Şimdi Ara

Sadece Oyun İçin anakart tavsiyesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
3.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Sen de 2700'ün tavan hızında kullanmak için alınmadığını öğrensen iyi olur. Millet enayi değil o kadar. Yeterli voltajı verdikten sonra hepsi aynı hızda çalışıyor; bu iki özellik zaten 320 sınıfında yok - olmasına da gerek yok. 320 kullanacak adamın kafası, Ryzen'in son derece ekonomik ve verimli bir bilgisayar toplamak için biçilmiş kaftan olduğunu alıyordur. Bu işlemciyle hız aşırtmak dolayısıyla biraz akılsız insan girişimi.
    Yeterli voltajı verdikten sonra hepsi aynı hızda mı çalışıyor? yahu sen ne yiyip ne içiyorsun da bu kafayla foruma giriyorsun. Sana OC yapılamayan bir A320 yonga setinden bahsediyorum kalkıp bana komik ötesi bir yorumla geliyorsun. A320 anakart alıyorsan Ryzen ın hiç bir özelliğinden faydalanamazsın AMD sana hangi hızları veriyorsa onu alır oturursun yok 2700 tavan hızında kullanılmak için alınmazmış da bilmem ne kafaya gel

2700 alan adam zaten performans için alıyordur 2700 alan adama A320 anakart önerecek kafaya nerede ulaşıyorsun merak ediyorum. Hangi ryzen ı alırsan al OC a muhtaçsın bu kadar basit. Senin kafa yapına göre hareket edecek olursak bende Ryzen 1600 ü stok kullanmak zorundayım neymiş 1600 tavan hızda kullanılmak için alınmazmış ben 3.9ghz kullanıyorum üstelik çok çok düşük voltajla. Anlamayıp da senin gibilere kalsak ya 2600X aldırtırlar ya da stok kullan 1600 tavan hızda kullanılmaz derler

• Bir de derler ki, 1700'den ötesine ne gerek var? Arkadaş biraz oku, araştır. Bu sistemlerle hazır kurulumlar yapılabiliyor ve elle ayarlayabileceğinden yüksek verimle kendiliğinden çalışıyorlar. Hâ, "Ben 4.3GHz'te aşağısına razı olmam" diyenler zaten bu dediğimi anlamayacaktır diyorum baştan. Tek çekirdekten kod yürütme başarısı 16 izlekli işlemci alan adamın hayatında ne denli yer ediyordur, onu size bırakıyorum. En üst seriye çıkanlar zaten hazır pakette 4 GHz tak-çalıştır yaparım diyecek hazır sistemcilerin gönül zevki için çıkmış işlemcilerdir her zaman. Züğürt çenesi yapmayın. Oldu olacak 1700 ile su soğutucu alın aydın havanız olsun. Yoksa söz konumuz, 65 watt 'buz gibi işlemci'.
  • Hocam bu anakarti alirsam 3.2 fazla kulanamam mi?

4.1 kendi icinde oc olmuyor mu yani?

4.1 kullanacagimi sandim a320 ile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 34sem kullanıcısına yanıt
    Tek çekirdek 4,1 oluyor. O A320 ile de olur. %100 yük altında 3,5 ya da 3,6 olur muhtemelen. Bu bütün işlemcilerde böyledir. Turbo dediğin şey genelde tek çekirdekte çalışır.

• Tesekkurler hocam. A320 bakiyorum. 320 fiyatina b350 gorursem alirim.

Bir de samsung 960 3200/2100 (yanlisim yoksa) alacagim. Bir sinirlama olur mu?

Yok hocam. NVME SSD'ler direkt olarak işlemciye bağlı zaten. Anakartlarda performans farkı olacak olsa, o A320'ye NVME girişi koymazlardı.
  • Gigabyte böyle bir anakart çıkardı. Alacağın bilimum çöp A320 ve orta ayar B350'den iyidir.

https://www.webdenal.com/gigabyte-ax370m-ds3h-amd-am4-ddr4-x370-hdmi-dvi-d_974325.html?gclid=EAIaIQobChMIp9LmzsjB2gIV3IKyCh3BOQmgEAYYASABEgIFFvD_BwE
  • @ nightsniffer

Tesekkurler hocam.

@ Lana-Del-Rey

Hocam cahilligimi mazur gorun. Fps artmayacaksa neden fazla para verecegim kafasindayim.

Dun forumdan ikinci el kasa aldim. 40 tl optik surucuyude hediye etti sag olsun.

Yazdiginiz 460 ₺ kusur. A320 290 ₺ kusur. Anlayamadigim bir yer mi var acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34sem

@ nightsniffer

Tesekkurler hocam.

@ Lana-Del-Rey

Hocam cahilligimi mazur gorun. Fps artmayacaksa neden fazla para verecegim kafasindayim.

Dun forumdan ikinci el kasa aldim. 40 tl optik surucuyude hediye etti sag olsun.

Yazdiginiz 460 ₺ kusur. A320 290 ₺ kusur. Anlayamadigim bir yer mi var acaba?
    2700X alacağım diyorsunuz, alt seviye çöp fazları ve OC yapmayan A320 mi alacaksınız, yoksa attığım anakartla aynı fiyata satılan orta seviye B350 mi?

R3 1200, 2200G almıyorsunuz. İşlemcilerin belli bir güç besleme bileşen ihtiyacı vardır. Belki kısa vadede çalışır ama uzun vadede A320'ye bağlayıp görebilirsiniz stabil çalışacak mı anakart bir gün son nefesini verecek mi :)?

• Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Duz 2700 hocam

• 2700 alıp 300 liralık anakartlamı kullanıcaksın :D
  • Bugia B kullanıcısına yanıt
    Fiyat/performans toplamaya calisiyorum. Farkindayim sahine bmw motoru takiyorum. :D

Anakartin dusuk olmasi neyi etkiliyor onu aciklayabilir misiniz? :D

Kaliteden baska farkı yok ama en azından bi b350 alıp o işlemciyi overclockla kullanılması gerektıgını düşünüyorum ben
    Oc anlamadigim bir konu. İhtiyacim oldigunu dusunmiyorum.

2700x + x370 anakart fiyati cikardim arada 350 ₺ fark var. Butce cok asamiyorum.

Benim ihtiyacima gore parcalarda bir sorun olur mu?

2700x derken anlamadım duz 2700 alıcaktınız? oc yapmak için sonunda x olan işlemcilerden alınması gerektiğini düşünüyorsanız yanlış düşünüyorsunuz amd de oc yapılamayan islemci ayrımı yok, oc yapılan anakart yapılmayan anakart var, yanı 400 450 lira civarinda bi b350 alsaniz 100-150 lira fark oluşur. yeni seri sonunda x olan işlemcilerle a320 chipsetin hiç çalışmaması da söz konusu güç tüketimi artışından dolayı.

İlla a320 alacağım derseniz sizin kararınız ama alacağınız anakart en azından kaliteli bir model olursa fazları güç beslemeleri daha iyi olur, ayrıca şuan için geriye dönük uyumluluk evet var ama eski anakartlara(x370 de dahil) 2000 serisi işlemci takıldığında bios update'i gerekecekmi bilmiyoruz. biraz beklemenızde fayda var bi testlerı yapılsın görelim, illakı sizin almayı düşündüğünüz anakartla da deneyen olucaktır hem görmüş olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bugia -- 17 Nisan 2018; 20:32:34 >

2700 oc yapilabilecegini biliyorum hocam. 150 fazladan verin diyorsaniz. X370 veya x470 li anakart + 2700x = 350 tl fark. Butceyi hesap kitap yapayim. Bu arada nvdia 2000 serisini bekliyorum.

Neyse 2000 serisi cıkana kadar bi dunya yenı anakart cıkar zaten kararınızı verırsınız hayırlısı olsun
    Tesekkurler hocam

• nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Ya kardeşim, 4.1 nasıl oluyor? Hani, XFR? Al, 8 çekirdek kullan işte. Korkma, o tek çekirdek reklamlarının alayı fasa fiso.
    Baska pc den flash bellege bios huncellemesini indirip A320 anakarti 2700 islemci ile acip windows vs kurmadan direk bios u guncelleyebilecek miyim?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.