Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Ryzen 3600 4.2ghz 1.26v iyi mi ? (SS)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
41
Cevap
0
Favori
834
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> Ryzen 3600 4.2ghz 1.26v iyi mi ? (SS)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    10991 Mesaj
    Ryzen 3700x kullanıyordum 4250mhz 1.29v ile. ryzen 3600'e geçtim. Pek bunun voltajlarını bilemiyorum. Lakin 1.26v 4200mhz şuan cbr20'de ve oyunlarda sorunsuz şekilde çalışıyor. Voltaja göre hız iyi mi ? Silicon lottery mi çıktı sizce ?

ryzen 3600 sahiplerinin 4.2ghz'de voltaj değerleri nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ` quaD. -- 7 Kasım 2019; 13:25:6 >

|
    |

"cbr20'de ve oyunlarda sorunsuz şekilde çalışıyor. "

Bunlarda düzgün çalışması ürünün stabil olduğu anlamına gelmiyor, kendini kandırmak oluyor.

CPU:OCCT veya prime95 small fft gibi gerçek bir stabilite testi yapsa fail verir.

• Yarbay
    4923 Mesaj
    4.1e 1.3750 r52600. 4.2 için sisteme trafo çekmem lazım :(

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    115 Mesaj
    4.1 için 1.3 veriyorum. Belki biraz daha voltaj ile 4.3 veya 4.4 zorlayabilirsiniz. Gerek yok ama sınırları görmek için.

CB20 puanınız nedir? Bir de bios 1.0.0.4 mü?
    Prime95 ile test ettiniz mi stabilitesi için?
    |
    |
    Hw Specs; Intel i7-2600K @5.0 GHz / Asus P8Z68 Deluxe / 24GB Corsair-G.Skill DDR3 2133 MHz / Asus Strix GTX 1080 O.C 11Gbps / Eizo Foris FG2421 120Hz-240Hz & Samsung SA550 / 2x Intel DC S3700 100GB SSD - OCZ Vertex4 120GB SSD – 2x WD Green-Black 1TB HDD / Razer Blackwidow Chroma v1 / James Donkey 007 / CM Cosmos 1000 / Logitech C920 Fhd Webcam
  • Yarbay
    10991 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kan Turalı

4.1 için 1.3 veriyorum. Belki biraz daha voltaj ile 4.3 veya 4.4 zorlayabilirsiniz. Gerek yok ama sınırları görmek için.

CB20 puanınız nedir? Bir de bios 1.0.0.4 mü?
    cbr20 3732puan

bios asus c6h 7501.

prime95 denemiyorum. Çünkü gerek olmadıgını yabancı forumlarda gördüm. prime95 zorlugunda calısan bi program yok çünkü.

Kendiminki ile karşılaştırırsak voltaj/hız dengeniz iyi. Güzel bir çipe denk gelmişsiniz.
    |
    |
    ` quaD. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Jimmy_Conway

soğutucunuz nedir acaba ?
    Noctua u12a

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Kan Turalı

Kendiminki ile karşılaştırırsak voltaj/hız dengeniz iyi. Güzel bir çipe denk gelmişsiniz.
    Suan cod mwde deniyorum cok sukur sorun yok. 1.26v deneyecem.

|
    |
    Sicaklik ve gurultu benim icin onemli itx kasa kullandigim icin. O nedenle fazla zorlamiyorum maksimum sicaklik stres testinde 65 derece goruyor. Muhtemelen 4.1 ghz de calisir ancak isinmasini istemiyorum.
    |
    |
    Eğer bunu okuyorsan, bu uyarı senin için. Bu anlamsız forum imzasından okuduğun her kelime hayatından harcanan diğer bir saniye demek. Yapacak başka işlerin yok mu? Hayatın gerçekten bu kadar boş mu da bu anları daha iyi geçirebileceğin bir yol düşünemiyorsun? Yoksa saygı duyduğun ve inandığın bu otoriteyi ortaya koyanlardan çok mu etkilendin? Okuman gereken her şeyi okur musun? Düşünmen gereken her şeyi düşünür müsün? Sana alman gerektiği söylenen her şeyi satın alır mısın? Evinden çık, karşı cinsten biriyle tanış, gereksiz alışverişleri ve mastürbasyonu bırak. İşinden ayrıl, bir kavga başlat, yaşadığını kanıtla. Eğer insanlığını ispat edemezsen, bir istatistik olarak kalacaksın. Artık uyarıldın...
  • Binbaşı
    1109 Mesaj
    4.2 ye 1.35 vermem gerekiyor 1.27 çok iyi bir değer ben 4Ghz’yi 1.25 yapabiliyorum anca

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Zaten 4.2 1.27v de ürünün stabil olmasının imkanı yok.

Bunlarda düzgün çalışması ürünün stabil olduğu anlamına gelmiyor, kendini kandırmak oluyor.

CPU:OCCT veya prime95 small fft gibi gerçek bir stabilite testi yapsa fail verir.
    |
    |
    burcumlop2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    10991 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Zaten 4.2 1.27v de ürünün stabil olmasının imkanı yok.

Ben 3700x'de yaptıgım aynı testleri bunda da yapıyorum. 4 ay boyunca 1.29v 4250mhz sorun yaşamadım hiç. Onda ne yaptıysam bunda da o şekil yapıyorum.

prime95'de oc yapmadan hata alan insanlarda var.
    |
    |
    Stabilite degilde sanki cb20 için puan biraz az gibi. Bunun temel sebebi voltajı gereğinden az veriyor olmanız olabilir. Düşük voltaj ile 4125 MHz de kullanıyorum az ısınıyor bu doğru ama cb puanı 3757 civarı oluyor.

Ben 4.2’de 3818 almışım 100 küsür puan fark var. Bana da stabil değil gibi geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Sky_Vision kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Doppio

Asus Realbench ile en az 1 saat test edip deneyin.
    Bf5 ile suan deniyorum islemciyi 1.26vda

|
    |

|
    |
    Eğer bunu okuyorsan, bu uyarı senin için. Bu anlamsız forum imzasından okuduğun her kelime hayatından harcanan diğer bir saniye demek. Yapacak başka işlerin yok mu? Hayatın gerçekten bu kadar boş mu da bu anları daha iyi geçirebileceğin bir yol düşünemiyorsun? Yoksa saygı duyduğun ve inandığın bu otoriteyi ortaya koyanlardan çok mu etkilendin? Okuman gereken her şeyi okur musun? Düşünmen gereken her şeyi düşünür müsün? Sana alman gerektiği söylenen her şeyi satın alır mısın? Evinden çık, karşı cinsten biriyle tanış, gereksiz alışverişleri ve mastürbasyonu bırak. İşinden ayrıl, bir kavga başlat, yaşadığını kanıtla. Eğer insanlığını ispat edemezsen, bir istatistik olarak kalacaksın. Artık uyarıldın...
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Bey Azura
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
instagram takipçi
Mobilya Takımları
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.