Şimdi Ara

Ryzen 1800X, oyun ve benchmarklar - Yeni Bios 1107 - Ramler 3733 Mhz'e çıktı !!! (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.659
Cevap
13
Favori
48.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1501'de 3600MHZ hıza stabil çıkıyor ama 1403'de çok ama çok zorluyor. RAM timing ayarlarını yaptığın yerde yanlış hatırlamıyorsam CMD veya Command Rate olarak geçiyor olması lazım ama bu özellik bildiğim kadarıyla 1403'de gelmişti, önceki bioslarda bu ayar yoktu ve doğrudan 1T ile çalışıyordu. Stabiliteyi sağladıysan sırtına yaslanabilirsin
  • ßekir kullanıcısına yanıt
    3600 olmadı hocam 1800 oldu :(
  • 1200gs kullanıcısına yanıt
    1800 nedir ya Aynı anakart ve ramleri kullanıyoruz değil mi? CPU-Z üzerinden gördüğün 1800 ise x2 olarak bak, yani 3600 MHZ'de çalıştırmışsın. BIOS'dan ayarladığın hız 3600MHZ değil miydi ramler için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßekir

1800 nedir ya Aynı anakart ve ramleri kullanıyoruz değil mi? CPU-Z üzerinden gördüğün 1800 ise x2 olarak bak, yani 3600 MHZ'de çalıştırmışsın. BIOS'dan ayarladığın hız 3600MHZ değil miydi ramler için?

3333 ayarlamıştım . 1t yi yapılan yeri bulamamıştım. cpu-z de 900 eve gidince tekrar deneyeceğim
    İstersen 1403'ü yükleyip öyle dene.
    1403 problemli değil miydi pass geçtim ben onu . sizde 1403 mü yüklü
    Advanced Dram Configuration seçeneği var ise "command rate" oradan ayarlanır. Yalnız siz belleklerin cpu-z üzerinde 900Mhz yazdığına emin misiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Valla ben ramlerin 3600MHZ'e doğrudan çıkamaması dışında bir problem göremedim ki aksine daha stabil hale gelmiş; memory hole problemini de gidermişler. Bunların yanında işlemci sıcaklıklarında ciddi bir düşüş söz konusu; hatalı ölçüm değil, gerçekten işlemcinin daha verimli çalışmasını sağlamışlar.
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    3600 veya 3333 yapmaya calisirsam evet. 1403 yukluyorum simdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3200 yapabildim voltaj vermeden
    Süper, ramlere 1.4v voltaj verip söylediğim timinglerle de stabil kullanabilirsin.

Ryzen platformunda bellek hızı CPU-Z'de gördüğün NB hızı ile paralel artıyor ki o değer öyle böyle artırmıyor sistemin performansını. DDR4 belleklerde 1.45V'a kadar gözün kapalı artırabilirsin voltajı ki 1.4v oldukça güvenli bir değerdir
    Arkadaşın dediği gibi 1.4v ile bir deneyin. Bir de cas latency değerleri nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Denedim. 14 14 14 34 yaptığım: (cpu z de görüleni soruyorsanız 13 13 13 gibi birşey)

cpu-z de 933e düşüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 9 Ağustos 2017; 18:25:0 >
    Şimdi aklıma geldi, ZenStates kullanıyordun değil mi? Onu kapatarak deneyebilir misin? Bir de farklı ayarlar varsa BIOS'u sıfırlayıp öyle denesen daha doğru sonuçlar elde edebiliriz gibi.
    Zenstates yok . Biosta bir seyi yanlis yapiyorum :(

BIOS'u sıfırlayıp sadece söylediğim ayarları yapsan yeterli, 1403 BIOS'un default ayarlarıyla bahsettiğin sorunları yaşamıyorsun.
  • Dostlar Ryzen 1700 sistem toplayacağım fakat anakart konusunda çok kararsız kaldım sizlerede danışayım. Öncelikle amacım uzun ömürlü bir sistem ve ses kalitesi ledleri be ömürlülük açısından kaliteli olması. Başta Asus Prime x370 niyetim vardı sonra araştırdım CrossHair VI modeli varmış. Asus Prime ile Bu aradaki 350 lira gibi fiyat farkını vermeye değermi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: MEMATİ

Dostlar Ryzen 1700 sistem toplayacağım fakat anakart konusunda çok kararsız kaldım sizlerede danışayım. Öncelikle amacım uzun ömürlü bir sistem ve ses kalitesi ledleri be ömürlülük açısından kaliteli olması. Başta Asus Prime x370 niyetim vardı sonra araştırdım CrossHair VI modeli varmış. Asus Prime ile Bu aradaki 350 lira gibi fiyat farkını vermeye değermi ?

kart kaliteli memnunum tek sorun bios hala tam oturmadı am4 kartlarda soğuk ön yükleme devam ediyor ses kalitesi güzel ayrıca bu kartın wifi ac takılı modeli çıktı çıkacağını bilsem onu alırdım
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Extreme modelinimi diyosun dostum? Satışını bulamadım türkiyede

• quote:

Orijinalden alıntı: MEMATİ

Extreme modelinimi diyosun dostum? Satışını bulamadım türkiyede

evet tek farkı wifi ac modülünün takılı olması şuan tr de yok amazonda satışı var
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.