Şimdi Ara

Ryzen 2700X işlemcisinin Ryzen 3600'den daha pahalı olması?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hali hazırda X470 çipsetli bir anakartım var.
    2. nesil Ryzen işlemci almak için 3. nesil Ryzen işlemcilerin çıkmasını bekledim 2. nesil Ryzen işlemcilerin fiyatının düşeceği umudu ile ama fiyatlar nedense hiç düşmüyor. Bu ryzen 2700x modelinin farklı bir numarasımı var neden bu kadar pahalı? ryzen 3600 kıyasla

• Çünkü 2700x daha güçlü 8c/16t

Single da evet 3600 daha iyi ama 2700x daha iyi. Tabi o fiyata 3700x daha mantıklı
  • Firmalarin ellerinde hala eski fiyattan aldiklari islemciler bulunuyor. AMD tabanli bir kampanya gelmeden aracilarin fiyati indirmesi mumkun degil. Herkes aldigi fiyata gore satis bedeli belirliyor. Eski nesillerin fiyati bir anda dusmez, biraz daha zaman ve kampanya lazim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheNewAtilla

Çünkü 2700x daha güçlü 8c/16t

Single da evet 3600 daha iyi ama 2700x daha iyi. Tabi o fiyata 3700x daha mantıklı
    2700x'in çekirdeği fazla ama cpubenchmarknet adresinde çoklu çekirdekte Ryzen 3600 Ryzen 2700x'e baya bir fark atmış cpubenchmarknet gerçeği yansıtmıyor mu? Şimdiye kadar her zaman işlemcileri bu site üzerinden kıyaslıyordum. Kafalar karışık :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

Firmalarin ellerinde hala eski fiyattan aldiklari islemciler bulunuyor. AMD tabanli bir kampanya gelmeden aracilarin fiyati indirmesi mumkun degil. Herkes aldigi fiyata gore satis bedeli belirliyor. Eski nesillerin fiyati bir anda dusmez, biraz daha zaman ve kampanya lazim.
    En iyisi 1,2 ay daha beklemek lazım.
  • metamm M kullanıcısına yanıt
    O single core testidir. Çoklu işlemde imkansız en fazla denk olur birbirine
  • Ryzen 2 lerin fiyatının düşeceği yazılıyordu. Amazon.com dan baktım ikisini de 200 dolardan almak mümkün.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheNewAtilla

O single core testidir. Çoklu işlemde imkansız en fazla denk olur birbirine
    İşte benimde kafamı o kurcaladı. Attığım resimde kırmızı ile yazan skor çoklu çekirdek performansı o skorun altında tek çekirdek performansı da var zaten tek çekirdek performan farkı uçurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oklawa

Ryzen 2 lerin fiyatının düşeceği yazılıyordu. Amazon.com dan baktım ikisini de 200 dolardan almak mümkün.

Aynı fiyat bile olsa size 2700X almak mantıklı mı? Amazondan ürün getirirken %18 KDV den başka vergi ödüyor muyuz?

• Hocam ben mikroskop falan almıştım. Zaten gümrük vergisini vs. Amazon hesaplayıp fiyatın içine koyuyor. Orada yazan ve amazona ödediğimin haricinde herhangi bir ücret ödemedim.

Yurt dışı alışverişler konusunda uzman değilim.

Hangisinin tercih edilmesinin gerektiği konusunda karar size kalmış. Şuan intel kullanıyorum. AMD'ye geçecek olsam herşeyi sıfırdan alacağımdan işlemcinin de en az 3700x olmasını tercih ederdim. Sizin durum benimkinden farklı.
  • oklawa kullanıcısına yanıt
    bu prime day deal sayesinde alınabilen fiyat. normalde 249-259$ civarından satılacaktır. ahh şimdi aklıma geçen yılki anakart mevzusu geldi prime day deal deyince. ne şanssız adamım :d
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.