Şimdi Ara

Ryzen 1600X'imi ve Anakartımı elden çıkarmayı düşünüyorum. Sizce yapmalı mıyım ??? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
0
Favori
4.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O 130 TL'yi anakarta yatır. İnventus linklerindeki ürünler indirimdeydi, yarın fiyatları değişecek. 600 TL'ye de Z370 anakart var ama ASUS PRIME Z370-A'dan aşağı düşme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FDA1336A -- 7 Ocak 2018; 23:18:5 >
  • Sen buradakilere bakma. 1600X 1080p'de 35 FPS veriyorsa bir oyunda 2K'da da aynısını verir 4K'da da. Darboğaz olayını hala anlayamayan var. Islemci darboğazdan 35 FPS veriyorsa 4K'ya geçince yine aynısını verecek, tek farkeden şey ekran kartının yüzde 50 değil 80 çalışması olacak. Ama sadece WD2 ve AC: Origins'de oluyorsa çok da umursamayabilirsin, Ubisoft oyunları sorunlu olur işlemci optimizasyonu konusunda. Diğer oyunları göz önünde bulundurmak lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Youtube videolarına bakıyorum da sizdeki gibi bir darboğaz sorunu göremedim. Sizin sistemde bir sorun olabilir mi ?
  • Umarım şu açıklardan sonra gelip ryzen 2 alıcam, darboğaz oluyor diye konu açmazsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence boşuna anakart ve işlemci masrafına girmeyin. Şurada Ryzen 2 nin gelmesine 2 ay kaldı. Bu nesil işlemcilerin 4.7/5 ghz gören halleri olacak. O zaman sadece işlemci masrafı yaparsınız. O dediğiniz darboğaz da kalmaz.

• F355 Challenge F kullanıcısına yanıt
    Intel sorunsuz çalıştırıdğı oyunlarda AMD İşlemciler çuvallayınca bu sefer oyun mu sorunlu oluyor.

Nasıl bir fanboysunuz şaşıyorum. Kaç para alıyorsunuz?

Koyun 720p testlerini işlemcinin gerçek gücünü görelim?
  • Canım kardeşim sat pC masraf yapma :D Al bi dene xbox one s 1tb 4k Oyna rahat rahat :D
  • 35fps normal değil. Başka bir sorun var. 1600x 1080ti a düşük çözünürlükte darboğaz yapsa bile 80-100 fps atına inmez. 1080p de 1600X 100 fps veriyorsa 8700k da 120 falan verir. 2k da fark o kadar da olmaz. FX işlmeciler bile 35fps ye inmez. Sisteminizde başka bir sorun var.

Bios ayarlarını sıfırlayın. Birşeyler yanlış ayarlanmış olabilir. İlk başta oc yapmayın. Çipset, ekran kartı vs sürücüleri kaldırıp güncelini baştan kurun. Arkada çalışan bir işlem, virüs vs varsa onları da kontrol edin. Xbox gamedvr ı da açıksa kapatın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 8 Ocak 2018; 14:54:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeTaL_KnighT

quote:

Orijinalden alıntı: SiSKHoBBiT

ne gerek var al bitane 4k monitör takıl.

Arkadaşlar zaten dediğim değeri 2K çözünürlükte alıyorum ( Fps değeri 35 ile 60 arasında gelip gidiyor). 4K'da muhrtemelen 20 Fps alırım

Birde Monitörde benim iki tane olmazsa olmazım var 144 Hz ve 0.1 Ms değerleri olacak. Şuandaki Asus monitörüm bu değerleri veriyor ama sadece 1080P çözünürlüğe sahip ancak DSR sayesinde 4K çözünürlüğe çıkartabiliyorum. Ve görebildiğim kadarıyla DSR ve gerçek 4K arasında sadece %5'lik bir görüntü kalitesi farkı var. O yüzden sorunum monitörümde değil bence, yinede sağolun.

https://www.asus.com/tr/Monitors/VG248QE/

Ryzen 1600X'imi ve Anakartımı elden çıkarmayı düşünüyorum. Sizce yapmalı mıyım ???

1080p de bile 8370 bile 40 FPS vermiş minimumda.. 1080 ile bir de...

Driverlar bir sifirlansin bence display driver uninstaller ile temiz silin 0 Layin. Arka planda işlemciye ekleyen bir şeyler olabilir. Windows update be search indexer I kapatin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Herif 35 fps aliyorum demis. Fanboylar 144 fps derdinde. I7 8700 yazinca kendini kay etmis fanboylar. Sen bir guzel sistem kontrolu yap duzelir o. Bosuna 2 bin lira harcama ...

• Hocam aynen BIOS'u direkt olarak default ayarlara alıp bir dener misiniz. Böyle bir durum olmaması lazım. FX 8350'ler bile o kadar düşmüyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

35fps normal değil. Başka bir sorun var. 1600x 1080ti a düşük çözünürlükte darboğaz yapsa bile 80-100 fps atına inmez. 1080p de 1600X 100 fps veriyorsa 8700k da 120 falan verir. 2k da fark o kadar da olmaz. FX işlmeciler bile 35fps ye inmez. Sisteminizde başka bir sorun var.

Bios ayarlarını sıfırlayın. Birşeyler yanlış ayarlanmış olabilir. İlk başta oc yapmayın. Çipset, ekran kartı vs sürücüleri kaldırıp güncelini baştan kurun. Arkada çalışan bir işlem, virüs vs varsa onları da kontrol edin. Xbox gamedvr ı da açıksa kapatın.

Anladım ama O.C yapmazsam Ramler 3066 Mhz'den 2100 Mhz'ye düşecek ve Ryzen sistemlerde Ram hızı çok önemli diyorlar. İşlemcide 4.0 Gh'den 3,6'ya düşecek oradanda performans kaybı yaşıyacağım.

Kullandığım Windows 10 64 bit pro zaten otamatik güncelleniyor. Antivirüs olarak ise 360 security kullnıyorum. Sisteme çok az yük bindiren bir anti virüs bence. Ekran kartımıda daha 15 gün öncemi ne güncellemiştim. Ama Xbox Gamedrv'yi konrol ederim saolasın

• quote:

Orijinalden alıntı: l4her0

Herif 35 fps aliyorum demis. Fanboylar 144 fps derdinde. I7 8700 yazinca kendini kay etmis fanboylar. Sen bir guzel sistem kontrolu yap duzelir o. Bosuna 2 bin lira harcama ...

sistem kontrolünü hangi programla yapayım ? 360 Security ile tam kontrol yaptımm ama değişen birşey olmamıştı maalesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkem0707

Canım kardeşim sat pC masraf yapma :D Al bi dene xbox one s 1tb 4k Oyna rahat rahat :D

30 Fps'de oyun oynamak hiç eğlenceli değil bence.
  • MeTaL_KnighT kullanıcısına yanıt
    Hocam RAM stabil olmadıktan sonra hiçbir önemi yok isterse 3666 Mhz olsun, bu yaşadığınız gibi sorunlar yaşarsınız. 2933 Mhz deneyin örneğin. RAM kitinizin ismini-modelini paylaşırsanız size manuel ayar da paylaşabilirim.
    Oyunlarda fps arttı, AMD fanları hala %20 düşecek diyor 8700K-8600K geçiş yapabiliyorsanız değerlendirin. Oyunlarda %20-50 daha fazla fps alırsınız. 80fps yerine 110-120fps aralığına çıkarsınız, fps düştüğünde 60'lara değil de 100-110'a düşersiniz. Merak ettiğiniz oyun testi vs. varsa yapabilirim.

Ryzen ile devam edeceğim derseniz de anakartı değiştirin.Üst seviye anakartlar haricinde belleklerde ve güç konusunda sıkıntılar olabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0E2A3DE6D -- 9 Ocak 2018; 11:33:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Hocam RAM stabil olmadıktan sonra hiçbir önemi yok isterse 3666 Mhz olsun, bu yaşadığınız gibi sorunlar yaşarsınız. 2933 Mhz deneyin örneğin. RAM kitinizin ismini-modelini paylaşırsanız size manuel ayar da paylaşabilirim.

http://www.hepsiburada.com/corsair-vengeance-lpx-16gb-2x8gb-3200mhz-ddr4-ram-cmk16gx4m2b3200c16r-p-BD804465?magaza=Zetta%20Bilişim

Ramlerimi buradan almıştım. Yalnız ben o Ram Kitini 680 Tl'ye almıştım Nisan ayında şimdi 1250 Tl olmuş. Dostum bu ne yav şok geçiriyorum şuan resmen !!!

Bırak 3.6 yı işlemci 2 ghz ramler 2133 hızında çalışsa bile 35 fps alman normal değil. Sistemde başka sorun olup olmadığını görmek için ocyi geçici olarak kapat herşeyi sıfırlayıp dene diye söyledim. Sürekli o şekilde bırak diye demedim.

4.0 ghz için gereken voltaj çok fazla 1.32-1.35v arası bir voltaj ile 3.9ghz günlük kullanım için çok daha verimli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1600x modelini hicbir oyun 35 fps ye dusuremez. Sizin sisiteminizde sorun var. Ben 3.6ghz 1700x ile 3dsmaxte render alirken witcher3 girip 90fps oyun oynuyorum. Sizin sorununuz bambaska. Tekrar ediyorum 1600x i hicbir oyun 35-40fpsye düşüremez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Bırak 3.6 yı işlemci 2 ghz ramler 2133 hızında çalışsa bile 35 fps alman normal değil. Sistemde başka sorun olup olmadığını görmek için ocyi geçici olarak kapat herşeyi sıfırlayıp dene diye söyledim. Sürekli o şekilde bırak diye demedim.

4.0 ghz için gereken voltaj çok fazla 1.32-1.35v arası bir voltaj ile 3.9ghz günlük kullanım için çok daha verimli.

Tamamdır akşam evde deneyim bir bakalım ne olacak. 4.0 Ghz hız için DVID ve DVID Soc hızları ile oynama yapmak gerekiyor. Ama 3,9 Ghz için Auto ayarlar yeterli oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.