Şimdi Ara

Ryzen 1800X, oyun ve benchmarklar - Yeni Bios 1107 - Ramler 3733 Mhz'e çıktı !!! (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.659
Cevap
13
Favori
48.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mito1172

sen bilirsin ama başarılıysa bir kaç güne koyarlar zaten resmi siteye

Şöyle güzel, okkalı bir Türk kahvesi olsaydı, bios güncellemesini beklerken, denerdim de, kahve yok.
  • BalistikBomba B kullanıcısına yanıt
    ayıpsın buyur
    Ryzen 1800X, oyun ve benchmarklar - Yeni Bios 1107 - Ramler 3733 Mhz'e çıktı !!!
  • Güzel konu, Ellerine sağlık. Bende Ryzen 1800X almayı düşünüyorum, Anakart olarak henüz karar vermedim. Bakalım benim için çok iyi oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

ayıpsın buyur
    Ryzen 1800X, oyun ve benchmarklar - Yeni Bios 1107 - Ramler 3733 Mhz'e çıktı !!!

Şu dumana bak hele. Bunu ben yapamıyorum işte. Neyseki hanıma yaptıracağım. Biraz daha araştırayım, şu biosu kuracağım, ben dayanamam test ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: AyKqT

Güzel konu, Ellerine sağlık. Bende Ryzen 1800X almayı düşünüyorum, Anakart olarak henüz karar vermedim. Bakalım benim için çok iyi oldu.

İmzandaki sistem seninse, bence şu aşamada alma. Gayet güzel bir sistemin var. Ryzen için bence senin zen2 revizyonunu beklemen daha mantıklı olur. Hem de bilmediğin pek çok optimizsayon sorunuyla uğraşmaz ve direk olgunlaşmış bir platforma geçersin.
    Dersen ki, param çok, sıkıntı yok, o zaman anakart olarak C6H ASUS tavsiye ederim.
    Almak isteme sebemin Yotube, Canlı yayın, Render gibi işlemler yapıyorum 6700K dediğin gibi iyi olsada tam olarak yetmiyor gibi geliyor. Bu sebep ilede 1800X alasım var, Anakart olarakta ASUS CROSSHAIR VI HERO, MSI X370 XPOWER GAMING TITANIUM yada GIGABYTE GA-AX370-Gaming K5 AMD X370 birini almak istiyorum.

Zen2 gelince duruma göre bakarım 1800X çok daha iyi durumda olur ise sadece işlemci değiştirir devam ederim diye düşüncem var. Tabi tam olarak karar veremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AykutGuru -- 21 Mayıs 2017; 19:28:10 >
  • zen 2 am4 soket mi? x370 kartlarda çalışacak mı yani: çalışmayacak diye okudum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 21 Mayıs 2017; 19:37:33 >
  • 1200gs kullanıcısına yanıt
    Aynı Soket olacak. Bu sebep ile AMD bu konuda hem iyi durumda
  • Boş iş isterse milyon ghz ye çıkartsınlar.

bin tane inceleme var .ddr2 vs ddr3 vs ddr4 bakınız dogru dürüst fark yok.

Kendini tatmin için iyi.
    Teşekkürler paylaşım için Haftasonu şehirdışında olduğum için paylaşma fırsatı bulamamıştım.

2 farklı beta bios söz konusu, özellikle ram zamanlamaları konusunda ince ayar yapılma imkanı geliyor. Tabi ki bu sayede doğru ayarlar ile ramlerin istenen hızlarda çalışma olasılığı da artıyor. Deneyenler arasında başarılı sonuçlar alanlar var ancak memnun kalmayanlar da olmuş, özellikle bios ayarlarının save edilmesi ile ilgili problem yaşayanlar olduğunu gördüm. Ben henüz denemedim ama denersem sonuçları buradan paylaşırım.

Standart 2*8Gb ram kullananlar için 9943 versiyon
    http://www.mediafire.com/file/7jch56t5uohnnbz/CROSSHAIR-VI-HERO-ASUS-9943.zip

Hynix AFR 4x16GB ya da Samsung B 4x8GB, kullananlar için 9945 versiyon
    http://www.mediafire.com/file/2stmu39om14oa6b/CROSSHAIR-VI-HERO-ASUS-9945.zip

• quote:

Orijinalden alıntı: batuhano

Teşekkürler paylaşım için Haftasonu şehirdışında olduğum için paylaşma fırsatı bulamamıştım.

2 farklı beta bios söz konusu, özellikle ram zamanlamaları konusunda ince ayar yapılma imkanı geliyor. Tabi ki bu sayede doğru ayarlar ile ramlerin istenen hızlarda çalışma olasılığı da artıyor. Deneyenler arasında başarılı sonuçlar alanlar var ancak memnun kalmayanlar da olmuş, özellikle bios ayarlarının save edilmesi ile ilgili problem yaşayanlar olduğunu gördüm. Ben henüz denemedim ama denersem sonuçları buradan paylaşırım.

Standart 2*8Gb ram kullananlar için 9943 versiyon
    http://www.mediafire.com/file/7jch56t5uohnnbz/CROSSHAIR-VI-HERO-ASUS-9943.zip

Hynix AFR 4x16GB ya da Samsung B 4x8GB, kullananlar için 9945 versiyon
    http://www.mediafire.com/file/2stmu39om14oa6b/CROSSHAIR-VI-HERO-ASUS-9945.zip

Hocam, Bios ayarlarını Save yapma sorunu, 1201 Biosunda da var. Benim de başıma geldi. Siz kaydedip çıkıyorsunuz ama aslında kaydetmiyor!
    Bir de default ayara getireyim dediğinizde, görünüşte getiriyor ama aslında getirmiyor! Pek çok kere denedim. Yabancı forumlardan gördüğüm kadarıyla bu sorunu yaşayan çok kullanıcı var.
    Asus C6H'a adam gibi stabil bir bios getiremediler ya hala, şaka gibi gerçekten!

Velhasılı, sadece yeni biosta değil, 1201 versiyonunda da save sorunu var. Bunu o an anlamak zor olabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

zen 2 am4 soket mi? x370 kartlarda çalışacak mı yani: çalışmayacak diye okudum

Valla AMD 2020'ye kadar soket değiştirmeme sözü verdi diyorlar. Ama işin içine rekabet girince, Ekstrem işlemciler için bence soket değiştirmek zorunda kalacaklar. 4 kanal bellek desteği vs işi bozuyor.
    bios işi yılan hikayesine döndü bu mu bu mu diye 2 bios çıkmış bakalım hayırlısı umarım ekime kadar bu bios ve ram işi oturur da 1800x kesinde ram hala belli değil kafamda anakart zaten aldım asus corsair vı hero kutuda bekliyor
    Benim tahminim zen2 dediğimiz muhtemelen isimleri R7 1750, 1750X ve 1850X olacaktır. Bu modeller AM4 e gelecektir üretim teknolojisinin gelişmesi ile sadece saat hızı farkı olacaktır. Örneğin 6700k ve 7700k gelişimi gibi. Ama R9 gelecek işlemciler AM4 olmayacak orası kesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Beta biosların olayı bu, hangisi daha verimli ise official olarak onu yayınlarlar muhtemelen.

Benim gördüğüö 9945 versiyondan özellikle 4 ram kullananlar memnun.

Ben 9943 versiyonu denedim. Artık 3200 üzerinde 3333,3466,3600,3733,3866 ve 4000mhz direkt opsiyon olarak geliyor işlemci frekansı 100 olarak seçildiğinde. Ayrıca tüm ram zamanlamaları manuel olarak ayarlanabiliyor, 20~30 arası ram ayarı var. 1t ve 2t cr da ayarlanabiliyor bios üzerinden.

Çok inceleme fırsatım olmadı, 100 blck ile 3466mhz açtım, latencylerde iyileşme var diyebilirim. L2 3ns ve l3 10 ns görülüyor aida64 benchmarkda.

En büyük hayal kırıklığım 100blck ile ramleri dcmp profili ile 3600 mhz açamadım. (önceki bioslarda blck oc ile 3600 kullanabiliyordum, 100blck ile o zaman da olmuyordu gerçi)

Biraz daha ince ayar yapıp denemeler yapmak lazım, zen states oc yaparak 3466mhz şu anda sorunsuz gözüküyor ama çok da test yapamadım. Hedefi 3200mhz olanlar için ise bu hız gayet rahat bir şekilde açılıyor sorunsuz, memoryhole sorunu olanlar da 3333 ya da 3466 da ramleri kullanabildiklerini belirtmişler. Biosda ayarların save edilmemesi gibi bir sorun yaşamadım ama henüz kurcalama fırsatı bulmadığım ayarlar da var dolayısı ile tamamen sorun yok diyemem.

Başka deneyenler olursa bilgilerini paylaşsınlar, kurcalayacak çok ayar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhano -- 22 Mayıs 2017; 12:30:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• X serilerindeki +20°C offset sıcaklıkla ilgili hiçbir çalışma yapılmayacak mı? Bios güncellemelerinde hep ram hızı, stabilite vs görüyoruz, bu konuyla ilgili birşey duyan bilen var mı?
  • Yoizhik kullanıcısına yanıt
    Onu söylemeyi unuttum, hatırladığım kadarıyla bende Mi Skew ayarı Auto daydı ve bu +20 derece Offset ayarı geçersiz durumda. Yani direkt işlemci sıcaklığını görebiliyorsun HWinfo'da.
  • batuhano B kullanıcısına yanıt
    0902 ve sonrasında MI Skew ayarı otomatik olarak ayarlanmış geliyordu, -270mi öyle birşeydi yanlış hatırlamıyorsam, o değeri kaldırıp auto yapmamız mı gerekiyor kısaca?
  • batuhano B kullanıcısına yanıt
    aslında olay tüm marka model ramlerin sorunsuz mhz si neyse onda çalışması bu olduysa işlem tamamdır yani senin ram zaten pek sorunlu değildi
  • MI skew ayarı nerde bulamadım
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.