Şimdi Ara

Ryzen 1800x Açılmama Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, Ryzen 1800x olan bir sistem kullanıyorum ve sistemin ilk günden bu yana garip bir sorunu var. İşlemcinin termal macununu sürdüm, ısı değerleri normal ancak sistem bazen cpu kaynaklı bir sorun yüzünden açılmıyor. Sistemi normal olarak kapayıp açınca %95 sorun olmuyor fakat bazen 3 gün sonra açmaya çalışınca ilk seferde açılmıyor ve hemen reset atınca sorunsuz açılıyor. Anakart üzerinde yer alan Ez Debug Led sorunun işlemcide olduğunu gösteriyor. Şimdi kalkıp garanti vs yazmayın çünkü dediğim gibi hemen anlaşılan bir sorun değil. BIOS sürümüm güncel. Acaba otomatik voltaj değeri yüzünden böyle bir sorun oluyor olabilir mi ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Not 1: Benimle aynı sorunu yaşayan iki kişi daha gördüm sanırım kronik bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shallow Bay -- 16 Ağustos 2017; 17:23:41 >

• Aynı sorun bende de var bios ekranında takılı kalıyor ve açılmıyor anakartta da cpu led yanıyor. Bende ryzen 1600 kullanıyorum bu ryzen işlemiclerin genel sorunu herhalde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ehlika

Aynı sorun bende de var bios ekranında takılı kalıyor ve açılmıyor anakartta da cpu led yanıyor. Bende ryzen 1600 kullanıyorum bu ryzen işlemiclerin genel sorunu herhalde

bende ekran siyah kalıyor ancak hemen reset yapınca açılıyor
  • Sorunu yazmışsınız arkadaşlar ama eksik bilgi var. İşlemci ve belleklerde oc var mı? Sistem default değerdeyken mi oluyor? Bunları anakart markası bellek markasıyla beraber yazın kullanan arkadaşlar yardımcı olacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • En önemlisi sorun yaşayan arkadaşlar bios güncellemeleri yapıldı mı.

• Anakarttan kaynaklı gibi, hepinizin anakartı msi mı?
  • Benim msi ama yabancı forumlara baktım diğer markalarda da bu sorunu yaşayanlar var bende nadir yapıyor bios güncel sistem default ayarlarda

• Ayni problemi 2500k 2600k kullanirken yasiyordum.hatta bir arkadasimda bu problemi yasiyordu.sistemi kapatip acinca sorun yok ama 1 2 gun kapali kalsin acinca sistem acilmiyor reset atinca aciliyordu.cok nadir yapiyor bu sorun ama insani delirtiyor.cozum bulamamistik biz.ocsiz sorun olmuyordu.oc liyken sorun oluyordu ama oc li olarak acildiginda hicbir sorun yasamiyorduk sorun acilana kadardi.

• Ehlika kullanıcısına yanıt
    Sadece bios update yapanlar şikayet ediyor. Resetleyince geçiyor diyenler var.
  • bence overclock faliyetleri için biraz beklemelisiniz. yeni gelecek bioslarda sorun düzelecektir veya windows işletim sisteminin ryzen sürücü güncellemesi iyileştirmelerini bekleyiniz. zaten güclü ve hizli işlemciler.
  • bu tip sorunlar genelde islemciden degil anakarttan olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.