Şimdi Ara

Ryzen 1800X, oyun ve benchmarklar - Yeni Bios 1107 - Ramler 3733 Mhz'e çıktı !!! (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.659
Cevap
13
Favori
48.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    k kılavuzunu ben Türkçeleştirdim de inan tam bakamadım bile doğrudur yazıyordur biosu düzeltirler tahminim biraz sabır rami 4 yapmaya gerek yok ama sen bilirsin hız yada performans artışı olmmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 22 Mayıs 2017; 17:41:23 >
  • Yoizhik kullanıcısına yanıt
    bu da oc sayılır değerler buna göre normal bence birde balancedi kapayıp deneyin ısılar düşecektir bence
  • batuhano B kullanıcısına yanıt
    Ryzen 1800X, oyun ve benchmarklar - Yeni Bios 1107 - Ramler 3733 Mhz'e çıktı !!!

Sistem bileşenlerim imzamda mevcut. Kasa Corsair Air540, kasa içi havalandırmayla ilgili bir problem olacağını sanmıyorum. Önde 2 adet 140mmfan+radyatör (intake) arkada 1 adet 140mmfan (intake) üstte 2 adet 140mm fan (exhaust). Radyatör önden alınan havayı kestiği için arkayı intake olarak kullanıyorum, aksi hali (arka exhaust/üst intake) saçma olurdu. Kasa içi kablo yönetimide resimde gördüğünüz gibi hava akışını engelleyecek şekilde değil.

Ryzen 1800X, oyun ve benchmarklar - Yeni Bios 1107 - Ramler 3733 Mhz'e çıktı !!!

Orada görülen voltajlar biosta girilen değerler. O ekran görüntüsü dediğim gibi boştayken çekildi.

Tek şüphe duyduğum kısım Kraken x62 için zamanında elime AM4 kiti ulaşmaması sebebiyle anakarta AM3 backplate almam ve soğutucuyu AM3 kitle kullanmam. Bu yüzden sürekli sorup duruyorum "diğer 1600X kullanan arkadaşların ısı durumu nedir" diye ancak konuyu takip eden benden başka 1600X kullanıcısı yok sanırım. Kasamı Evga DG7'yle değiştirene kadar (Haziran/Temmuz gibi) sistemi demonte etmeyi düşünmüyorum ama bir başka 1600X kullanıcısı derseki benim sıcaklıklarım şöyle, ayarlarım böyle, duruma göre AM4 kitini monte edebilirim sistemi söküp.

• yeni format attım imzamdaki sisteme : power ayarlarında ryzen balanced görünmüyor. Linkteki driverları yüklediğim haldehttp://support.amd.com/en-us/download/chipset?os=Windows+10+-+64&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

quote:

Orijinalden alıntı: batuhano

Ramleri 4 lemek için bir ihtiyaç duydun mu? YAni 16gb ramin yetersiz geldiği bir durum oldu mu? Ben şimdiye kadar ihtiyaç duymadım, o nedenle merak ettim.

yok olmadı. ilerde gerekirse aynı seri olsun diye düşündüm ama sanırım gereksiz bir iş olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 22 Mayıs 2017; 18:23:56 >

• Yoizhik kullanıcısına yanıt
    Tahmin ettiğim gibi oc var, işlemci 4ghzde ve voltaj da düşünülürse sıcaklıklar normal bence. İşlemci boşta bile olsa bu voltajı alıyor, 4ghz çalışıyor sürekli. Bu nedenle ben oc için zenstates kullanıyorum. İnternette benzer sistemlerle sıcaklık değerleri vardır.

Eğer montajda bir sıkıntı yoksa (termal macun, tam oturmama vs) am3 backplate sorun olmaz, ben de aynı şekilde kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanalda xp kuramıyorum: anakart yüzünden mi? (bir arkadaşıma xp vereceğim denemek istedim) yoksa iso mu hatalıdır

x79 anakartımda windows 98 bile kurabiliyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 22 Mayıs 2017; 21:45:29 >
  • 1200gs kullanıcısına yanıt
    kullandığın sanallaştırıcı hardware virtualization desteği istiyor olabilir. biosta svm açık mı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • açık

eski sağlam isolarıda denedim olmuyor siyah ekran virtual box ve lisanslı vmware de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 22 Mayıs 2017; 22:3:40 >
    sanallaştırma programı ne kullanıyorsun ?

• quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

sanallaştırma programı ne kullanıyorsun ?

eski sağlam isolarıda denedim olmuyor siyah ekran virtual box ve lisanslı vmware de

xpyi tarihe gömmeye kararlılar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 22 Mayıs 2017; 22:5:44 >
    Allah allah

• iki programda son sürüm
    Linux mintte virtualbox kurulup denenebilir belki. Mevcut diski bölümlemek uefi falan sıkıntı olacaksa mint usb flashada kurulabilir.(Biraz yavaş olur ama)

• quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

Linux mintte virtualbox kurulup denenebilir belki. Mevcut diski bölümlemek uefi falan sıkıntı olacaksa mint usb flashada kurulabilir.(Biraz yavaş olur ama)

linuxa bir daha bulaşmam kolay kolay . çok kullandım. bir hard disk bir anakart bozdum linuxla uğraşırken hard disk tesadüf olabilir ama anakart: uefi bootu düzetmeye çalışırken (bios sıfırlarken) uçtu

hem windowsta kurulmuyorsa linuxta da kurulmaz. eski anakartım x79du w10 son sürüm yüklüydü windows 98 bile kuruyordum
    sıkıntı olmasın diye hdd değilde usb ye kurulum önermiştim. ama kurmak ve virtualbox ayarlamak okadar pratik bir iş değil kurmayanada hak veririm.

bu anakart xp desteklemiyor diye biliyorum artı işlemci de öyle
  • yahu arkadaş ne amd'ymiş. x58, x79 çıktıklarında böyle sorunlar olmadı
  • Hüsnü008 H kullanıcısına yanıt
    İşte tekel olmanın gücü buradan anlaşılıyor, adamlar yeni platform çıkaracakları zaman anakart üreticilerinden ram üreticilerine hepsi tam yapıyor hazırlıklarını. Gene de sorunlar yaşanabilir ama daha düşük düzeyde tabi ki.

Ryzen bu koşullara rağmen beklenenin üzerinde performans yakaladı, kısıtlı ram desteği, kısıtlı anakart modeli vs. gene de çok iyi performans sağladı. En önemlisi tekelleşmenin önünde sağlam bir başlangıç oldu ki bu biz kullanıcılara yarıyor en çok

Bu saatten sonra biz iki tarafın çekişmesini izleyeceğiz, en uygun fiyatlı en performanslı hangisiyse onu seçeceğiz (Tabi fanlık yapmayıp aklı başında olanlar bunu yapacak )

• batuhano B kullanıcısına yanıt
    AMD'nin dötünün gılıyık, hüloooğğğğğğ

Açıkçası aynı performansı da verseler, fiyatı ucuk olmadığı sürece bir süre daha AMD tarafında kalıp adamları maddi yönden destekleme taraftarıyım; yoksa ekonomik olarak Intel ile yarışamaz duruma gelirlerse Intel'in bizi nasıl sevdiğini hepimiz gördük geçmişte
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Daha önce de paylaşılmıştı, tekrar paylaşayım. Amd bu değerleri garanti ediyor, ötesi anakart, ram vs. faktörlere bağlı. Yani 5000Mhz ram aldım, 5000Mhz de çalıştıramıyorum gibi bir durum AMD nin problemi değil aslında . Ama çalışsın tabi ki, ben de bunu isterim orası ayrı

9943 bios ile dün 100 blck kullanarak ramler 3600Mhz de sistemi çalıştırdım. Sistem açılışta bazen default ayarlara kendisini geri çekiyor. Daha detayda ince ayar gerekli anladığım kadarıyla. Şu anda 100 blck 3466 14-14-14-14-34-51 olarak kullanıyorum.

Latencyler düştü, aşağıdaki değerleri aldım aida64 ile. Şimdiye kadar aldığım en düşük latency değerleri diyebilirim.

Memory latency 69.7ns
    L1 1ns
    L2 3ns
    L3 9,9ns

Benzer değerleri 3600 ile aldık mı işlem tamamdır Daha fazlasını istemiyorum.

• 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.