Şimdi Ara

Ryzen 1600 vs Ryzen 2600 - GTX1080 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
6.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi tekrar bakındım da, faz sayısının artması; gerilimin daha kararlı olmasının yanı sıra, akımların da bölünmesini sağlıyor. O nedenle faz sayısı artışına bağlı olarak, her bir fazın daha az güç iletmesi ve her faza ait MOSFET' lerin daha az ısınması söz konusu.
  • setek01 kullanıcısına yanıt
    eskiden amd ucuzdu ama artık değil neden onlardan hiç söz etmezsin hani şu 2006 dönemi sen çok iyi hatırlarsın şimdinin i5 8400 ile ryzen 2600x ama yerler değişti tam tersine
    i5 8400 65w tdp diğeri 95 w tdp hemde daha fazla fps hem daha ucuz hemde dahili gpu var
    yani intel geçen sene amd yi fena çizdi giriş seviyesinde şimdide orta-üst seviyede
    çizdi,
    öyle gerçeklere sessiz kalırsan 1 si gelir hatırlatır
  • i5 8400 65w tdp değil. 65w olması için sürekli 2.8ghz de kullanman gerkiyor. 3.8e çıkınca tdp bambaşka bir şeye dönüşüyor. Sıcak çalışan bir işlemci değil ama intelin verdiği tdp ler kağıt üstünde hep.
  • Arıkut kullanıcısına yanıt
    amacı sadece oyun olana göre yazdım render falan yapıyosa ryzen 2600 alsın geçsin
    Amd hep 95w’da mı kalıyor? O her işlemcide öyle değil mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavikıs

eskiden amd ucuzdu ama artık değil neden onlardan hiç söz etmezsin hani şu 2006 dönemi sen çok iyi hatırlarsın şimdinin i5 8400 ile ryzen 2600x ama yerler değişti tam tersine
    i5 8400 65w tdp diğeri 95 w tdp hemde daha fazla fps hem daha ucuz hemde dahili gpu var
    yani intel geçen sene amd yi fena çizdi giriş seviyesinde şimdide orta-üst seviyede
    çizdi,
    öyle gerçeklere sessiz kalırsan 1 si gelir hatırlatır
    8400 65w mı

2.8ghz base frekansta çalışırken 65w olan işlemciyi 65w sanmak da gerçekten güzel kafaymış

Yahu bilginiz yoksa ki senin gerçekten yok bari boş boş konuşup bir şey biliyormuş gibi ortalıkta dolanma. Bir de birisi gelir hatırlatır diye saçmalıyor

Önce o gerçekleri kendin öğlen abicim. Intel in AMD ye rakip olabilmek adına base frekansı 2.8ghz e çekip 65w tdp diye millete yutturuyor özetle o işlemci 2.8ghz de 65w güç çekiyor ama oyunlarda 3.8ghz de çalışıyor

Öyle çok bilmişlik yaparsan 1 si gelir rezil eder

Ryzen 1600 vs Ryzen 2600 - GTX1080

• Hem 2600 hem 2600x gayet güzel oyun ve multitasking işlemcileri. Fiyatları da güzel. Toplam güçte 8400 den farkla güçlüler. Tek çekirdek skorları da 8400 den iyi. Oyun yapımcıları yüzünden sadece 1080ti kullanıldığında çıkan küçük bir fps farkı yüzünden oyun isteyen 8400 alsın demek doğru değil bence. 1080ti alan 8400 işlemci almaz. 8400 alıp ekran kartı alan aynı ekran kartını 2600 de de alır arada fps olarak 8400 ile zerre fark olmaz. Toplamda elinde daha güçlü bir işlemci olmuş olur 8400e göre. 2600 daha avantajlı toplamda. Anakart ömrü falan bile hesaba katılmadan daha avantajlı hemde. 8400 yanına 1080ti alacak olan evet 8400 alsın. Tabi o açıklara falan gözünü kapatabiliyorsa. Orası ayrı
  • @lan da rey cevaplasın o şuanda oc li kullanıyor kaç watt tdp tükettiğini
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bugia

Amd hep 95w’da mı kalıyor? O her işlemcide öyle değil mi?
    Amd tdp ne ise onu yazıyor anlaşıldığı kadarıyla. 2800x'e 105 demişler. Artış varsa söylüyorlar. İntel işlemcilerinin tdp'sini Amd ile benzer gösterebilmek için temel hız değerini düşürüp duruyor. 8400de 2.8ghz, 8700Kda 3.7ghz vesaire. 8 çekirdekli 9700K çıksa bunun temel hızı 3.4ghz tdp'si yine 95w diyecekler muhtemelen. Zaten bu tür şeyler yüzünden bazı insanlar soğuk bakıyor burada intele. Oyun performansına falan laf eden yok
    Tamam da 8400 65w değil dediniz hız arttırdıgı zaman TDP değişiyor diye, bu mantığa göre o 2600x’de 95w değil, aynı şey değil mi? Amd 2600x stok 95w. Kendi kendine hız arttırabiliyor aynı 8400 gibi. 2600x Kendini boostladığında 95w’da mı kalıyor?

• ani fps düşüşleri oc li olduğu halde
    https://www.youtube.com/watch?v=jZJ_oS4kHY8

yani kendini tatmin etmek için konu açarkende ayağınızı denk alıcaksınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavikıs -- 28 Nisan 2018; 17:45:28 >
  • Bugia B kullanıcısına yanıt
    Amd gerçek tdp yada ona çok yakın bir değeri veriyor. Yani işlemcinin tam yada tama yakın çalıştığı durumlardaki tdp değerini (ikisinin bir ortalamasını) yazıyor kutu üstüne. İntel tdpyi ben temel hızda ölçüyorum diye bizzat kendisi söylüyor sitesinde. Yani 8400 65w tdp 2.8 deki hali. 8700K 95w tdp 3.7 deki hali. zaten bu yüzden intel işlemcilerinde çekirdek sayısı arttıkça temel hız sürekli düşüyor son zamanlarda. Bu işlemci 65w-95w tdpli diyebilmek için.
    Amd dediğiniz gibi ortalama deger veriyorsa dediğinizde haklısınız hocam, sağolun.

Estağfurullah hocam. Ben de yakın zamanda forumdan öğrendim bu konuyu. İlginç geldi araştırdım doğruymuş. Biz bile yeni öğreniyorsak bilgisayarla fazla ilgilenmeyen milyonlar kutu üstünde yazan tdp ye bakıp alıyorlar. Zaten ondan bu işlere giriyorlar belli ki. Sonra bu firmadan hoşlanmayanlara laf ediliyor buralarda sürekli. Böyle davranan firmanın nesini kim sevsin ki? Yakında Amd de zarar gördüğü bu haksızlığa dayanamayıp benzer şeyi yapar, al sana gitti tüketicinin tdpyi öğrenme hakkı. Bazı üreticilerin kaşar peynirini 700gr dan 620 ye yaygara yapmadan düşürmesi gibi. Sonra bir bakıyorsunuz tüm üreticiler 620gr yapmış paketleri rekabet edebilmek için.
    Bilmemek bir yana öğrenmekde sıkıntı herkes farklı bir şey söylüyor tartışıp duruyolar Amd, İntel diye. Bende bu ara sistem topluyorum o yuzden takip ediyorum buraları aradan bilmediklerimi de öğreniyorum, Amd hep böyle şeylerle öne çıkıyor İntel haksızlık ediyor diye aynını yapmaz ama zamanı gelincede söyleyeceğine eminim, Nvidia’ya yaptıkları tepki videosu gibi.

Şu x470 gelecekteki Ryzenleri desteklerse tadından yenmez gibi duruyor ya çok cazip geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bugia -- 28 Nisan 2018; 18:30:26 >
    Fxleri sevmezdim ama Amd çok geliştirdi kendi son bir yılda. İşlemcileri serin, toplam güçte intelden bile önde, anakartı birkaç nesil kullanıyorsunuz vesaire. Çok beğeniyorum son zamanlarda yaptıkları işleri. Umarım bozmazlar. 2600 ve 2600x harika oyun işlemcileri olmuş üstelik. Yukarıda da yazdım 1080ti ekran kartınız yoksa hiç düşünmeden sepete eklenebilecek işlemciler. Avantajları çok
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavikıs

@lan da rey cevaplasın o şuanda oc li kullanıyor kaç watt tdp tükettiğini
    Onun cevaplaması gram umurumda değil. Sana dünyanın en önde gelen inceleme sitelerinden birinin sonucunu attım bana kalkıp lana da rey diyorsun
  • Biraz araştırdım da, HT ve SMT ile bazı oyunların (Assasins Creed Origins) düzgün çalışmadığı yönünde yorumlar gördüm.
    SMT' yi kapatmak, Ryzen' deki spike sorununu azaltacaktır.
    Tabi SMT' si kapalı Ryzen 1600' ü, i5 8400 her türlü döver, o ayrı.
    Hepsinin birbirine counteri var hocam neresinden tutsan diğerindede şu vardı diyosun garip değişik bi olay Allah düşürmesin. :D Şuan bende fx6300 kullanıyorum Strix 1060 taktım işlemci yüzünden kullanamıyorum ekran kartını:) takıntılı biri değilim kararımıda verdım sanırım 2600x,msi x470 gaming pro,8gb ram alıyım diyorum, 1-2 ay sonra bi 8 ram daha eklerim gittiği yere kadar:))
    MSI, en pahalı AM4 anakartında bile (MSI X370 Titanium) NIKOS mosfetlerden kullanıyordu. Pahalı anakart alacaklara MSI tavsiye etmem.
    X470' lerde durum değiştiyse bilemiyorum. Araştırın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Multimetre -- 28 Nisan 2018; 19:10:15 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.