Şimdi Ara

Ryzen 1800X, oyun ve benchmarklar - Yeni Bios 1107 - Ramler 3733 Mhz'e çıktı !!! (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.659
Cevap
13
Favori
48.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @Batuhano hangi bios yüklü sizde 1107 dediniz ama hiç bir yerde bulamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 30 Nisan 2017; 9:21:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

bu veren sitehttp://forum.hwbot.org/showthread.php?t=167530&page=27

buda indirme linki
    http://www.mediafire.com/file/3o3n5zdrx291lbf/CROSSHAIR-VI-HERO-ASUS-1107.zip

Yukleyim mi ? Oc yapmiyorum. Açılış hizli olsun istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 30 Nisan 2017; 10:7:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1200gs kullanıcısına yanıt
    bilmem konu sahibi pek bilgi vermemiş sadece ram hızını söylemiş sitesinde yok beta mı resmi mi belli değil sen bilirsin
  • Selam, 1107 beta bios, asus sitesinde henüz yayınlanmadı. Ben bu hafta sonu sürekli dışarıdayım bu nedenle sadece ramleri oc etmeyi denedim ve diğer bioslarda yapamadığım seviyeye çıkabildim ama henüz farklı testler yapamadım. Belki bu akşam bakabilrim fırsat bulursam. Şu anda resmi sitede yayınlanan en düzgün bios 1002 versiyon. Risk almak istemeyen bunu kullanabilir. Ama denemek isteyen 1107 kullanıp deneyimlerini burdan paylaşabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhano -- 30 Nisan 2017; 13:20:36 >
  • Arkadaşlar yazın mini-itx sistem toplamak için 1800x almıştım HB indiriminden. Fakat sonradan öğrendim ki düşük profilli soğutucular genelde 65 watt desteği sunuyor, üzeri için daha büyük soğutucu gerekiyor. Bu yüzden iade edip 1700 alma düşüncem var, kasa küçük olacağı için OC yapmayacağım bu yüzden en yüksek hızda olanı alayım demiştim ama soğutucu olayı işi bozdu. ALmak istediğim kasaya maz 47mm soğutucu sığıyor (sıvı soğutma çözümü zor).
  • Bence en iyi çözüm aio çözümleri. Nzxt kraken x31 yada x41 işinizi görecektir. (spesifikasyonlarına bakmanız lazım tabi ki)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhano -- 30 Nisan 2017; 13:21:43 >
  • Öneri için teşekkürler, sıvı soğutma takabilmek için ekran kartını mini boyda almak gerekiyor, o yüzden kararsızım.

Ryzen 1800X, oyun ve benchmarklar - Yeni Bios 1107 - Ramler 3733 Mhz'e çıktı !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Escapetolife -- 30 Nisan 2017; 13:34:55 >
  • Mini 1070 güzel olur :)

Ryzen 1800X, oyun ve benchmarklar - Yeni Bios 1107 - Ramler 3733 Mhz'e çıktı !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhano -- 30 Nisan 2017; 13:49:12 >
  • Escapetolife kullanıcısına yanıt
    Fotoğrafı görünce içim daraldı multimedya pc için düşünüyorsan onun yerine ana bilgisayarına Steam Link alsan daha iyi olur gibi.
  • Evet kesinlikle doğru önerme, bende steam link var ve gayet kullanışlı oluyor

• batuhano B kullanıcısına yanıt
    Aynen ben de kullanıyorum 2x de steam controller var gayet iyiler. Tek kötü tarafı sağlam wifi ile bile yüksek kalitede çok iyi deneyim sağlayamaması. Sırf steam link için 3. bir 1.2Gbitlik powerline aldım. Artık ultra kalitede akıcı bir şekilde tv karşısında da takılabiliyorum
  • ßekir kullanıcısına yanıt
    Oyunlarla hiç alakam yok :) 3d modelleme ve render amaçlı kullanabileceğim ama aynı zamanda kolayca taşıyabileceğim bir sistem hayalim var sadece :) render olarak hem gpu hemde cpu kullanma durumum var bu yüzden ikisi de üst seviye olmasa bile biraz yakın olmalı.
    Sana bir kıyak yapayım mı o zaman?

3D modelleme için ne kullanıyorsun, 3ds Max mi?

Kendine sadece bir notebook al ki bu işlerle uğraştığına göre vardır. Render ihtiyacın doğduğu anlarda ise gönder projeni cloudda ayağa kaldıracağın makineye orada hallet tüm işlerini. 64 coreluk bir makineyi kısa süreliğine kullan ve işin bittiğinde kapat. Makineyi ayağa kaldırman ise 2dkdan fazla sürmez. İşin bittiğinde tekrar kapatırsın ki paran hep cebinde kalır.

Her seferinde render ortamını nasıl kuracağım kısmına gelirsek; sadece bir kere kurup imajini alacaksın, sonra da her ihtiyaç duyduğunda o imajdan istediğin özelliklerdeki makinaya kuracaksın. Bu işlemin sana toplam maliyeti 1-2 saat için taş çatlasın 15-20 TL olur.

Amazon veya Microsoft Azure Cloud servislerini biraz araştır. Cloud computing işinde seviye atlamana sağaldığı gibi maliyetlerini de minimize edecektir.

• ßekir kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 2 yılı geçkin bir süredir powerline kullanırım, ev içi network için 10 numara çözümdür

Coolermaster elite 130 kasa alabilirsin. Hem sıvı soğutma takılabiliyor. Hem de 30 cm ye kadar ekran kartı desteği var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • batuhano B kullanıcısına yanıt
    Öyle ama biraz tuzlu bir çözüm Ucuzları yüksek performans noktasında iş görmüyor, diğerleri ise cidden pahalı ama asıl olaya bakarsak gerçekten deyiyor
  • Cloud sistem mimari yada video render alanlar için uygun olur. Herşeyi hazırlayıp final aşamasını göndermek lazım fakat herşeyi hazırlayacağın bir laptop nereden bakarsan 10000 TL'yi buluyor yoksa işkenceye dönüşüyor. Çalıştığın sisteminde hızlı olması lazım.

Elite 130 kasayı inceledim fakat hani bu bile gerçekten büyük bir sistem, standart konsol boyutunda bir şey olmasını istiyorum bu yüzden seçenekler çok kısıtlı kalıyor tabi, intel düşünsem asus yada msi'ın hazır sistemleri var işimi görür ama Ryzen çok çekirdek performasını görünce kafaya bunu taktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Escapetolife -- 30 Nisan 2017; 14:57:22 >
    http://www.cryorig.com/c7.php

batuhano'nun dediği gibi 120 yada 140mm aio sıvı soğutucuda işinizi görür radyatör+fan kasaya sığıyorsa.
    Alakası yok ve cloud computing konusunu tam olarak bilmeden önyargılı yaklaşıyorsun. Tüm ihtiyaçlar için bir cloud çözümü mevcut. Ayrıca 4 yıl 3ds Max & vRay eğitimi verdim ki zamanının eski bilgisayarlarıyla bile uğraştım fakat dediğin gibi işkenceye dönüşen birşey olmuyor. i5 makinelerle bile tasarlama kısmını kolayca tamamlayıp render için sağlam bir bilgisayara gönderebilirsin. 3.000 TL'lik bir notebook tasarım konusundaki ihtiyaçları seni süründürmeden rahatlıkla karşılıyor, render işini de söylediğim gibi clouda bırakman en hızlı ve en enonomik çözümdür.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.