Şimdi Ara

Ryzen 3000 işlemciler belirtilen turbo hızlara ulaşamıyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
1
Favori
8.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Okuduğum kadarıyla AMD bazı şartlar altında tepe hıza kadar çıkılabileceğini işlemci kutusu üzerine yazdık diye açıklama yaptı. Bu bizdeki 35Mbit'e kadar İnternet hızı vaadedip 24Mbit hız vermek gibi. Şartları sağlarsanız bu hızı alırsınız demiş adamlar. Şartlar da açık en yüksek çipsetli anakart, destekleyen bellek ve ekran kartı. Tabi birde o hıza gerçekten sistemin ihtiyaç duyması. Bunları sağlarsanız boost hızınız denilen seviyelere çıkabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: setcom_2000

Okuduğum kadarıyla AMD bazı şartlar altında tepe hıza kadar çıkılabileceğini işlemci kutusu üzerine yazdık diye açıklama yaptı. Bu bizdeki 35Mbit'e kadar İnternet hızı vaadedip 24Mbit hız vermek gibi. Şartları sağlarsanız bu hızı alırsınız demiş adamlar. Şartlar da açık en yüksek çipsetli anakart, destekleyen bellek ve ekran kartı. Tabi birde o hıza gerçekten sistemin ihtiyaç duyması. Bunları sağlarsanız boost hızınız denilen seviyelere çıkabiliyor.
    Yok öyle bir şey dostum bizde gittik X570 anakart aldık su soğutma vesaire herşey normal yinede çıkamıyoruz o hızlara...
    Zaten o hızlara çıkabilse adamlar oturup yeni AGESA için uğraşmazlardı...
  • Ryzen 3000 işlemciler belirtilen turbo hızlara ulaşamıyor

resmi dün akşam aldım gta5 oyunundan.şimdi biri bana açıklayabilir mi ne boost hızına çıkamıyormuş?cam gibi hepsi 4.4 mü istiyorsunuz siz ama o zaman adam kutuya base 3.6 max boost 4.4 yazmaz ki direkt 4.4 yazar.bir de bu anakart x44 yapmıyor önceki prime pro x470 yapıyordu bu niye yapmıyor anlamadım bir de amd'nin 99.8 bus olayı var tam göstermiyor yani hızları ama vurmuş işte komple.bence tantananın nedeni 3700x veya 3800x değil bunlar zaten çıkıyor yeterince hatta biz bu kadar çıkmasın boşta diyoruz ama 3900x modelinde ABBA dedikleri bios para etmiş ki adam diyor ilk defa 4.6 vurduğunu gördüm bir çekirdeğin.bios para etmiş.yani böyle bir sorun varsa 3900x'teki boost problemi diye çıkılır ortaya 3000 serisinde boost olmuyor diye değil.burada kötü niyet var bir de adam tutmuşlar parayla halbuki gel bana sor anlatayım di mi? yemez kullanıcı böyle şeyleri anca intel fanlarının malzemesi olur kutuda şu yazıyor bu yazıyor diye hayatında gördü sanki o kutuyu.gösteriyoruz bu sefer DH Misafir hesabından kutu diyor.şu ABBA biosu çıksın ben biliyorum yapacağımı sen yurdun insanını tutma elin almanını tut ama görüşecez.Derbeder Fan Kulüp mü açarım ABBA Fan Kulüp mü açarım dedim çünkü rezil olacaksınız hepiniz diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

resmi dün akşam aldım gta5 oyunundan.şimdi biri bana açıklayabilir mi ne boost hızına çıkamıyormuş?cam gibi hepsi 4.4 mü istiyorsunuz siz ama o zaman adam kutuya base 3.6 max boost 4.4 yazmaz ki direkt 4.4 yazar.bir de bu anakart x44 yapmıyor önceki prime pro x470 yapıyordu bu niye yapmıyor anlamadım bir de amd'nin 99.8 bus olayı var tam göstermiyor yani hızları ama vurmuş işte komple.bence tantananın nedeni 3700x veya 3800x değil bunlar zaten çıkıyor yeterince hatta biz bu kadar çıkmasın boşta diyoruz ama 3900x modelinde ABBA dedikleri bios para etmiş ki adam diyor ilk defa 4.6 vurduğunu gördüm bir çekirdeğin.bios para etmiş.yani böyle bir sorun varsa 3900x'teki boost problemi diye çıkılır ortaya 3000 serisinde boost olmuyor diye değil.burada kötü niyet var bir de adam tutmuşlar parayla halbuki gel bana sor anlatayım di mi? yemez kullanıcı böyle şeyleri anca intel fanlarının malzemesi olur kutuda şu yazıyor bu yazıyor diye hayatında gördü sanki o kutuyu.gösteriyoruz bu sefer DH Misafir hesabından kutu diyor.şu ABBA biosu çıksın ben biliyorum yapacağımı sen yurdun insanını tutma elin almanını tut ama görüşecez.Derbeder Fan Kulüp mü açarım ABBA Fan Kulüp mü açarım dedim çünkü rezil olacaksınız hepiniz diye.
    Çok iyi ya
    Ben Yeni BIOS'un Offical sitesinde yayınlanmasını bekliyorum. Acele etmeyeceğim bu sefer

• quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

Ben bus hızını biosdan 100 yerine auto olarak değiştirerek 100 olmasını sağladım.xmp açınca 99,80 oluyordu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• r5 3600, msi b450 gaming plus max ve 7B86vH21 beta bios var. önceki biosda 4.2 de pc resetleyip duruyordu şuanda sıkıntı yok. sanırım şanslı kişilerdenim yada bu kadar büyütülecek bir sorun yok.
    Ryzen 3000 işlemciler belirtilen turbo hızlara ulaşamıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umtoztkn -- 11 Eylül 2019; 23:2:25 >
  • hasskabal kullanıcısına yanıt
    Demek ki yeni bios versiyonunda ki şu an betası hazır bu şartları baya bir esnettiler. Denilen hızlara çıktığını iddia edip video yayınlayanlar da var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oem O kullanıcısına yanıt
    bus hızı sakat ya elime alıyordum ben ilk taktığımda.ne bileyim 2007'de bus'u 333 yapmış adamım fsb oc vardı o zaman çarpan mı vardı?neyse 102 yaptım hala çalıştığına dua et dediler.99.8 olsun boşver biz anlıyoruz ne hıza çıktığını.kusuru o kadar olsun ben memnun ötesiyim oyun performansına.daha da güzel yaparız diyorlarsa ALİYY-ÜL A'LA.keyfimden osmanlıca konuşuyorum nazar değmesin makina canavar, windows biraz canımı sıkıyor hep bu temizlerim düzenlerim diyen programlar yüzünden.siliyorlar regediti sonra ara ki bul uçmuş her şey.advanced system care midir nedir onu kurmayın.
    https://osmanlica.ihya.org/aliyy-ul-a-la-nedir-ne-demek.html

• hasskabal kullanıcısına yanıt
    en güzeli hocam sağlam gidelim bir dürten yok ağlayanlar düşünsün bizim keyfimiz gıcır.üzerine kaymak diye bekliyoruz.
  • Virinom V kullanıcısına yanıt
    bu yaptıklarına amatörlük denmez ki, dötü koruyup kollamak denir. yangın çıkma riskini ortadan kaldırıyorlar işte. hani bazen duyarız işte bilmem firma binlerce aracını parça değişimi için geri çağırıyor diye. niye dediğinde bakarsın hava yastığı arızalıdır veya elektrik devresinde kısa devre olmasına sebebiyet bir durum vardır. yani amd aslında profesyonel bir adım attı. e bundan en fazla kim hoşnutsuz kalır, oc'ciler..

kontrolsuz işlemci, yanar.

forza intel.
  • Ya şu konu bile intel amd savaşına dönmüş
    Bizim insanımız hala rekabet olduğunda kendisine yarayacağını anlamamış marka fanatikliği yapıyor.

Örnek Intel'de deliler gibi açık var ve işlemciler çok pahalı. Amd sayesinde fiyatlar duştü en azından global piyasada. İşlemcilere yama yapıldı ve genel performansları duştü. Buna rağmen intel fanatikleri gelip ya hiçbirşey olmuyor açık olsa ne olur bla bla diye konuşup burda 50 mhz'in hesabını yapıp forever Intel kahrolsun amd diyor

Gerçekten enteresan
  • Sadece bizde yok bu marka fanatikliği gavurlarda daha beter.
  • ABBA (ÖN)inceleme

Ryzen 3000 işlemciler belirtilen turbo hızlara ulaşamıyor

Ryzenlerin coşmasını takip eden Intel kullanıcısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 13 Eylül 2019; 17:56:9 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.