Şimdi Ara

Ryzen 1800X, oyun ve benchmarklar - Yeni Bios 1107 - Ramler 3733 Mhz'e çıktı !!! (80. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.659
Cevap
13
Favori
48.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1,35 volt ram için.
    İşlemci voltajı için değer girmedim, sadece çarpanı değiştirdim. işlemciyi wraith soğutucu ile kullanıyorum, havalar da sıcak, ayrıca anakartımdaki 4 pine güç takılı değil. yeterli olan işlemciye x36 kafi gelir.(tabii testlerde skor yapmayacaksan ;)
    Bu arada ramlari 3466Mhz de kullansak da cold boot devam tabii :(
  • ßekir kullanıcısına yanıt
    H100i v2'de NZXT Kraken x62'de 240mm.
  • Kurt Knispel kullanıcısına yanıt
    @Kurt Knispel Kraken x62 280mm. Kraken x52 240mm 'dir.

@ßekir Kullandığınız kasa nedir? Kasanız yoksa kendinden sıvı soğutmalı Deep Cool Genome, Genome 2 ve ya Rog serisine de bir bakın olmadı. Yeni üretimlerde AM4 hazır geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 13 Temmuz 2017; 22:09:45 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    AeroCool Xpredator 2 Black kullanıyordum fakat Asus Crosshair VI anakartın yüksekliğinden dolayı NZXT Kraken x62 fanının iki vidasını takamıyordum öyle olunca da Corsair Graphite 780T Arctic White alıp Xpredator 2'yi diğer bilgisayara salladım. Şimdi de custom sıvı soğutma ile Kraken x62 stok bekleme arasında gidip geliyorum
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Uppss pardon ben arkadaşın giriş cümlesini COH2'de oyun beklerken acele ile 280mm altında radyatör düşünüyorum diye okumuşum böyle olunca paragrafta bağlamından kopmuş kontrolde etmemiştim atladık öyle

@ßekir, X'li R7ler de sıcaklığı yanlış ölçme problemi ortadan kalktıysa şayet 240mm bence gayet yeterli(Ryzen için ileride İntel düşünceniz varsa bilemem ) normal kullanımda zaten çok serin gidiyor ben OC ile de benim 1700'ü 65 üstü hiç görmedim. 65'i de Prime 95'de anlık spike ile yakaladı maks değer yazdı. Stok durumu fazla başınızı ağrıtacaksa X52 yapıştırın bence.
    Prime 95 değil de OCCT veya AIDA 64 stability test çalıştırarak bakabilir misin? Zaten Ryzen'de 4GHZ'e kadar sıcaklıklar oldukça düşük, asıl problem 4GHZ ve üzerinde başlıyor. İşlemcilerin geneli 1.4V üzerini istiyor 4GHZ için. 4GHZ'de bir de dediğim gibi dene bakalım ne olacak sıcaklıklar
  • ßekir kullanıcısına yanıt
    Daha düşük voltajda 1 saate kadar AIDA 64 kararlık testinden sağ çıkan 1,2625V, Prime 95'de 15 dakikada sınıfta kaldı benim 1700'de. O yüzden diğerleri laf olsun iş olsun diye duruyor
  • Herkes Kraken x62 peşinde,bende X52 var canavar gibi o da.
    Rekor sıcaklıkların yaşandığı yaz ilaç gibi geldi kendisi.
    587 Tl yurtiçi alım ile turnayı gözünden vurdum.
    Sağ köşeye overlay değerlerini atadım,konuyla alakası olmayan bir oynanış video linki ekliyorum.
    İşlemci Fx 6200,ekran kartı Zotac Gtx 680 Amp!
    Oyun Quake Champions kapalı beta,değerler sağ üst köşede,oda oldukça sıcak.
    Çatışma anında 60 fps altına iniyorum arada pek akıcı bir deneyim olmasada idare ediyorum.
    Kötü başlayıp,iyi bitirdim oyunu.
    Merak edenler için 'maskula' perfonmansı.
    Msi afterburner değil,Cam yazılımı kullanıldı.
  • AMD'nin kendi açıklamasına göre uzun süreli OC'li işlemci kullanımında işlemci voltajının işlemci ömrü açısından 1,35V'dan yukarısını pek tavsiye etmiyor. Aslında 1,45V'da güvenli diyor AMD. Ama 1,45V'dan yukarısı risk.
    Bazı bioslarda işlemci voltajı Auto'da bırakıldığında zaman zaman anakartın işlemciye 1,55V verdiği oluyor. Ama bunu anlık yaptığı için çok sıkıntı olmuyor. Bunun temel nedeni de sistem stabilitesini sürekli belli bir çizgide tutmak.
    Ryzenlerin ilk çekirdek revizyonları olan şimdiki işlemcilerden 8 çekirdekli tepe işlemciler olan 1700X, 1800X işlemcileri maalesef 4.0Ghz'nin üzerinde OC olamıyorlar. Bu anlamda F/P anlamında en iyisi yine R7 1700. Çünkü fazla uğraşmaya gerek kalmadan 3,9-4Ghz'ye kadar sıkıntısız OC olabiliyor. Buna rağmen çok da ısınmıyor. Tabii parası olan 1800X alsın ama bence çok bir fark etmez. Hele hele oyun amaçlı bir bilgisayar topluyorsanız.

3200Mhz'nin üzerinde Cold Boot sorunu yaşayanlar ise, MemVTT voltajını, Dram Voltage değerinin tam yarısı yapıp, Procdt değerini 80-60 Ohm yapmayı denemelerini tavsiye ederim. Tabii her bios versiyonunda stabil bir boot yakalanır mı bilmiyorum. Ben 3200Mhz belleklerimi en fazla 3466Mhz'de çalıştırdım. Cold Boot olmadan.- Arada bazen yapılan teklemeyi saymazsak-. 3600Mhz belleklerim olsa dener kurcalardım.
    Bahsettiğin durumda o voltaj kullandığın hız için yeterli değil gibi ki test fail olmuş. Eğer stabiliteden %100 emin olayım diyorsan OCCT Linpack işlemciye maksimum yükü bindireceğin en iyi uygulama diyebilirim. Bu testi 15dk geçen işlemci %90+ stabilil oluyor. Eğer 1 saati tamamlayabilirsen %100 stabil diyebilirim
  • up
  • cybernoid kullanıcısına yanıt
    Bende sizin gibi gigabyte kullanıyorum fakat bendeki gaming k7.
    Hic bir sıkıntıda yasamıyorum sizdeki gibi.

fakat sunu soyleyebilirim biosda mause yavassa anakartın ustunde Bios ile alakalı tuslar var 2sinide 1 veya 2sinide 2 ye cekerseniz hic bir sorun kalmayacak.

Bios arayüzündede gayet hersey net alistiktan sonra bir sıkıntı yasayacagınızı zannetmiyorum
  • Asus ROG Introduces Crosshair VI Extreme AM4 Motherboard
    http://www.tomshardware.com/news/asus-rog-crosshair-vi-extreme-motherboard,35053.html
  • woundedknee kullanıcısına yanıt
    İlk Quake oyunları gibi tat veriyor mu?

Kraken x52 de zaten gayet sağlam bir soğutucu. Ama ekran kartının soğutması kendini belli etmiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

İlk Quake oyunları gibi tat veriyor mu?

Kraken x52 de zaten gayet sağlam bir soğutucu. Ama ekran kartının soğutması kendini belli etmiş.

Oyun cidden çok güzel omuş,karakterlerin skillerinde sorun devam ediyor.
    Düzenli anket geliyor oyun deneyimleri ile ilgili doldurup duruyoruz,ekran kartı soğutmasında iyiydi,zamane oyunları için oldukça sıcak durumda şuan.
    Zotac o zamandan beri oldukça ilerledi Amp!-X serileri iyi yenilerden,bir sonraki kriterim en iyi soğutma veren markaya odaklanmak olur bu tecrübelerden sonra.
    Bu da başka bir video r7 1700 4.o ghz 3400 mhz ram,başkasından kayıt silicon lotary olayı.
    yön tuşları yerine "wasd" ile oynarsa daha verimli olabilir :)
  • 1401'de yeterince iyi değil diye düşünmeye başladım ve 9945'e geçtim. 1401'de de uzun süreli pc kapalı kalınca ilk açılışta ekrana görüntü gelmiyor rest atarak(kasa düğmesinden) düzeliyor. Fişten çekince zaten hepsi biosa girmek zorunda bırakıyordu ama bu başka.

1401'de aynı sorunu yaşayan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt Knispel -- 22 Temmuz 2017; 14:30:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psikobat

yön tuşları yerine "wasd" ile oynarsa daha verimli olabilir :)

Wasd tuş takımından daha efektif tuş takımı var,alışmak için beyin-kas koordinasyonu için 1 ay sabretmek lazım.
    Sniper zoom tuşunu space tuşuna atamak fragı oldukça arttırıyor,5 el oynadım o şekilde faydalı sonra sabretmedim default ayarlara döndüm.
    W tuşu yerine de mouse sağ tuşu ileri gitme kullanılıyor,ileride komple o sisteme geçecem.
    Yeni neler çıktı bilemiyorum tabi, saga sola bakarak değilde hareket ederek yani "wasd" ona istinaden verimli olur demiştim,beyin ve kas senkronundan ziyade bana göre bir/iki tık refleks istiyor bu tur oyunlar.
    Bütün bioslar aynı sorunu yaşadım. ilk açılışta ekrana görüntü gelmesi için, anakartın voltaj düzenlemeleri için biraz beklemen gerek sonrasında geliyor. sıfırlanmış olarak tabii biosa girip kaydetip çıkarsan ayarların iyiyse düzeliyor. Yapacak birşey yok Asus beceripte stabil bir bios çıkarana kadar bu şekilde kullanmaya devam. OC yapmayacaksanız sorun yok tabi
  • 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.