Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Ryzen 3000 işlemciler belirtilen turbo hızlara ulaşamıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
70
Cevap
2
Favori
7.367
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Ryzen 3000 işlemciler belirtilen turbo hızlara ulaşamıyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    698 Mesaj

Norm ender mi kinder mi o kim lan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Wilson Fisk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    449 Mesaj

Hocam benim burada vurgulamak istediğim neden bu editor surekli amd ile ilgili kotu haberleri dile getiriyor?
    |
    |
    Virinom kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bizdeki haberlerin çoğu çeviri bu nhaberleri başkları yapıyor, AMD desetekleme geliştimr derneğimi bura? Niye yayınlmasın?
    |
    |
    Issızbiradam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    RYZEN 5 1600 3.85 Ghz (1.19375v, 1.10 SOC vol, extreme LLC, Stok Soğutucu)) // B350 ASUS PRİME M-K // GSKİLL FORTİS 16GB(8GBx2) 2133MHZ CL15 DDR4 RAM (2933MHZ CL 16-17-17-17-34-51 1T 1.395V) // MSI ARMOR 6 GB GTX 1660// WD CAVİER BLUE 1TB 7200 RPM 64 MB // SAMSUNG EVO 860 500 GB // SEASONİC S12-II 620W // ACER 24KG241 1080P 144HZ 1MS // PHANTEKS P400S // AKASA VİPER VENOM 14CM x3 , COUGAR 12CM x1 // MİCROLAB 2.1 M300BT 38W // LOGİTECH G102, LOGITECH K400, LOGITECH F710, XBOX 360 JOYPAD
  • Yarbay
    29001 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı:

3600 işlemcimi 800 den satıp hemen 9600k almalıyım .
    hayır olmaz eşleniği olan i5 6500 almalısın üste de 200 lira verirsen iyi bir şey.
    |
    |
    Ryzen 3700x - Asus x570 Strix-E - MSI Aero RTX2080 - Adata 2x8gb 3600mhz - Samsung Evo 970 250gb - Seagate 2TB 7200 SSHD - WD Green 2TB - Cougar 850w - Corsair Obsidian 650D - Noctua 200mm x2 - Noctua 120mm - Noctua NH-D15 SE - AOC AG241QX 144Hz 2K - Bose Companion 50 2+1 - Sound Blaster Z - Logitech G930 - Logitech G502 - Logitech G513 Tactile Switch

• Yarbay
    5111 Mesaj
    Ekri ne yaptı bu AMD sana yahu... Veya Intel sana ne vaadetti? :)
    Biraz AMD'yi de sev.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    287 Mesaj
    AMD o işi yakinda bios update ile halledecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koyunsayar -- 3 Eylül 2019; 20:3:51 >

boost hızı işlemcinin temel donanım karakteri ile oluşur. yapısal bir durumdur. gerçekten bios yazılımı ile (aşırı voltaj vermeden) boost hızının artabileceğini mi düşünüyorsunuz.. amd kadar her durumda savunulan bir firma görmedim ben hayatta
    |
    |
    koyunsayar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne saçmalıyorsun bilmiyorum ama ben oraya amd nın kendi açıklamasını koydum. Adam diyorki yazılımda bir hata tesbit ettik ondan dolayı çıkması gereken hızlarda çıkmıyorlar bios update yapıp hatayı gidereceğiz. Kimseyi savunmuyorum yani sadece donanımhaber den daha hızlıyım. amd nın açıklaması bu

https://www.notebookcheck.net/AMD-addresses-issue-with-3rd-Gen-Ryzen-processors-failing-to-reach-advertised-boost-clock-speeds.434108.0.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koyunsayar -- 3 Eylül 2019; 22:23:28 >
    |
    |
    Rennes10 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

max 5.1 gören bir 9900k'yı bios ile 5.3 görür hale getirebilir miyiz mesela. firmalar zor durumda kalınca yapar böyle açıklamalar. voltajlar belli, o voltajlara rağmen vaad edilen boost hızına çıkamayanların çığlıkları bütün neti sarmış durumda. amd yanlış iş yaptı. hatta baktı ortalık karışıyor sitelerindeki "boost nedir ne zaman o hıza çıkabilir, koşulları nedir" tanımını değiştirmek karmakarışık ve belirsiz bir şeye dönüştürmek zorunda kaldı ileride mahkemelerde başı derde girmesin diye muhtemelen. donanım haberde hiç bahsi bile geçmedi bu olayın. ingilizce kaynakları takip edebilenler biliyor. şimdi bios mios durumu kurtarmaya çalışıyorlar. bios çıksın max 4.25 görebilen bir 3700x 4.4 görebilecek mi işlemciyi yüksek voltajla pişirmeden göreceğiz voltajı patlatmadan işlemcinin ömründen yemeden yapabilirlerse ne ala sorun yok. ama yapamazlarsa bu itirazlar devam eder. redditte 4.25 ghz üzerini göremediğini söyleyen 3900x sahipleri var...

ek: ilk mesajdaki amd çok savunuluyor kısmı aslında size yönelik değildi . firmanın koşulsuz savunucuları var burada. her durumda bir şekilde savunuluyor. onlara yönelikti daha çok aslında ama siz üstünüze alınmışsınız o kısmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rennes10 -- 4 Eylül 2019; 0:59:57 >
    |
    |
    koyunsayar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    287 Mesaj

Yav hèhè hèhè hehee

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    3600 kullanıcısıyım ilk 3 hafta herşeyi autoda kullandım oyunlarda 4.0 ghz kesin ulaşıyor ve 4.1 e ulaştığı andada 4.0 a inmiyor tekrar. Yani işlemci 4.1 de kesin çalışıyo onu söyleyim oyunlarda 4.0 ı bi tık bile geçmiyor diyen açıkça yalan söylemiş olur net

Peki max hızı ney ? 4.2. Peki şunu sorucam;

4.0 veya 4.1 ghzdeyken aldığınız fps ile 4.2 ile aldığınız fps arasında MAKSİMUM 5-6 fps oynar. Peki 4.2 ye ulaşamıyor diye tribe girmeye gerek varmı ? HAYIR.

Ryzen 3000 serisi bir numara. Nokta.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    AMD Ryzen 5 3600 6/12 / MSI B450 Tomahawk / MSI GeForce GTX 1660 Ti Gaming X / Gskill Trident Z 16GB(8x2) 3200 MHz CL16 DDR4 1.36V Silver-Red / Samsung 860 Evo 500 GB SATA III SSD / WD Blue 3.5" 1 TB 64Mb 7200 RPM SATA III HDD / Seasonic Prime Snow Silent 650W 80+ Platinum / Cooler Master MB 511 Red Mesh / MSI MAG241C Curved 23.6" 1Ms 144Hz Full HD
  • Teğmen
    249 Mesaj

işlemciler güzel. ona laf eden yok ancak 3700x 4.4 boost diye pazarlarsanız ben aldığım 3700x in arada bir bile olsa 4.4 görmesini isterim. max 4.25 de kalırsa da ne oluyor derim. tüketici olarak bu benim hakkım. 3900 alıp değil 4.6 görmek 4.35 üzerini anlık olarak bile göremeyen var adam bunun hesabını sormasın mı? intel'de 4.6 diyorsa tek çekirdekte o hızda istediği kadar durabiliyor.
    |
    |
    MeGaDave06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sorun var, AMD halleder veya halledemez bunu yakında görürüz.

Ama her durumda savunulması konusunu ben de görüyor ve hayret ediyorum.

Para verip ürününü aldığın bir ticari firma, beleş de dağıtmıyor hani. Şu hızda çalışır demişse ve o hıza sağlıklı bir şekilde çıkarılamıyorsa neden savunulur anlamak güç.

Bunca adama maaş da veriyor olamaz.

|
    |
    İlnginç,inceleme kanalları son kullanıcıları savunuyor son kullanıcılarda AMD yi. Yeni savunma argümanlarıda şu intelde all core 5ghz e çıkamıyormuş. Herhalde threadden bahsediyorlar ama oda 4.6-4.7e kadar gidiyor kendileri de bilmiyor ya neyden bahsettiklerini. AMD yeni seri ile çok güzel iş yaptı piyasaya ciddi anlamda rekabet getirdi hatta yılların kan emicisi intel bile indirime gitmek zorunda kaldı. Ama bazı kendini bilmez siteler yine gereksiz hype yarattı 16 corelar 5ghz ler havada uçuştu yeni ryzen işlemciler çıkmadan önce yoksa yeni ryzenler gayet stabil,güzel ve rekabetçi işlemciler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 4 Eylül 2019; 0:35:41 >

• Yarbay
    4222 Mesaj
    "Örneğin 12 çekirdekli Ryzen 9 3900X işlemcisini kullananların sadece yüzde 5.6’sı turbo hızlara çıkabildiğini belirtmiş. "

Ulan bi 3900x alalim dedim Hızlıca çok güzel vazgeçirdin beni Amd bravo sana, Yine... İyiki seni öteledim de birazda olsa kafamda neyi nasil yapacağim konusunda taşlar yerine oturuyor artik.. İntele Nvidia'a sövüyoruz Amd patliyo, Amd sistem toplayayim diyoruz Amd'nin yalanciliği sahtekarliği patliyo.. Siteden oranlari yazımlari vaad edilen hızı değiştirmek ne pislik bişiydir yahu, resmen "fecii siçtik beyler hemen değiştirin kimse görmeden dava mava uğraştirmayin" demekten başka bişiy değil..

Bana kimse AMD'nin haberi yoktu bilmiyodu demeyin ağir söverim.. Bakkal şakir üretmedi bu işlemciyi manav hayri test etmedi bu işlemciyi.. İşlemcilerin neyi yapip neyi yapamayacaklarini EN Başindan beridir bilirlerdi, biliyolardi... Bilemezdiler diyen net satilmiş bi fanboydur.. Ulan intelden kaçalim AMD alalim diyoruz AMD'de kandirma peşinde.. Elimizde para sistem toplayamiyoruz allah belanizi versin sizin işlemci kere.. Yine bana beklemek düşer.. İntelden zaten yeni işlemciyi beklemeye başlasak en elle tutulur olanlari 2021..
    |
    |

. . . . >>> . . . Ne Mutlu TÜRK'ÜM Diyene . . . <<< . . . .

• Yarbay
    10814 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: wolwes

İlnginç,inceleme kanalları son kullanıcıları savunuyor son kullanıcılarda AMD yi. Yeni savunma argümanlarıda şu intelde all core 5ghz e çıkamıyormuş. Herhalde threadden bahsediyorlar ama oda 4.6-4.7e kadar gidiyor kendileri de bilmiyor ya neyden bahsettiklerini. AMD yeni seri ile çok güzel iş yaptı piyasaya ciddi anlamda rekabet getirdi hatta yılların kan emicisi intel bile indirime gitmek zorunda kaldı. Ama bazı kendini bilmez siteler yine gereksiz hype yarattı 16 corelar 5ghz ler havada uçuştu yeni ryzen işlemciler çıkmadan önce yoksa yeni ryzenler gayet stabil,güzel ve rekabetçi işlemciler.

Islemciniz yaniyor. Bu ne boyle.

Delid sart.

• Binbaşı
    1596 Mesaj

Airflowsuz review sistemi bu 280 lik aio ile sogutuluyor birde delid falan yok sistem benim degil zaten incelemesini izledigim birinin zaten prime95 e sokmakda çok mantıklı değil artık cb20 den geçse yeter diye düşünüyorum ki cb20 de ve oyunlarda da prime95 de zorlandığı kadar zorlanmıyor sistemler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 4 Eylül 2019; 0:52:3 >
    |
    |
    ` quaD. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: wolwes

Airflowsuz review sistemi bu 280 lik aio ile sogutuluyor birde delid falan yok sistem benim degil zaten incelemesini izledigim birinin zaten prime95 e sokmakda çok mantıklı değil artık cb20 den geçse yeter diye düşünüyorum ki cb20 de ve oyunlarda da prime95 de zorlandığı kadar zorlanmıyor sistemler.

Alıntıları Göster
    Bf5 multi test icin yeterli

|
    |

Selamlar, Bende de 3600 var. Oyun esnasında 4200 ile 4250 arasında oynuyor. Acaba Anakart ve soğutucu etkiliyor mu. Anakart Strix x570 F gaming, Soğutucu H100x
    |
    |
    MeGaDave06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    16 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Issızbiradam

klasik ekrem71 haberi
    Klasik AMD fanboyu.

|
    |
Reklamlar
e-ticaret
üniversite
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Lastik Fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,308
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.