Şimdi Ara

Ryzen 2000 Çıktı / Haziranda AMD Z490 chipset geliyor, B450 temmuz sonu (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
384
Cevap
1
Favori
16.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yayin dusunuyorsan direk 2700x. Amd 2800x modelini kisitli sayida prestij icin cikartir. 2700x ile %10 perf farki olur

Edit: %10 olmaz bile maksimum %10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 24 Nisan 2018; 18:17:7 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MbozZz kullanıcısına yanıt
    i7 8700K alınabilir. Hatta i5 8400 bile alınabilir. CPU encode yapsan bile %1-3 fark olacak izleyici tarafında, kaldı ki Türkiye'de öyle bir upload hızı yok. 2-3Mbps upload varken de aradaki farkı kimse göremez. Fiberde bile 4Mbps'e kadar çıkıyorken o işlemci mi bu işlemci mi diye fazla beklemeye gerek yok, oyun sırasında hangisi fazla fps veriyorsa o alınır geçilir. Yayın da yayın diyorsan i7 al geç.
  • i5 8400 ilede yayın yapılır i7 almasınada lüzum yok o halde
  • Linkte birşey yok isterseniz tekrar kontrol edin..
  • Nasıl 2 Mbps yahu?
    İsteyene parasıyla Upload hizmeti var.

Örneğin;
    https://www.superonline.net/ev-interneti/turbo-paketler/turbo-yukle (100 Mbps - 5 TL - 1 gün süre - sınırsız upload)
    https://www.turksatkablo.com.tr/Servisler-Upload-Paketi,157 (10 Mbps - farklı kota seçenekleri)

• Yalnızca kendi altyapıları varsa. fiber veya kablonet yoksa geçmiş olsun alacağınız en fazla 4Mbps. Şekil 1a-Ben.
  • Yapmaya yapılır ama i5 8400 ile biraz riske girilmiş olur. Çünkü oyunda başarılı ama oyun oynarken aynı anda cpu encoder ile yayın yapmak için çok iyi bir tercih değil. Oyunu kaydedip sonra işleyip yüklemek için daha iyi bir işlemci. Shadow Play ile yayın yapılacaksa iş başka, onda pentium-i3-r3 bile olsa rahat oluyor. Kayıt alırken de aynı şekilde ShadowPlay ile fps pek oynamıyorken diğer programlarda ya kalite çakılıyor ya da performans çakılıyor. Shadow Play ile yayın ve kayıt yapılacaksa i5 8400 alınabilir, yok başka programlar kullanılacaksa i7 8700-8700K-r5 2600X-r7 2700x değerlendirmekte fayda var.
  • Hmm, doğru.
  • Anandtech'in yaptığı inceleme bazı arkadaşların kafasını karıştırmış bu konu hakkında açıklama yapayım;

Anandtech'in testlerinde bir yanlışlık olduğu ortada çünkü AMD'nin basına gönderdiği kendi slaytlarında bile oyunlarda 2600X'i 8600K'dan, 2700X'i 8700K'dan geride göstermiş anandtech'in testinde ise 2600 bile 8700K yı geçmiş.

Zaten gerçekten Ryzen 2000 oyunlarda coffee lake'i geçseydi AMD bunu 7 cihana yayardı, kendi slaytlarında açık açık marka isim veren firmadan bahsediyoruz.

Yada isteyen AMD'nin kendi ve piyasada ki testleirin %99'u yalan, anandtech'in doğru diyerek kendini kandırmaya devam edebilir.

Ryzen 2000 Çıktı / Haziranda AMD Z490 chipset geliyor, B450 temmuz sonuRyzen 2000 Çıktı / Haziranda AMD Z490 chipset geliyor, B450 temmuz sonu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 25 Nisan 2018; 12:48:46 >

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Kapı gibi dipnot var - "results may vary"...
    Adamları şimdi nasıl daha başka kanıtlar için yükümlü tutacaksın?
  • Burada default olarak desteklenen ram hızları ile yapılan test sonuçların verilmesi iyi oldu.
    Benim burdan çıkarttığım sonuçları aşağıya sıralayalım.
    İntel 8. nesil nesil işlemci + H serisi ucuz anarkart + 2400 mhz ram ile yapılan sistem maliyeti hesapları perfonmans olarak pırasa durumunda görünüyor.
    Bazı çok zeki vatandaşlar yukarıdaki konfigürasyonu yaparak fiyatları Amd işlemci kombinasyonu ile karşılaştırarak avantaj sağlama uyanıklığına giriyorlardı.
    Pratikte böyle olmadığı kabak gibi ortaya çıktı.
    8700k+Anakart+Ram fiyatı - 2700x+Anakart+Ram fiyatı ve 2600x+Anakart+Ram fiyatı olarak olarak kıyaslama yapalaım.
    Ram olarak 3200 mhz cl 14 olanlar ideal noktada gözükmekte.
    Her iki işlemciden de yüksek perfonmans alacaklar için el mahkum.
    Anakart fiyatlarını b350-x470 aralığı ile H310-z370 aralığını da fiyatsal olarak eşit farzedelim.
    Bu durumda geriye işlemci fiyatları ve perfonmansları tek kriter olarak kalmış durumda.
    350$-8700k karşısında 330$-2700x ve 230$-2600x olarak kalırlar.
    Oyun perfonmansları anlamında stok halllerinde işlemcilerden İntel tarafı(1080 ve 1080Ti ekran kartları)1080p çözünürkte totalde %9 civarında önde.
    2K ve 4k çözünürlüklerde ise farklar minimal seviyelerde.
    İntel tarafında fiyat 20 ve 120$ fazla ve stok soğutucu olmadan geliyor.
    Amd kanadı ise bir sonraki 7nm işlemciler Zen2 ve Zen3 işlemcileri chipset olarak destekleyecek şekilde geliyor.
    Belki 7nm Zen3 işlemcisinde ddr5 veya Pci-x 4 teknolojileri gelirse değişebilir,bunu da kendileri geçen sene belirttiler.
    Bu durumda benim açımdan seçim belli,söylememe gerek yok.
    Benim ihtiyacım olan işlemci ve anakart sadece,geri kalan parçalar full olarak alındı.
    2600X ve Asus ROG Strix X470-F Gaming ikilisine karar kıldım.

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Güm. Anandtech, yaptığı testlerin hatalı olduğunu, testleri tekrarlayacağını duyurdu. Sorunun da HPET ayarından kaynaklı olduğunu belirtmiş. AMD, testleri yapacak olanlara şu ayarlarda böyle test yapacaksınız böyle sonuç çıkmazsa yayınlamadan önce bizimle irtibat kurun, bunları bunları anlatacaksınız, bunlara değinmeyeceksiniz, başlığınız da şöyle olabilir, içerikte "hayatımda gördüğüm en...", "şimdiye kadarki en..." gibi kalıpları bol bol kullanacaksınız diye direktif veriyordu, TechOfTomorrow'un AMD'nin baskılarına yeter lan deyip inceleme örneği göndermeyin, ben alır istediğim gibi "tarafsız şekilde" yaparım demesi ve ardından anandtech incelemesinde çıkan sorunlar... AMD PR ekibi resmen sonuçları manipüle ediyor.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Noldu? Anandtech yaptığımız testler hatalı, testleri tekrarlayıp haftaya yeni incelemeyi yayınlayacağız demiş
  • X370 anakartlar ile ryzen 2 perfomanslarında bir düşüş olur mu sizce? Mevcut x370 anakartıma ryzen 2 ile güncellesem çalıştırabilir miyim? Sitesinde henüz bir güncelleme gözükmemekte.
  • Yalnız o dediklerin Anandtech sonuçlarının AMD'nin sonuçlarıyla aynı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Sen tut, iki ayrı ekipten aynı sonuç çıksın ve dikkat edin ki, farklı eserlerle! 2K'de test edilen kart GTX 1080, sonuçlar da aşağı yukarı aynı.
    HPET için de diyeceğimizi dedik, Intel'i de haksız ithâmlardan gayrı tuttuk. Artık daha ne bekleniyor bilmiyorum, konsol gibi tak çalıştır olsun Intel-Nvidia ekseninde de deniyorsa, işte o biraz zor... Xbox 1X alır geçerim.
  • XFR'den feragat edersiniz. Ben hiçbir şekilde bu işlemcilerin tek çekirdek için tercih edilmeyeceğini düşündüğümden, kalite ekseninde birleştirilecek bir 16 çekirdek sistemi olarak harika çalışabilir. İşlemcinin voltajı da tırpanlanabilir, elbette XFR-Sense M.I. olmadan öyle çok bir verim eşiğime duyarlı performans beklenmemelidir, ne de olsa voltajı anakart belirliyor.
    [Kaynak]
    Ryzen 2000 Çıktı / Haziranda AMD Z490 chipset geliyor, B450 temmuz sonu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 26 Nisan 2018; 2:4:12 >

• MbozZz kullanıcısına yanıt
    Goruldugu uzere intelin elinde overclok olabilen bellek erisim suresi dusuk olan islemci disinda hicbir avantaji yok. Amd bu isleri cozup gelseydi intel coktan faaliyet zarari aciklamisti. Adamlar surekli 4 ayak ustune dusuyor. 8/16 intel bakalim 8700k kadar dusuk gecikmelerle gelebilecek mi? Sonuçta 7820x ryzen platformundan daha kotu oyun performansi sergilemekte. 8700k ve 2600x temelde birbirinin dengi islemciler. Bunu da buradaki herkes gormustur umarim. 2600x rahat overclok olabilseydi 8700k direk 1500TL bandinin altina inerdi. Intelin şansı işte. 8/16 inteli gormek lazim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • vamp kullanıcısına yanıt
    Evet bende merakla bekliyorum 8/16 işlemciyi. Bu kanal güvenilir mi ? Bunlarda mı sahtekar yoksa youtube da gezinirken deng geldi zaten 1 2 saat önce yüklemişlerdi ben izlediğimde. Zaten okuduğum bir haberde 9700K 8700K dan daha hızlı olmayacak sadece multicore değerleri iyi olacak diye okumuştum. 4 ghz ile 4.5 ghz arası bir stabilite mi olacak acaba o işlemcide ? Hali hazırda Skylake X serisinde hızlar ortada. Hemen piyasaya çıkarsalar da incelemeleri görebilsek.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.