Şimdi Ara

ryzen 2600 sorun var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    ryzen 2600 işlemci
    msi B450 M gaming plus anakart
    GSKILL 16GB (2x8GB) SniperX DDR4 3600MHz CL19 1.35V Dual Kit Ram
    msi 1060 gaming x ekran kartı vaR
    corsair 650 watt power

youtube de video izlerken bazen ufak bir takılma oluyor. ve bir cızırtı sesi çıkıyor . görüntüde bi donma felan yok sadece ses olarak bir takılma oldugu belli oluyor sorun nedir acaba ?? bir türlü bulamadım remlerin yerini degiştirdim 1 tanesini çıkarttım tek çalıştırdım power ı degiştirdim .. yine aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TAbutcuREis -- 28 Nisan 2019; 2:15:38 >

• İşlemcinin sorunlu olduğunu nasıl anladınız onu anlamadım montajı iyi yapamamış olabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HDD&ssd ne var sistemde.

• quote:

Orijinalden alıntı: flonky

HDD&ssd ne var sistemde.
    Samsung 250GB 850 EVO ssd var
  • HDD olduğunu düşünmüştüm ona göre arıza belirtecektim. Geçmiş olsun.

• Anakartınızın chipset sürücüleri yüklü değil ise yükleyin.
  • Ne alakası var chipset driverla sorunun işlemciye verdiğin otomatik voltajla alakalı manüel voltaj vermeyi deneyin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadavaros

Ne alakası var chipset driverla sorunun işlemciye verdiğin otomatik voltajla alakalı manüel voltaj vermeyi deneyin
    Bir çok kullanıcı(ben dahil) otomatik voltaj ile kullanıyoruz ve böyle bir sorun almıyoruz.
    Manuel voltaj verdiğinde,işlemci elle girilen voltajın üzeri bir değeri isterse,sistem reset atacaktır. Bunun için de söz konusu arkadaşın her voltaj aralığında işlemciyi test etmesi gerekiyor. Öyle voltajı elle ver,her şey tamam demek kolaycılık.
  • cpu hız düşürdügünde o ses gelir belki fan montajını düzgün yapmadınız vs dicem yapmışsanızda cooling quiet gibi şeyleri kapatın biostan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HackAv

Bir çok kullanıcı(ben dahil) otomatik voltaj ile kullanıyoruz ve böyle bir sorun almıyoruz.
    Manuel voltaj verdiğinde,işlemci elle girilen voltajın üzeri bir değeri isterse,sistem reset atacaktır. Bunun için de söz konusu arkadaşın her voltaj aralığında işlemciyi test etmesi gerekiyor. Öyle voltajı elle ver,her şey tamam demek kolaycılık.

Alıntıları Göster
    Tamam chipset driverin alakasını yaz o anlık gelen ses cpuyu 100e vurması oto bırakıp kullanılan cpuda ve msi anakartlardaki sorun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.