Şimdi Ara

Ryzen 1800X, oyun ve benchmarklar - Yeni Bios 1107 - Ramler 3733 Mhz'e çıktı !!! (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.659
Cevap
13
Favori
48.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar asus crosshair vı anakartıma m2 960 pro taktım. eski sistemi ssd den klonladım. uefi dahil kolonladım. ama uefi başlangıcı yapmıyor.
    m2 ssd ler için uefi biosda ayar varmı
  • Arkadaşlar ben de Ryzen 1800x sipariş verdim, şuan kargoda.

Ryzenlarda B2 revizyonu olduğunu duydum.

Sizce B2 modellerini bekleyip ürünü hemen iade mi edeyim ?

Sonuçta para veriyoruz, en azından güncel olsun diyor insan.

Ne diyorsunuz ? İade için 1 hafta sürem var :)
  • arkadaşlar dün yeni samsung 960 pro 512 gb ssd aldım. ilk önce eski ssd mi kolonladım. hızlarını kaydetmeyi unuttum fakat şimdi şöyle bir sıkıntım var
    crytal benchmarkda okuma ve yazma değerleri 4k da neredeyse 1 saat kadar sonra yarıya düştü ve Samsung Magician da okuma ve yazma değeleri yüksek de olsa ıops değerleride %25 ine düştü.
    sistemi yeniden budefa uefi olarak yükledim bir sıkıntı yoktu şimdi test ettim yine yukarıdaki gibi düşük değerler alıyorum ıops değerleri 300-350k olması gerekirken 70-80k veriyor .
    samsung driverı yüklü güç ayarları performansda. biosdan pcı gen 3 ayarlı. bunla ilgili yabancı forumlarıda inceledim bir şey bulamadım. bazıları oc li yaptığını söylemiş default ayarlara aldım çözemedim.
    benchler resimde ekledim yardımızı bekliyorum

Ryzen 1800X, oyun ve benchmarklar - Yeni Bios 1107 - Ramler 3733 Mhz'e çıktı !!!

• yukarıdaki okuma yazma hızları sizi aldatmasın forumlarda Samsung Magician ıops değerleri 300-350k olması gerekirken 70-80k veriyor .
    crytal benchmarkda okuma ve yazma değerleri 4k q32t1 da 500-600 olması gerekirken 300 civarı bende

buda başkalarının değerleri

Ryzen 1800X, oyun ve benchmarklar - Yeni Bios 1107 - Ramler 3733 Mhz'e çıktı !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scerit -- 27 Temmuz 2017; 17:34:48 >

• Ryzen 1800X, oyun ve benchmarklar - Yeni Bios 1107 - Ramler 3733 Mhz'e çıktı !!!

buda as ssd benchmark bakarsanız burada da 4k-64thrd değerleride çok düşük
  • arakadaşalar yardımcı olacak kimse yok mu
  • scerit S kullanıcısına yanıt
    ssd bölümüne açarsan, yardımcı olacak birisi çıkabilir.
  • Selam herkese, bir süre sistemimi kendi haline bırakıp kurcalamaktan vazgeçmiştim 1401 bios yüklü halde, sanırım official versiyonu 1403 olarak çıkmış ama anladığım kadarıyla çok bir değişiklik gözükmüyor :(

1403 versiyonda 3200mhz üzerinde stabilite için ek ayarlardan bahsediliyordu overclocker.net forumlarında. Daha önce hiç duymadığım ayarlardı açıkçası, şimdi de tam detaylarını hatırlamıyorum. Burada deneyen oldu mu, bilgisi olan var mıdır? 1403 ile stabil 3600mhz ulaşan oldu mu?
  • batuhano B kullanıcısına yanıt
    bend 4 slot ram kullanıyordum 1403 de overclok ve ramler çok stabil değildi. 3000 bile zorla oluyordu.
    1501 yükledim ramleri 3200 cl14 kullanıyorum hemde 4 slot dolu.
    bu arada arkadaşlar ssd ile ilgili sorunu çözdüm. anakart cd ile gelen utilities programlardan biri m2 nvme ssd de sıkıntı yaratıyor. hızlarını düşürüyor.
    hangisi bulamadım ama cd den yükleme yapmadım sıkıntı düzeldi.
  • cd deki programları yine de asusun sitesinden indirip yüklediniz mi
  • 1200gs kullanıcısına yanıt
    yok uğraşmaktan bıktım. aralarında rir aı suite var işe yarayan. kullanmıyorum hiçbirini
  • ai suite yi kaldırmak için çok uğraşmıştım ilk yüklediğimde kalkmamıştı. Ondan sonra hiç bir format sonrası yüklemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

ai suite yi kaldırmak için çok uğraşmıştım ilk yüklediğimde kalkmamıştı. Ondan sonra hiç bir format sonrası yüklemedim

arkadaşlar bendeki m2 ssd de performans sıkıntısı ai süite 3 programından oluyor. bugün fan ayarı için deneyim dedim .programı yükledim yine sıkıntı oldu. programı kaldırınca da düzelmiyor. yeniden format attım düzeldi.1 hafta sıkıtısız Windows kullandım aı suite3 yükledim anında sıkıntı oldu. saygılar
  • batuhano B kullanıcısına yanıt
    Hocam forum da Bekir diye bir arkadaş diğer konuda 3600 mhz de stabil kullandığını söylüyordu. Bizim ram ile aynı model. Bir iletişime geçebilirsiniz. Ben beceremedim 3200 üzerini. 3200 de çalışsa yine şükür. Pc yi kapatıp açınca yine 2133 e atıyor kendini. Hemde enerji kesmeden. Bazı arkadaşlar bunu sorun olarak görmüyor her seferinde çift reset yapıp bios a girip F10 ile geri çıkıyorlar ama ben sıkıldım açıkçası. Bence büyük bir sorun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • scerit S kullanıcısına yanıt
    selam. bizim sistemler hemen hemen aynı. ben de 32gb ram takmayı düşünüyorum. yüksek frekans sorunu olduğu için şuan 16gb ram kullanıyorum. kullandığın ramlerin tam kodunu yazabilir misin? bir de nasıl bir ayar ile kullanıyorsun.
  • proxima35 P kullanıcısına yanıt
    Son BIOS güncellemesi ile 3600 MHZ çok zorluyor, 3466'ya kadar stabilitede sorun yok.

Bu arada senin sorunun memory hole probleminin yandan yemişi gibi, ram hızını 3333 MHZ'e çekerek deneyebilir misin? Anakartın da aynıydı sanırım, bu şekilde bilgisayarı kapattıktan sonra fişini çekmediğin sürece sorunsuz çalışacağını düşünüyorum. 3333MHZ hızında timingleri de 14-14-14-34 1T yaparsan daha yüksek performans verecektir fakat ram voltajını 1.4v yapmakta fayda var, bu değerlerle 1.35v stabil görünse bile stabilite problemleri ortaya çıkabilir. Aynı şekilde ram boot votlajını da 1.4v yapmalısın.
  • mösyöbovary kullanıcısına yanıt
    http://vektron.com.tr/gskill/gskill-trident-z-ddr4-3000mhz-cl14-16gb-2x8gb-dual-14-14-14-34-135v
    ramler yukarıdakinde 2 çift var.
    Bios ayarları
    Extreme tweaker bölümünün alt kısmında
    aı overclok turner D.O.C.P STANDART seçiyorum
    memory frequency 3000 oluyor onu 3200 yapıyorum.
    dram voltaj 1,35 oluyor onu 1,38v yapıyorum.

Ayrıca External digi+ power contolr kısımnda dram boot voltajı yine 1.38v ayarlıyorum

İşlemciyi overclock yapacaksan onun çarpanı ve voltajını manuel ayarlıyorrum diğer voltajlara karoşmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scerit -- 8 Ağustos 2017; 19:39:36 >

• ßekir kullanıcısına yanıt
    zenstates le yapabilir miyiz bu ayarları
  • 1200gs kullanıcısına yanıt
    Boşverin ZenStates'i ya, zaten bu işlemciler çok az güç çekiyor ki boştayken bir tasarruf ampülü kadar anca yakıyorken performastan biraz olsun ödün vermek pek mantıklı gelmiyor bana. Bios'a girin, bahsettiğim basit ayarları yapın ve keyfinize bakın
  • ßekir kullanıcısına yanıt
    1T ayari nerden yapiliyor bulamadim digerlerini yaptim 1800 mhz oldu , bios 1501

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.