Şimdi Ara

Ryzen 1800X, oyun ve benchmarklar - Yeni Bios 1107 - Ramler 3733 Mhz'e çıktı !!! (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.659
Cevap
13
Favori
48.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İşte, hiç böyle durumlarda kalmasaydınız. 4x4GB bellek 475TL. Hiç yoktan kendinize iş çıkarıyorsunuz.
  • Zaten gskill b-die ramler 2x8 16 gb sorunsuz ve yüksek hızda kullanılabiliyor, yüksek performans için 4x4 almanın bir mantığı yok 16gb toplam ram için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    32gb(4x8gb) ilerisi için düşündüm. birkaç ay yatar 1 çifti. problem olmaz.
    emin olmasamda 4x4gb da yüksek hızlarda çalışmayacaktı. birde slotlar dolacak ileride yükseltme şansım zor olacaktı.
  • batuhano B kullanıcısına yanıt
    aynen. ramler ilginç hangi ayarı ayarlarsan onda çalışıyor. hız aralaığı çok fazla 3200cl14 gerçekten iyi değerler. 3600 cl15 de çalışıyor. bende eskiden xms2 675mhz ddr2 ram vardı bir tek onlarda 800-1066mhz ne ayarlarsan çalışıyordu. mesala ddr3 2400mhz corsair ve kingston vardı bir önceki 2600k maxiumus olan sistemde 5 yıl geçti 2400mhz asla çalışmadı. şansılyım ve ayrıca sizin ve forum sayesinde anakart ve ramleri özellikle seçtim sıkıntısız kullanıyorum.
    inşallah forumda diğer ryzen kullanıcılarıda kısa amanda problemlerini çözerler.

Not: özellikle konu sahibi batuhano arkadaşa teşekkür ederim bilgilendirmeleri sayesinde bu anakartı (am3 uyumu için)ve gskill ramleri aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scerit -- 4 Mayıs 2017; 12:59:48 >
  • bu ram olayi cok yanlis anlaşılmış bir kere gtx1060 veya rx480 ve alti gpu kullanılacaksa 2400mhz ve 3200 mhz arasinda fark yok gibi ayrıca 2k ve üzeri cozunurlulukte de fark cok az yuksek hiz ve dusuk cl degerlerine sahip bellekler gtx 1xxx serisi ve 1080p gibi cozunurluluklerde farkini ortaya koyuyor.En mantiksiz durum kisitli butce varsa 300 tl fazla verip 3200 mhz ram alamak ve gpu yu kismak olur misalen bu 300 lira ile rx470 alacagina rx480-580 al 3200mhz ram getirisinden fazla fps getirisi yasarsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.C.B -- 4 Mayıs 2017; 13:7:42 >
  • batuhano B kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz yüksek hız, standart DDR4 dörder adet 2666MHz setinden yavaş; 3200MHz'ler bir tek rakip olabilir, onların da desteği muallakta. Eğri oturup doğru konuşalım: zamanlar değiştikçe aynı seti almayı düşünmeyeceksiniz. Bugün 3000, yarın 3666MHz yaygınlaşacak. Saat hızı için olmasa, zamanlaması için yüksek hızlı almak daha avantajlı olacak ileride(XMP2 zamanlamaları bulunuyor). Kaldı ki 16GB neyinize yetmeyecek?
  • Bahsettiğim yüksek hız, standart DDR4 dörder adet 2666MHz setinden yavaş derken?

Bahsettiğim hız zaten 2x8 ram kit ile 3200mhz, nasıl yavaş?

• ben hem gtx1070 hemde hd tv kullanıyorum. geçende inceleme de gördüm youtube da %15 gibi değer artışı sağlıyor oyunların çoğunda.
    Bu sebeple aldım ramleri. birde bazı parçaları hernekadar bir miktar pahalıda olsa vatandan alıyorum.
    Adanada başka alabileceğiniz yer yok. birde internetten aldığımda probelm çıktığında çözmek daha zor.
    örnek işlemcide problem çıkmaz dedim uygun diye teknobiyotikten aldım işlemci geldi ne göreyim kutusu açık işlemcinin heryeri macun.kullanılmış.İade ettim.
    ramde mesala vatandan aldığım çiftin biri 1F hatası veriyor. Bilgisayar 4-5 kere resetle açılıyordu. Windows da 16gb görüyor ama kullanılabilir 8gb diyordu.
    Vatan götürdüm hemen sağolsunlar değiştirdiler. Büyük illerde arkadaşlar istediği yerden rahat rahat alabiliyorsunuz. Adana da yer yok. olan 2 büyük firmada son 6-7 yılda battı. En son adana da Myro vardı oda battı.

• Evet, çok doğru tespit. Diğer sistem bileşenleri zaten orta düzeyse, ramin tek başına ek performans getirisi günlük kullanımda hissedilemez.

• scerit S kullanıcısına yanıt
    diyarbakir vatanda ryzen islemci yoktu sparis ile getiriyoruz dediler isi sparise bindireceksen totalde istedigim donanim 100 tl daha ucuza alip sparisi baska yerden gecerim dedim incehesap ve sinerjiden aldim.maalesef kucuk yerlerde donanim bulmak sikinti kadikoy yazicioglunu uzledigim cok oluyor.

anladığım doğrumu zaten dörder adet 2666mhz 3200 2 adetten hızlı ise sıkıntı yok ramler zaten dörtlü 2666 çalışıyor. ama dediğinizle çakışıyorsunuz yukarıda quad desteklemiyor getirisi yok diyen siz siniz. dörkanal kullanması için quad desteğinin olması gerektiğini önceki mesajlarda belirttiniz
    birde bende bir huy var aldımmı eksiksiz hatta fazla alırım. 2600k ve 16gb ram aldığımda o ne gerek var dedi tam 6 yıl kullandım sıkıntısız. herkes şimdi 16gb neredeyse standart oldu bir de ramlerin aynısını ileride bulmak sıkıntı. almışken 32gb alayım dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scerit -- 4 Mayıs 2017; 13:26:0 >
    32GB kullanacaksanız: hiç durmayın.
    Bellekler elinizde ise CPU-Z ile belleklerin koduna bakıp 1R mi 2R mi bulmaya çalışın. İki türlü de dörtlü set hızınız 2666'ı geçmeyecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 4 Mayıs 2017; 13:32:41 >
    net konuşsanız yukarıdakinde"32GB kullanacaksanız: hiç durmayın." dalga mı geçiyorsunuz yani kullanamazsınızmı diyorsunuz yoksa size kalmışmı diyorsunuz
    Elbette ki 32 GB alacaksanız 8GB'lık modüller kullanmanız gerekiyor - benim 4x4GB önerimi karalayın, diyorum. Ancak ister istemez dediğime geliyorsunuz: 3200MHz bellek desteklenmiyor, en fazla destek hızınız 2666MHz dörder modül kullanırken. Bu takdirde 4x8GB 2666MHz mi, yoksa 2x16GB 3200MHz mi, veyahut benim dediğim şekilde 4x4GB 2666MHz mi alacağınıza karar verebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 4 Mayıs 2017; 13:38:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Elbette ki 32 GB alacaksanız 8GB'lık modüller kullanmanız gerekiyor - benim 4x4GB önerimi karalayın, diyorum. Ancak ister istemez dediğime geliyorsunuz: 3200MHz bellek desteklenmiyor, en fazla destek hızınız 2666MHz dörder modül kullanırken. Bu takdirde 4x8GB 2666MHz mi, yoksa 2x16GB 3200MHz mi, veyahut benim dediğim şekilde 4x4GB 2666MHz mi alacağınıza karar verebilirsiniz.

eyvallah anladım ama resmi olarak dual olarakda 2666 mhz destekliyor gözüküyor ama 3600mhz çalışıyor. dörtlü niye çalışmasın diye düşünmüştüm.
    http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/CROSSHAIR-VI-HERO/CROSSHAIR-VI-HERO_DRAM_QVLforAMDRyzenProcessors_0316.pdf?_ga=2.220592280.165415681.1493894579-1719644566.1491811756
    yukarıdaki link asus corsair hero vı anakartın ram destek listesi yukarıda bakarsanız 4 dim çalışan destekleyen 2 adet ram var. bu dediğinize ters değilmi.
    dörlü 3200 destekleyen 2 adet gskill ram var. 2666 mhz üstü çalışmaz derken listede 2 ram 3200mhz çalışıyormuş. yukarıda 1r vya 2r 2666öhz üstü çalışmaz demiştiniz. ben burada bakarak zaten çalışmasını tahmin edip aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scerit -- 4 Mayıs 2017; 13:46:52 >

İşte, orada bir değerlendirme yapmanızda fayda var. Son bios ile standart değerlerin +533MHz yükseğine erişilmiş gözüküyor.
    Son mesajınızı sonradan gördüm. Belleklerinizin kodunun CPU-Z'den eşleşip eşleşmediğine baktınız mı diye sorma ihtiyacı hissettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 4 Mayıs 2017; 13:53:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

İşte, orada bir değerlendirme yapmanızda fayda var. Son bios ile standart değerlerin +533MHz yükseğine erişilmiş gözüküyor.
    Son mesajınızı sonradan gördüm. Belleklerinizin kodunun CPU-Z'den eşleşip eşleşmediğine baktınız mı diye sorma ihtiyacı hissettim.

cpu-z de bakmadım ama kutudaki kodlar aynı. Birebir aynı marka, model ve kodlu kutuları
    ama bazen aynı seri olmayabiliyor akşam bakarım.
    GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z DDR4 3000MHz CL14 1.35V Dual (F4-3000C14D-16GTZ)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scerit -- 4 Mayıs 2017; 14:1:42 >

Siz o listede görebiliyor musunuz? Ben göremiyorum sizin belleklerinizi...
  • GSKILL 32GB (4x8GB) TRIDENT Z RGB DDR4 3600MHz CL17
    Bu ram setini Newegg'te görmüştüm,fiyatı 16(2x8) gb olan modellerin 2 katından daha fazlaydı.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.