Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Ryzen 3000 işlemciler belirtilen turbo hızlara ulaşamıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
70
Cevap
2
Favori
7.365
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Ryzen 3000 işlemciler belirtilen turbo hızlara ulaşamıyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    675 Mesaj
    Okuduğum kadarıyla AMD bazı şartlar altında tepe hıza kadar çıkılabileceğini işlemci kutusu üzerine yazdık diye açıklama yaptı. Bu bizdeki 35Mbit'e kadar İnternet hızı vaadedip 24Mbit hız vermek gibi. Şartları sağlarsanız bu hızı alırsınız demiş adamlar. Şartlar da açık en yüksek çipsetli anakart, destekleyen bellek ve ekran kartı. Tabi birde o hıza gerçekten sistemin ihtiyaç duyması. Bunları sağlarsanız boost hızınız denilen seviyelere çıkabiliyor.
  • Yarbay
    2381 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: setcom_2000

Okuduğum kadarıyla AMD bazı şartlar altında tepe hıza kadar çıkılabileceğini işlemci kutusu üzerine yazdık diye açıklama yaptı. Bu bizdeki 35Mbit'e kadar İnternet hızı vaadedip 24Mbit hız vermek gibi. Şartları sağlarsanız bu hızı alırsınız demiş adamlar. Şartlar da açık en yüksek çipsetli anakart, destekleyen bellek ve ekran kartı. Tabi birde o hıza gerçekten sistemin ihtiyaç duyması. Bunları sağlarsanız boost hızınız denilen seviyelere çıkabiliyor.
    Yok öyle bir şey dostum bizde gittik X570 anakart aldık su soğutma vesaire herşey normal yinede çıkamıyoruz o hızlara...
    Zaten o hızlara çıkabilse adamlar oturup yeni AGESA için uğraşmazlardı...
    Corsair 280X Case-Gigabyte X570 I AORUS PRO WIFI - AMD Ryzen 7 3700X - Corsair Vengeance RGB Pro 16gb 3200mhz - MSI GeForce RTX 2080 Gaming X Trio - Corsair Force Series™ MP510 480GB M.2 SSD - Corsair HD140 Dual RGB LED 140mm PWM Fan - Corsair Lighting Node Pro RGB - Corsair Hydro Series H115i RGB Platinum - Corsair K95 RGB Platinum Mechanical Keyboard - Corsair Harpoon RGB Wireless Gaming Mouse - Corsair MM800 RGB Polaris Gaming Mouse Pad - Corsair ST100 RGB Premium Headset Stand - Corsair VOID PRO RGB Wireless SE Premium Gaming Headset - MSI Optix MPG27CQ WQHD 27'' 144Hz 1MS Curved Monitor flickr

AMD Ryzen İşlemci Kullananlar Kulübü
  • Yarbay
    2381 Mesaj
    |
    |
    Corsair 280X Case-Gigabyte X570 I AORUS PRO WIFI - AMD Ryzen 7 3700X - Corsair Vengeance RGB Pro 16gb 3200mhz - MSI GeForce RTX 2080 Gaming X Trio - Corsair Force Series™ MP510 480GB M.2 SSD - Corsair HD140 Dual RGB LED 140mm PWM Fan - Corsair Lighting Node Pro RGB - Corsair Hydro Series H115i RGB Platinum - Corsair K95 RGB Platinum Mechanical Keyboard - Corsair Harpoon RGB Wireless Gaming Mouse - Corsair MM800 RGB Polaris Gaming Mouse Pad - Corsair ST100 RGB Premium Headset Stand - Corsair VOID PRO RGB Wireless SE Premium Gaming Headset - MSI Optix MPG27CQ WQHD 27'' 144Hz 1MS Curved Monitor flickr

• Yarbay
    29001 Mesaj

resmi dün akşam aldım gta5 oyunundan.şimdi biri bana açıklayabilir mi ne boost hızına çıkamıyormuş?cam gibi hepsi 4.4 mü istiyorsunuz siz ama o zaman adam kutuya base 3.6 max boost 4.4 yazmaz ki direkt 4.4 yazar.bir de bu anakart x44 yapmıyor önceki prime pro x470 yapıyordu bu niye yapmıyor anlamadım bir de amd'nin 99.8 bus olayı var tam göstermiyor yani hızları ama vurmuş işte komple.bence tantananın nedeni 3700x veya 3800x değil bunlar zaten çıkıyor yeterince hatta biz bu kadar çıkmasın boşta diyoruz ama 3900x modelinde ABBA dedikleri bios para etmiş ki adam diyor ilk defa 4.6 vurduğunu gördüm bir çekirdeğin.bios para etmiş.yani böyle bir sorun varsa 3900x'teki boost problemi diye çıkılır ortaya 3000 serisinde boost olmuyor diye değil.burada kötü niyet var bir de adam tutmuşlar parayla halbuki gel bana sor anlatayım di mi? yemez kullanıcı böyle şeyleri anca intel fanlarının malzemesi olur kutuda şu yazıyor bu yazıyor diye hayatında gördü sanki o kutuyu.gösteriyoruz bu sefer DH Misafir hesabından kutu diyor.şu ABBA biosu çıksın ben biliyorum yapacağımı sen yurdun insanını tutma elin almanını tut ama görüşecez.Derbeder Fan Kulüp mü açarım ABBA Fan Kulüp mü açarım dedim çünkü rezil olacaksınız hepiniz diye.
    Ryzen 3700x - Asus x570 Strix-E - MSI Aero RTX2080 - Adata 2x8gb 3600mhz - Samsung Evo 970 250gb - Seagate 2TB 7200 SSHD - WD Green 2TB - Cougar 850w - Corsair Obsidian 650D - Noctua 200mm x2 - Noctua 120mm - Noctua NH-D15 SE - AOC AG241QX 144Hz 2K - Bose Companion 50 2+1 - Sound Blaster Z - Logitech G930 - Logitech G502 - Logitech G513 Tactile Switch

• Yarbay
    2381 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

resmi dün akşam aldım gta5 oyunundan.şimdi biri bana açıklayabilir mi ne boost hızına çıkamıyormuş?cam gibi hepsi 4.4 mü istiyorsunuz siz ama o zaman adam kutuya base 3.6 max boost 4.4 yazmaz ki direkt 4.4 yazar.bir de bu anakart x44 yapmıyor önceki prime pro x470 yapıyordu bu niye yapmıyor anlamadım bir de amd'nin 99.8 bus olayı var tam göstermiyor yani hızları ama vurmuş işte komple.bence tantananın nedeni 3700x veya 3800x değil bunlar zaten çıkıyor yeterince hatta biz bu kadar çıkmasın boşta diyoruz ama 3900x modelinde ABBA dedikleri bios para etmiş ki adam diyor ilk defa 4.6 vurduğunu gördüm bir çekirdeğin.bios para etmiş.yani böyle bir sorun varsa 3900x'teki boost problemi diye çıkılır ortaya 3000 serisinde boost olmuyor diye değil.burada kötü niyet var bir de adam tutmuşlar parayla halbuki gel bana sor anlatayım di mi? yemez kullanıcı böyle şeyleri anca intel fanlarının malzemesi olur kutuda şu yazıyor bu yazıyor diye hayatında gördü sanki o kutuyu.gösteriyoruz bu sefer DH Misafir hesabından kutu diyor.şu ABBA biosu çıksın ben biliyorum yapacağımı sen yurdun insanını tutma elin almanını tut ama görüşecez.Derbeder Fan Kulüp mü açarım ABBA Fan Kulüp mü açarım dedim çünkü rezil olacaksınız hepiniz diye.
    Çok iyi ya
    Ben Yeni BIOS'un Offical sitesinde yayınlanmasını bekliyorum. Acele etmeyeceğim bu sefer

• Binbaşı
    1615 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

Ben bus hızını biosdan 100 yerine auto olarak değiştirerek 100 olmasını sağladım.xmp açınca 99,80 oluyordu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Çavuş
    42 Mesaj
    r5 3600, msi b450 gaming plus max ve 7B86vH21 beta bios var. önceki biosda 4.2 de pc resetleyip duruyordu şuanda sıkıntı yok. sanırım şanslı kişilerdenim yada bu kadar büyütülecek bir sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umtoztkn -- 11 Eylül 2019; 23:2:25 >
    |
    |

Demek ki yeni bios versiyonunda ki şu an betası hazır bu şartları baya bir esnettiler. Denilen hızlara çıktığını iddia edip video yayınlayanlar da var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    hasskabal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bus hızı sakat ya elime alıyordum ben ilk taktığımda.ne bileyim 2007'de bus'u 333 yapmış adamım fsb oc vardı o zaman çarpan mı vardı?neyse 102 yaptım hala çalıştığına dua et dediler.99.8 olsun boşver biz anlıyoruz ne hıza çıktığını.kusuru o kadar olsun ben memnun ötesiyim oyun performansına.daha da güzel yaparız diyorlarsa ALİYY-ÜL A'LA.keyfimden osmanlıca konuşuyorum nazar değmesin makina canavar, windows biraz canımı sıkıyor hep bu temizlerim düzenlerim diyen programlar yüzünden.siliyorlar regediti sonra ara ki bul uçmuş her şey.advanced system care midir nedir onu kurmayın.
    https://osmanlica.ihya.org/aliyy-ul-a-la-nedir-ne-demek.html
    |
    |
    oem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ryzen 3700x - Asus x570 Strix-E - MSI Aero RTX2080 - Adata 2x8gb 3600mhz - Samsung Evo 970 250gb - Seagate 2TB 7200 SSHD - WD Green 2TB - Cougar 850w - Corsair Obsidian 650D - Noctua 200mm x2 - Noctua 120mm - Noctua NH-D15 SE - AOC AG241QX 144Hz 2K - Bose Companion 50 2+1 - Sound Blaster Z - Logitech G930 - Logitech G502 - Logitech G513 Tactile Switch

• Yarbay
    29001 Mesaj

en güzeli hocam sağlam gidelim bir dürten yok ağlayanlar düşünsün bizim keyfimiz gıcır.üzerine kaymak diye bekliyoruz.
    |
    |
    hasskabal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    4287 Mesaj

bu yaptıklarına amatörlük denmez ki, dötü koruyup kollamak denir. yangın çıkma riskini ortadan kaldırıyorlar işte. hani bazen duyarız işte bilmem firma binlerce aracını parça değişimi için geri çağırıyor diye. niye dediğinde bakarsın hava yastığı arızalıdır veya elektrik devresinde kısa devre olmasına sebebiyet bir durum vardır. yani amd aslında profesyonel bir adım attı. e bundan en fazla kim hoşnutsuz kalır, oc'ciler..

kontrolsuz işlemci, yanar.

forza intel.
    |
    |
    Virinom kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ya şu konu bile intel amd savaşına dönmüş
    Bizim insanımız hala rekabet olduğunda kendisine yarayacağını anlamamış marka fanatikliği yapıyor.

Örnek Intel'de deliler gibi açık var ve işlemciler çok pahalı. Amd sayesinde fiyatlar duştü en azından global piyasada. İşlemcilere yama yapıldı ve genel performansları duştü. Buna rağmen intel fanatikleri gelip ya hiçbirşey olmuyor açık olsa ne olur bla bla diye konuşup burda 50 mhz'in hesabını yapıp forever Intel kahrolsun amd diyor

Gerçekten enteresan
    |
    |
    Sadece bizde yok bu marka fanatikliği gavurlarda daha beter.
    |
    |

Ryzenlerin coşmasını takip eden Intel kullanıcısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wilson Fisk -- 13 Eylül 2019; 17:56:9 >
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
izmir web tasarım
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.