75ns civarıdır fakat her yere "bfv'de geçti o zaman cpum stabil" yazdığın için şu mesajı yazmak zorunda kaldım. Hani bare R20 tamamlayabiliyor filan yaz, "BF5'de sorun çıkarmadı stabil" deyip deyip kendine güldürtme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 18 Kasım 2019; 0:0:40 >

• 1.3v 1.35v 1.38v yapip sirasiyla ayni cinebench testini yapin skor artmiyorsa karismayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Auto(default) ayarlarda kullanması sistemin stabil olduğunu anlamına gelmez, oc yapmadığı halde hata alıyorsa demek ki sistemi stabil değildir.

4375mhz de aldığın skor benim aldığım skordan 100 puan daha düşük demek ki neymiş stabil olmayan, eksik yapılmış OC işlemleri düşük performansa neden olabilir.

4375mhz'de alman puan gereken puan böyle olmalıydı;

https://store.donanimhaber.com/4c/9e/03/4c9e0364805c5805f1a4841a0e7351ff.jpg

Takmışsın bir BF5, BF5 hiç donanımdan anlamayan 13 yaşında çocuk bile oturur düşünür; bu oyun cpuyu sabit %100 yüke bile sokamıyor(ayrıca her %100 yükte aynı değildir), nasıl stres testi olarak kullanılabilir diye, yıllardır şu forumdasın ama donanım bilgini bir türlü geliştiremiyorsun.

Açıkçası p95 yapıp yapmaman umrumda değil zaten performansın düşük, oyun performansını belirleyen bellek gecikmende muhtemlen 75ns civarıdır fakat her yere "bfv'de geçti o zaman cpum stabil" yazdığın için şu mesajı yazmak zorunda kaldım. Hani bare R20 tamamlayabiliyor filan yaz, "BF5'de sorun çıkarmadı stabil" deyip deyip kendine güldürtme.
    Bende Gskill ripjaws V 3000mhz ram var. Bios dan DOCP mod alip otomatik 3000mhz kullaniyorum. Oyun performansi icin en verimli yol bu diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• DOCP/XMP sadece ramini satın aldığın değerlerde kullanabilmene yarar.

Nasıl her cpu, gpunun overclock potansiyeli varsa ramlerde de vardır yani XMP değerinin üstüne oc/tweak yapılabilir.
    https://lab501.ro/procesoare-chipseturi/amd-ryzen-3000-ddr4-scaling-part-ii-samsung-b-die-vs-micron-e-die-vs-hynix-cjr-english-version

Kaliteli die'a sahip ramler micron e die, samsung b die, hynix cjr XMP değerlerinin çok daha üstüne oc olabiliyor.

Bellek gecikmesini(ns) ne kadar düşürürsen ryzenden o kadar yüksek oyun performansı elde edersin.

Mesela bende ki ramlerin performansı;

XMP/DOCP;

Ryzen 3600 4.4ghz 1.285v (SS)https://store.donanimhaber.com/54/cf/4b/54cf4bb2df71f69e97210c008d8e844a.png

Tweak/OC sonunda;

Ryzen 3600 4.4ghz 1.285v (SS)https://store.donanimhaber.com/6d/00/bf/6d00bf21cd55e4df0e20ffaae8ecf105.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 18 Kasım 2019; 0:12:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BULLSHITT

1.3v 1.35v 1.38v yapip sirasiyla ayni cinebench testini yapin skor artmiyorsa karismayin
    Benim dikkatimi ceken testlerde pcyi res cektirmemesi voltaji dusursem bile. 3700xde mesela res cekerdi cbr20de voltaj yemeyince. Bunda bir kere 4.4ghz 1.27v denedim onda cekti. Voltaji 1.3v yaptim onda da res çekmedi. Oyundan da atmiyor puan biraz daha dusuk olsa bile. 3700xde voltaj yemeyince pc res cekerdi. Acaba diyorum iki yildir format cekmiyorum sisteme.. Ondan mi biraz daha düşük puan veriyor diye dusunmuyor değilim. Temiz windowsta nasil olur acaba puan. Herseyi auto yapinca onda da puanim dusuk cikmisti bi kere çünkü.

Ben ocda ince iscilik yapmiyorum. Varsa ince iscilik yaparak denerim.

4375mhz 1.35v : 3892 puan
    4300mhz 1.35v : 3815 puan

4375mhz 1.27v : 3897 puan
    4300mhz 1.27v : 3801 puan

4400mhz 1.29v : 3915 puan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ` quaD. -- 18 Kasım 2019; 0:24:13 >

• ilginc skor artar diye dusunuyordum yanildim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BULLSHITT

ilginc skor artar diye dusunuyordum yanildim
    Windows format istiyor galiba

yada 1.27v yeterli 4.375 icin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    77den 65e iyi düşürmüşsün.
    Ballistix sport lt var 3000mhz cl15 76 çıkıyor.
    3400mhz cl14 yaptım 1.4v'da 71e düştü

• benim oc siz hali cinebench 3660 çıkıyorsa oc yapmama gerek yok ns de hiç uğraşmadan 70 bununla da oynamaya gerek yok
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.